Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#707096 Ωραία, οπότε αναμένω (όχι πως σκοπεύω να ψωνίσω τώρα κάτι... αναμένω κάτι σε 4χ4 suv, σε αντικατάσταση του lexus :ninja: ).

@ Ove20: Αυτό σκεφτόμουν να το κάνω μπας και τους ψήσω να μου το δώσουν για κανένα ΣΚ :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#707099
Νίκος Παππάς έγραψε:
Μιλα ρε g..... :s_rofl



Dogecoin
@dogecoin
Dogecoin is an open source peer-to-peer cryptocurrency, favored by shibas worldwide. Elon Musk thinks we're pretty cool.




Τελος παντων. Μην χαλαμε και το τοπικο με την ασχετοσυνη μας.

https://www.youtube.com/watch?v=OOZ_FvfnN6k#t=2m30s

Τωρα εγω δεν κατεχω (ουτε) απο αυτα, αλλα θα ηθελα την γνωμη σας για το τί βλεπουμε εδω. Ντιμη εσυ που εισαι του γρασσου, με parkside θα γινεται δουλεια ή να παραγγειλω κανα DeWalt; :oops:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#707101
Serf έγραψε:
dimviii έγραψε:
Scotch έγραψε:Έχω ζητήσει test drive για το m3 από 23/4. Μου απάντησαν (αμέσως σχεδόν): "Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας στην Tesla. Σε συνέχεια του αιτήματός σας για test drive ποιο από τα μοντέλα μας θα θέλατε να οδηγήσετε?" Τους απάντησα (το m3), κι από τότε σιγή ιχθύος. Λογικό;


ο αλλος ειχε παραγγειλει αυτοκινητο και δεν του ελεγαν ποτε θα παραλαβει,και εσυ απορεις γιατι δεν σου απαντησαν για τεστντραιβ.
Η αντιπροσωπεια δεν εχει σχεση με αυτα που ξερετε.
Ποιος ειχε τέτοιο θέμα; Οι παραδόσεις είναι κάθε τρίμηνο και νομίζω με τον αριθμό παραγγελίας μπορείς να παρακολουθείς online το status της παραγγελίας.

< Note >


για τον φιλο μου λεω που παρελαβε πριν κανα 2 μηνες.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#707105
Scotch έγραψε:Ωραία, οπότε αναμένω (όχι πως σκοπεύω να ψωνίσω τώρα κάτι... αναμένω κάτι σε 4χ4 suv, σε αντικατάσταση του lexus :ninja: ).
Από την πιο αξιόπιστη εταιρεία, και καλοφτιαγμένο θέλεις να πας σε... Tesla; :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#707107
dimviii έγραψε:
Serf έγραψε:
dimviii έγραψε:
Scotch έγραψε:Έχω ζητήσει test drive για το m3 από 23/4. Μου απάντησαν (αμέσως σχεδόν): "Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας στην Tesla. Σε συνέχεια του αιτήματός σας για test drive ποιο από τα μοντέλα μας θα θέλατε να οδηγήσετε?" Τους απάντησα (το m3), κι από τότε σιγή ιχθύος. Λογικό;


ο αλλος ειχε παραγγειλει αυτοκινητο και δεν του ελεγαν ποτε θα παραλαβει,και εσυ απορεις γιατι δεν σου απαντησαν για τεστντραιβ.
Η αντιπροσωπεια δεν εχει σχεση με αυτα που ξερετε.
Ποιος ειχε τέτοιο θέμα; Οι παραδόσεις είναι κάθε τρίμηνο και νομίζω με τον αριθμό παραγγελίας μπορείς να παρακολουθείς online το status της παραγγελίας.

< Note >


για τον φιλο μου λεω που παρελαβε πριν κανα 2 μηνες.
Πριν δύο μήνες πρέπει να ήταν η πρώτη παράδοση της επίσημης αντιπροσωπείας στην Ελλάδα. Μια κάποια ανοργανωσια στην 1η-2η παράδοση δικαιολογείται. Δηλαδή δεν έχεις ξανακουσει περιπτώσεις όπου η αντιπροσωπεία αλλάζει την ημερομηνία παράδοσης από μήνα σε μήνα;;

< Note >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#707108
sknipper έγραψε:
Scotch έγραψε:Ωραία, οπότε αναμένω (όχι πως σκοπεύω να ψωνίσω τώρα κάτι... αναμένω κάτι σε 4χ4 suv, σε αντικατάσταση του lexus :ninja: ).
Από την πιο αξιόπιστη εταιρεία, και καλοφτιαγμένο θέλεις να πας σε... Tesla; :whistlink:



All in, after 200,000 miles I’ve spent about $5415. Good luck spending that little on a 100K German luxury car. :shifty: Your total will probably be 2 to 4X that total to make it to 200K."


ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠ!!1!!111111!!!11!!!


https://www.tesmanian.com/blogs/tesmanian-blog/tesla-owning-cost


ABOUT THE AUTHOR
Eva Fox
EVA FOX
I'm a big fan of Tesla, as I worry about the future for my child and for future generations. Tesla's mission is to accelerate the world's transition to sustainable energy and I'm passionately striving for this goal. I’m tired of the daily deception from Tesla’s haters against the company, so I strive to spread true information and the latest news about Tesla.



:metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#707109
sknipper έγραψε:
Scotch έγραψε:Ωραία, οπότε αναμένω (όχι πως σκοπεύω να ψωνίσω τώρα κάτι... αναμένω κάτι σε 4χ4 suv, σε αντικατάσταση του lexus :ninja: ).
Από την πιο αξιόπιστη εταιρεία, και καλοφτιαγμένο θέλεις να πας σε... Tesla; :whistlink:

Θέλω να πάω σε κάτι full ηλεκτρικό (κάποια στιγμή). Αν έχει κάτι αντίστοιχο τότε η lexus (η κάποια άλλη εταιρεία), θα ληφθεί υπόψη.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#707169 Das e-hrepen από τη μια, η έξοδος από την άλλη... θα φορτίσω σπίτι.Εικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#707173 Μήπως του αφήσω μια "κλήση";

< >
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#707196

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#707238 Είμαι παντελώς άσχετος από τα ηλεκτροκίνητα , μού είναι πλήρως αδιάφορα ως προς το τι αντιπροσωπεύει η αυτοκίνηση για εμένα .
Σωστό ή λάθος δεν το εξετάζουμε , απλώς έτσι αισθάνομαι .

Κατά συνέπεια τα Τεσλα , Μεσλα ,id3 κλπ όχι μόνο δεν μου αρέσουν , αλλά τα βρίσκω και χοντροκομμένες προσπάθειες εν συνόλω.

Έως εχθές , μόνο το EQC της Mercedes και το Honda e μου είχαν κινήσει το ενδιαφέρον .Έως εχθές.
Γιατί εχθές είδα ένα Skoda που δεν θυμόμουν καν ότι υπήρχε και μου έπεσαν τα σαγόνια .
Skoda Enyaq iv60 launch edition(?).

Στο μάτι τουλάχιστον κατουράει κάθε Τεσλα ,id3 κλπ ,που έχω δει ως τώρα .

Όσοι ενδιαφέρεστε για beta testers ηλεκτροκίνησης , νομίζω αξίζει μιας ματιάς.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#707242 Ναι εδώ και κανά μήνα έχουν εισαχθεί τα πρώτα κομμάτια στην ημεδαπή. Μοιάζει ισορροπημένο.
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#707244 Από κοντά είναι πολύ καλύτερο από τις φωτογραφίες που είδα ,όταν το έψαξα .

Μπράβο στη Skoda .