Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#740586
Serf έγραψε:Να το κάνουμε Πάτρα που έχει supercharger να έχει νόημα με το Model 3;

:oops:


Goal από τα αποδυτήρια έφαγες τώρα... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#740593 Εγώ πάντως αν είχα να επιλέξει με τι αμάξι να πάω Πάτρα, εννοείται θα επέλεγα το Μ3LR εναντίον όλων των υπολοίπων, ακόμη κι αν έπρεπε να περάσω κάνα 15λεπτο για φόρτιση (γιατί παραπάνω δεν θα χρειαστεί, μιας και πήγαινε έλα είναι λίγο πάνω από 400 χλμ.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#740605 Γεμίζει η κόντρα :s_biggrin :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#740612
Dodger έγραψε:Και θα σε προσπερνούσα με το Caliber για πλάκα :lol:

Την έχω ξανακούσει την ατάκα, ειδικά με την 120i με προσπερνούσε πολύς κόσμος. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με αυτό εξάλλου, σημασία έχει πώς περνάς στο ταξίδι, το αν φτάσεις πιο γρήγορα ή πιο αργά, είναι δευτερεύον.
Εννοείται το ηλεκτρικό θα έπαιρνα παρά το οποιοδήποτε diesel, ούτε καν θα το σκεφτόμουν δεύτερη φορά.
:s_biggrin
Καλά, ειδικά για Tesla, είναι και no-brainer. :s_dance
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#740618 τι εχουμε εδω? Βρεθηκε τολμηρο ηλεκτρικο για να τα βαλει με την πετρελαιαρα? :shifty:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#740625
Serf έγραψε:
Πάτρα και πίσω, έτσι;


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#740654 Βλέπω απέχθεια για το ντιζελακι, αλλά το βολβο (XC60 serf :s_howdy ) είναι πραγματικά στο στοιχείο του στον ανοιχτό δρόμο…να δούμε θόρυβο, άνεση, καθίσματα, φώτα, ηχοσύστημα, κλίμα, κι ότι άλλο θέλετε…κάποιοι επιμένω θα εκπλαγείτε! :iconcool:
Αλλά για το Αθήνα-Πάτρα-Αθήνα να το κάνουμε 2 φορές σερί να έχει νόημα.. :lol:
Άβαταρ μέλους
By uncle_nontas
#740664 Αθήνα-Πατρα-Αθηνα κάνω κ με το xantia που πρέπει να έχει φτάσει η μέση κατανάλωση στα 15λτ/100χλμ τόσο καιρό που έχω να ασχοληθώ με σοβαρή συντήρηση

< Note 7 >
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#740676
uncle_nontas έγραψε:Αθήνα-Πατρα-Αθηνα κάνω κ με το xantia που πρέπει να έχει φτάσει η μέση κατανάλωση στα 15λτ/100χλμ τόσο καιρό που έχω να ασχοληθώ με σοβαρή συντήρηση

< Note 7 >



να και ένας που δίνει περισσότερα στα καύσιμα από τα διόδια. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#740682 Κι εγώ παλιά που ταξίδευα με την BMW πάντα για καύσιμα ΠΟΛΥ παραπάνω από διόδια. Πλέον το T-roc βέβαια είναι εξαιρετικά οικονομικό, με κλειδωμένο CC στα 150 συνήθως βγάζει μέση κατανάλωση γύρω στα 9λτ/100 ενώ αν πας συντηρητικά και με τα όρια, πέφτει κάτω από 7λτ/100.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#740692 με μπριζονετε, για να έλθω με το 2.24 v,!!! ώστε να δω οικονομία μέχρι Πάτρα!!! όταν πήγα Ιταλία μέχρι Πάτρα έκαψε 20 λίτρα με όρια δρόμου...

< Note >