Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#471761 Στην Ελλάδα Yaris diesel πουλάνε κανονικά
Άβαταρ μέλους
By g8777
#471766 Και πάλι θα συμφέρει αν κάνεις σεβαστό αριθμό χλμ, μόνο που θα αυξηθεί το κατώφλι για την επιλογή του ντίζελ- στα 32k χλμ από 20 κάτι που είναι σήμερα (Koubeast, Θελξη, Λιανός, 2107). Άσε που θα παίξει και ευθυγαμηση των τιμών με τα νέα δεδομένα (Mondeo 1,6, titanium έκδοση στα 9990, μόλις ενημερώθηκα από Ασιμωφ).
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#471796
g8777 έγραψε:Θα φτάσουμε το 2030 να γράφουν για τον ΠΟ που οδηγάει 1,5 dci.
Δια δεν ακούγεσαι. :shifty:
Λες να έχω ξεμείνει με το Κλιο μέχρι το 2030? Ούτε στον εχθρό μου :-)

< >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#471802 Αυτα της ΤΟΓΙΟΤΑ ειναι για διαφημιση, οτι ταχα μου φροντιζει την μολυνση..... και για να γραφονται αρθρα στις εφημεριδες...= γκριζα διαφημιση.
Προσωπικη μου αποψη αυτο, ο χρονο θα δειξει τι προτιμαει η αγορα..... που τον ποναει η τσεπη του.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#471812
belgarion έγραψε:
g8777 έγραψε:Θα φτάσουμε το 2030 να γράφουν για τον ΠΟ που οδηγάει 1,5 dci.
Δια δεν ακούγεσαι. :shifty:
Λες να έχω ξεμείνει με το Κλιο μέχρι το 2030? Ούτε στον εχθρό μου :-)

< >


Έτρεξα ανάλυση παλινδρομησης και μου βγάζει ότι θα είσαι με Nissan Serena πρώτου σταδίου. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#471831
g8777 έγραψε:
belgarion έγραψε:
g8777 έγραψε:Θα φτάσουμε το 2030 να γράφουν για τον ΠΟ που οδηγάει 1,5 dci.
Δια δεν ακούγεσαι. :shifty:
Λες να έχω ξεμείνει με το Κλιο μέχρι το 2030? Ούτε στον εχθρό μου :-)

< >


Έτρεξα ανάλυση παλινδρομησης και μου βγάζει ότι θα είσαι με Nissan Serena πρώτου σταδίου. :hmmm:
Το αμάξι που είχε μείνει στην ιστορία σαν το αυτοκίνητο με το χειρότερο 0-100 της ελληνικής αγοράς την εποχή του, Καλά το πάμε

< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#471833 Καλά ναι. Όταν ο Γρηγόριος :inlove: το ΞΕΠΕΤΣΩΝΕ στο Μέγαρο στα 1:08:777 κάποια ΤΣΟΛΙΑ ΑΡΔ ακια τραγουδούσαν επί τρεις μήνες την Τσιγκολελετα στην Παναγία τη Γρηγορουσα.
ΑΣΕ ΜΑΣ. :x
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#472131
g8777 έγραψε:Θα φτάσουμε το 2030 να γράφουν για τον ΠΟ που οδηγάει 1,5 dci.
Δια δεν ακούγεσαι. :shifty:


Αξιοσημείωτο είναι, επίσης, το γεγονός πως η Renault σκέφτεται σοβαρά να μην προσφέρει το νέο Clio σε εκδόσεις ντίζελ
http://www.4troxoi.gr/epikairotita/kosm ... nault-clio

:s_roses :s_airkiss :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By g8777
#472141 Θα σας ράβει ο Belg σε 10 χρόνια Δια, εκει που κάθεσαι και φορτίζεις το Lyra, :svivhaha: θα σου μαρσάρει στις 3 χιλιάδες στροφές με το Κλιο και τις bitchaz μέσα. :s_cool
Ακόμα θα φορτίζουν στο Βιλλαμπαχο Δια.
ΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

:s_shout :s_shout :s_shout
Άβαταρ μέλους
By dstou
#472153 Kάτι μου λέει ότι οι 'σκέψεις' της Ρενώ να μην έχει πετρέλαιο το νέο Κλιό θα μείνουν 'σκέψεις' και ότι δημοσιοποιούνται απλώς για λόγους ... εύκολης και πρόσκαιρης δημοσιότητας. Δεν μπορώ να το αποδείξω φυσικά. Θα το δούμε εν καιρώ, ο Σεπτέμβρης είναι κοντά.
Επίσης έχω πίστη στο τμήμα δημοσίων πιπών, κάτι θα βρει να φλομώσει το πόπολο, όποια και να είναι τελικά η απόφαση. Η οποία είναι, το πιθανότερο, ειλημμένη εδώ και καιρό.
Σιγά μην περίμεναν να το αποφασίσουν κατά το καλοκαίρι, πότε θα προλάβαιναν να κάνουν τις δοκιμές και πιστοποιήσεις του κινητήρα με το όχημα και να το διαθέσουν στην αγορά? Μην πω για τον προγραμματισμό παραγωγής.
Τελευταία επεξεργασία από dstou και 08 Ιαν 2018, 19:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By drdino
#472155 Με παρουσίαση τον Σεπτέμβριο είναι απίθανο να μην γνωρίζουν το line-up.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#472169 Από το 2016 λέει η Renault ότι θα καταργήσει τους diesel, ότι το 2020 αλλάζουν τα όρια της Ευρωπαϊκής Ένωσης κάνοντας ασυμφωρη την εξέλιξη τους κλπ και ήδη νομίζω δεν υπάρχει Twingo diesel αλλά μόνο βενζίνης. Μάλλον σίγουρο το βλέπω να ακολουθεί και το Clio.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#472202 Δηλαδη μετα την αριστερη παρενθεση παμε και για diesel παρενθεση; και εμεις με τα downsized turbo 1ης (και βγαλε) γενιας θα γινουμε παλι trendy;

.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#472226 http://www.motortrend.com/news/volkswag ... utm_source

Είναι φανερά τα αποτελέσματα του σκανδάλου στον Όμιλο VW. :shifty:


Ρε τους κερατάδες. Είναι απίστευτοι οι τύποι. :dizzy: