Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#739744 Η δική μου γνώμη είναι πως αν δεν φέρεις κάτι καινούριο, τότε θα χαθείς στις συμπληγάδες των υπολοίπων. Είναι ήδη πολλοί και η αναγνωσιμότητα πέφτει αντί να βελτιώνεται.
Στοιχειώδεις κανόνες marketing, αν το προϊόν δεν έχει κάτι καινούριο ή καλύτερο, δεν έχει λόγο ύπαρξης.
Εγώ θα επέμενα στ'αυτό που σου λέω, για να χτίσεις κοινό σιγά σιγά. Ξεκινάς τώρα με λίγους, και σιγά σιγά θα γίνουν πολλοί, όσο τα ηλεκτρικά θ'αυξάνουν.
Όσο για τα δίτροχα, αφού ξέρεις ποδήλατο, το πατίνι δεν είναι τίποτε. Τα άλλα ΟΚ, θέλουν γνώση, βάλε κάποιον φίλο να τα κάνει.
Γνωμη μου είναι λάθος να πας να κάνεις ό,τι η Φαμπιάτου, ήδη το κάνει πολύ καλά και έχει πίσω της και τους αγώνες και το όνομα.
Δεν έχω και χρόνο για να σου προτείνω να το κάνουμε και παρέα! :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#739745 Θεωρώ πως θα έχω τον χώρο μου. Καλή πένα κι ειλικρίνεια.

Το πιο κοντινό είναι η Ισμήνη, είναι πολύ αναλυτική και πολύ ειλικρινής. Σε αυτά διαφέρει από τους υπόλοιπους. Εγώ θα είμαι λιγότερο αναλυτικός (γιατί νομίζω πως κουράζει) και με πιο ευχάριστο γράψιμο. Στο ότι είναι όμορφη κοπέλα, δυστυχώς δεν μπορώ να την ανταγωνιστώ.

Εν τω μεταξύ, δε βλέπω να υπάρχει ανταγωνισμός με την αυστηρή έννοια του όρου. Στα περιοδικά, δε χαλαλίζεις το επιπλέον πενταευρο. Εδώ είναι ένα κλικ παραπάνω. Όλοι χωράμε.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#739747 Τελευταία προσπάθεια: σκέψου την αντιστοιχία με ένα εστιατόριο. Οι πιο πολλοί θέλουν να πάνε κάπου που φτιάχνει κάτι πραγματικά καλό, και όχι εκεί που έχει ένα κατάλογο με δεκάδες (μέτρια) φαγητά.
Είσαι καλός (και τα γουστάρεις κιόλας!) στα ηλεκτρικά. Μείνει εκεί και φτιάξε την ιστορία σου. Αυτό θα πιάσει, γιατί θα κάνεις κάτι πριν από τους άλλους και θα ασχολείσαι με αυτό. Όλοι θα έρχονται σ'εσένα πρώτα και όχι στην Φαμπιάτου.
Από εκεί και μετά, εγώ ό,τι είχα να πω το είπα, και σου εύχομαι καλή επιτυχία και εννοείται αν μπορούμε να σε βοηθήσουμε κάπως, το λες.
:)
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#739755 Ο ΧαιΦαι εχει δικιο παντως. Εφοσον γουσταρεις τα ηλεκτρικα κι εφοσον η συγκεκριμενη αγορα δεν εχει κορεστει ακομα, πιο ευκολα μπορεις να αποκτησεις δικο σου κοινο μεσω της "εξειδικευσης" στα ηλεκτρικα, παρα να χωθεις σε μια ηδη κορεσμενη αγορα με 10αδες ριβιουερς και να παλευεις να σε μαθουνε.

Σε αυτη την περιπτωση το domain επιβαλεται να εμπεριεχει το "electric". Το electriccar δε μου παει καλα λογω των συνεχομενων cc αλλα κατι θα σκεφτεις...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#739763 Σαμπα στο πρωτο βιντεακι να βαλεις την κοντρα με το κλιο στη Θεσσαλονικη. :superman:
3 τρισεκατομμυρια βιουζ γκαραντι. :iconcool:
Την επομενη εβδομαδα θα εχεις προταση εξαγορας απο το carwow. :s_wink
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#739767 Σάμπα αν σκοπεύεις να το κάνεις για την πλάκα σου ερασιτεχνικά --> ονόμασε το και Elon-sosemas.gr
Αν έχεις προσδοκία να σε βλέπει έστω και λίγο ευρύ κοινό --> σημαίνει ότι θα πρέπει να διαθέσεις κάποιο ποσό για προώθηση ηλεκτρονικά (το οργανικό τζάμπα πέθανε από το '14) --> μίλα με μια διαφημιστική που θα σε βοηθήσει και στο όνομα.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#739778 e-βουνά και e-λαγκάδια;

Να έβαζα και τα δικά μου κείμενα στο εν λόγω σάιτ ή θα φαίνεται σα 2 συμφοιτητές που από ανάγκη μένουν στο ίδιο δωμάτιο;
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#739784 electricvehicles.gr

Οτι πιο official :s_yes

Βεβαια η λεξη car θα ηταν + για το domain, αλλα αν προκειται να τεσταρεις κι αλλα οχηματα εισαι μεσα με το συγκεκριμενο. Απλα δεν ξερω κατα ποσο τα στουρναρια οι Ελληνες θα κανουν αναζητηση με το "vehicle" αλλα σιγουρα αυτο λυνεται χαλαρα με τα σωστα keywords που θα χρησιμοποιησεις στο site.

Καλοριζικο :s_wink
Άβαταρ μέλους
By g8777
#739790 http://www.electrochoke.gr

Πυγμή, μαχητικότητα, ανεξαρτησία, αντικειμενικοτις.

Extra tip: Υπότιτλος.
"Χωρίς Ανάσα".
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#739801
Anonymous Founder έγραψε:carEView.gr


Εξυπνο το λογοπαιγνιο με τα κεφαλαια στο EV!

Αλλα εχω την εντυπωση οτι το "electric" ειναι το δυνατο χαρτι που πρεπει να εχει το domain...