Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By mirage
#435793 Είναι βέβαια προφανές πως η φράση χρησιμοποιήθηκε μεταφορικά, ποιητική αδεία κλπ.


< >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#435798
mirage έγραψε:Είναι βέβαια προφανές πως η φράση χρησιμοποιήθηκε μεταφορικά, ποιητική αδεία κλπ.


< >


προφανές δεν ήταν... :iconcool:
τέσπα , δεν έγινε και τπτ , συζήτηση κάνουμε..
Άβαταρ μέλους
By mirage
#435800 Ας χρησιμοποιησω μια ακομα μεταφορα. Ας δωσουμε πισω τις μύγες. Φυσικά και κάνουμε συζήτηση γι αυτό και ήταν προφανές κατά την γνώμη μου.

< >
Άβαταρ μέλους
By DAP
#435801
mirage έγραψε:Είναι βέβαια προφανές πως η φράση χρησιμοποιήθηκε μεταφορικά, ποιητική αδεία κλπ.


< >


Eεεεεεε για στασου.... :lol: δηλαδη λες οτι εγω φταιω που δεν καταλαβα τον ποιητικο ιστρο του φιλου μας ; :lol: :lol:

Μωρε μπραβο σου... :s_howdy Απο μενα για σενα.. :s_roses
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By plokami
#437605 Αυξάνονται τα όρια ταχύτητας στις εθνικές οδούς από 130 σε 150.
Στην Αττική Οδό έγινε το αντίθετο.. :iconcool:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Tetix
#437607 Σοβαρα αυξανεται το όριο ταχύτητας στις εθνικές οδούς;
Για να γινει κατι τέτοιο πρεπει να εχουμε και δρομους κατάλληλους ομως.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#437751
plokami έγραψε:Αυξάνονται τα όρια ταχύτητας στις εθνικές οδούς από 130 σε 150.
Στην Αττική Οδό έγινε το αντίθετο.. :iconcool:
Εικόνα


@@@ καμαρωτες...
Άβαταρ μέλους
By xenos
#474441 Προσοχή στο αρτεμίσιο. Προσωπικά τον ήπια. :(
Άβαταρ μέλους
By plokami
#474464 Να υποθέσω από την παλαιού τύπου κάμερα ταχύτητας πίσω από το δεντράκι, η οποία λειτουργεί συνέχεια τελευταία; :(
Εικόναmaps.gr/cam_artemis
Με πόσα χλμ πήγαινες;
Μέσα στην σήραγγα Αρτεμισίου το όριο για φωτογραφία το ρύθμιζαν στα 100-110. Για την εξωτερική με τόσα περνάς άνετα..
Άβαταρ μέλους
By xenos
#474473 Αυτή που λες είναι στο ρεύμα προς Κόρινθο σωστά; :hmmm:
Εμένα με έγραψαν στο ρεύμα προς Τρίπολη. Λογικά μέσα στο τούνελ; :hmmm: Δεν θυμάμαι άλλη.
Όριο: 80
Ταχύτητα: 116 εξωπραγματικά χλμ :s_sad
Άβαταρ μέλους
By plokami
#474482 Πέφτουμε στα φρένα εκεί αλλά περίμενα το όριο να είναι τουλάχιστον 120.
Αυτή που έγραψα είναι στο ρεύμα από Κόρινθο προς Τρίπολη 300 μ. πριν την είσοδο του τούνελ.
Αν έλαβες φωτογραφία θα είναι κάπως έτσι
Εικόνα
οπότε είναι από την κάμερα έξω από το τούνελ.
Στο ίδιο ρεύμα έχει άλλη μία, 1 χλμ μετά, στην μέση του τούνελ
3w.maps.tounel_cam/maps
η κάμερα μέσα στο τούνελ θα την έβγαζε πιο σκοτεινή την φωτογραφία αλλά νομίζω δεν λειτουργεί τους τελευταίους μήνες.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#474484 Θα πάω να παραλάβω και θα σου πω. Η αλήθεια είναι ότι κόβω και εγώ, αλλά κλάιν. Μου είχαν πει ότι δεν δουλεύουν χρόνια τώρα οι κάμερες. Τους διέψευσα. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#474823
plokami έγραψε:Πέφτουμε στα φρένα εκεί αλλά περίμενα το όριο να είναι τουλάχιστον 120.
Αυτή που έγραψα είναι στο ρεύμα από Κόρινθο προς Τρίπολη 300 μ. πριν την είσοδο του τούνελ.
Αν έλαβες φωτογραφία θα είναι κάπως έτσι
Εικόνα
οπότε είναι από την κάμερα έξω από το τούνελ.
Στο ίδιο ρεύμα έχει άλλη μία, 1 χλμ μετά, στην μέση του τούνελ
3w.maps.tounel_cam/maps
η κάμερα μέσα στο τούνελ θα την έβγαζε πιο σκοτεινή την φωτογραφία αλλά νομίζω δεν λειτουργεί τους τελευταίους μήνες.


Εκει ηταν η γαμιολα τελικα!
Και ηταν στα φρενα πριν μπω. Παλι καα να λεμε...;!
Άβαταρ μέλους
By plokami
#474913 Όντως οι συγκεκριμένες κάμερες δεν λειτουργούσαν για μεγάλο χρονικό διάστημα όπως σου είχαν πει. Μετά το τροχαίο με την πόρσε ξεκίνησαν να λειτουργούν πάλι σε μόνιμη βάση, όμως μία κάθε φορά. Περισσότερο λειτουργεί αυτή που σε έγραψε και δεύτερη σε συχνότητα αυτή μέσα στο τούνελ στο αντίθετο όμως ρεύμα. Την Κυριακή κοίταξα που είχα περάσει, μπροστά στην κάμερα είχα ταχύτητα 102 χλμ. Οπότε το όριο για φωτογραφία πιθανόν θα είναι 110 όπως παλαιότερα και σε τσίμπησε οριακά.