Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Nikolaos106
#347128 Rally Monte carlo 2017
TEST Fiat 124 ABARTH :metalo: :metalo:


Άβαταρ μέλους
By panos2171
#348762
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#348816
21 quadra έγραψε:Το κλασσικό δίπτυχο πλούσιος και κουλός. Καλό 2017 στο Αμερικανάκι.


Ούτε καν πλούσιος. Νοικιασμένη ήταν. Και όπως είδαμε τα έκανε πάνω του. Σε ένα σημείο λέει ότι θα χάσει το δίπλωμά του.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#348821
REALZEUS έγραψε:
21 quadra έγραψε:Το κλασσικό δίπτυχο πλούσιος και κουλός. Καλό 2017 στο Αμερικανάκι.


Ούτε καν πλούσιος. Νοικιασμένη ήταν. Και όπως είδαμε τα έκανε πάνω του. Σε ένα σημείο λέει ότι θα χάσει το δίπλωμά του.


Ακόμα χειρότερα και θα έχασε και την γκόμενα.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#348830
REALZEUS έγραψε:
21 quadra έγραψε:Το κλασσικό δίπτυχο πλούσιος και κουλός. Καλό 2017 στο Αμερικανάκι.


Ούτε καν πλούσιος. Νοικιασμένη ήταν. Και όπως είδαμε τα έκανε πάνω του. Σε ένα σημείο λέει ότι θα χάσει το δίπλωμά του.


Το δίπλωμα είναι το λιγότερο. Φαντάζομαι η ασφάλιση δεν καλύπτει τέτοια ζημιά.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#348891 Ποσο φλωρος πρεπει να εισαι για να εχεις μολις καταστρεψει μια Φερραρι και το μονο που να λες ειναι ενα οφακ, οφακ και καταμιτ; Και ΟΚ στο γκομενετο; ΣΤΟ ΓΚΟΜΕΝΕΤΟ;
Α ρε Ελληνα, με την σολα στη μαπα θα χε πεταχτει απ οξω η ΚΑΡΓΙΟΛΩ. Για να μην μιλησω για αφιερωσεις σε εξεχοντες μορφες της Ελληνορθοδοξου παραδοσης.
Άβαταρ μέλους
By nass
#349382
panos2171 έγραψε:
REALZEUS έγραψε:
21 quadra έγραψε:Το κλασσικό δίπτυχο πλούσιος και κουλός. Καλό 2017 στο Αμερικανάκι.


Ούτε καν πλούσιος. Νοικιασμένη ήταν. Και όπως είδαμε τα έκανε πάνω του. Σε ένα σημείο λέει ότι θα χάσει το δίπλωμά του.


Το δίπλωμα είναι το λιγότερο. Φαντάζομαι η ασφάλιση δεν καλύπτει τέτοια ζημιά.


Γιατί όχι ? Προφανώς και θα είχε μικτή.

Πάμε μια εκτίμηση ύψους ζημιάς: λέω $80Κ :)

Πολύ χαζό "έβγα" πάντως.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#349477
panos2171 έγραψε:Νομίζω ότι απαλλαγή υπάρχει μέχρι ένα ποσό. Το κόβω για 100k ζημιά.


Αναλόγως τι θ' αγοράσεις... Εγώ στο UK το μακρινό 2013 αγόρασα 0 απαλλαγή με 50 λίρες όταν παρέλαβα το opel (καλά, vauxhall ή όπως σκατά γράφεται) corsa που νοίκιασα... Σοφή επιλογή εν τέλει αν πρέπει να οδηγήσεις πολλά χλμ με ελάχιστο ύπνο, γιατί την επόμενη μέρα το σιδέρωσα (total write-off :innocent: :lol: ) και απλά μου επέστρεψαν τη μία μέρα που το είχα πληρώσει και δεν είχα αμάξι... :iconcool: Αλλιώς είχε απαλλαγή 600 λίρες... :ninja:


Τώρα, για τη Φερράρι φαντάζομαι θα έπρεπε να πληρώσεις λίγο παραπάνω από 50 λίρες, αλλά αν το έκανε ο τύπος στα @@ του φαντάζομαι... :iconcool: :lol:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#349541
panos2171 έγραψε:Νομίζω ότι απαλλαγή υπάρχει μέχρι ένα ποσό. Το κόβω για 100k ζημιά.


Ολική βγήκε. $270,000 με την απαξίωση...