Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By DAP
#441395 Το απο παν΄μου θυμησε οτι το μουσειο αυτοκινητου εχει,λεει,εκθεση Ferrari.......Ισως εγινα πολυ μπλαζε μιας και ησαν ολες και ολες καμια 10ρια απο αυτες και μου φανηκαν πολυ λιγες για να θυμισουν τα 50 χρονια της μαρκας....
Μαλλον παραγερασα.....
Άβαταρ μέλους
By 224v
#441679
DAP έγραψε:Το απο παν΄μου θυμησε οτι το μουσειο αυτοκινητου εχει,λεει,εκθεση Ferrari.......Ισως εγινα πολυ μπλαζε μιας και ησαν ολες και ολες καμια 10ρια απο αυτες και μου φανηκαν πολυ λιγες για να θυμισουν τα 50 χρονια της μαρκας....
Μαλλον παραγερασα.....


Θα παω αυριο εκει δεν αξιζει?? εχει εκει την 250 GTO ??.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#441860 Ναι εχει την ρεπλικα.....Να σου πω δεν το χορτασα,ηταν πολυ λιγες και μου φανηκε οτι οι Μπεντλευ και οι Ρολς του μουσειου ηταν περισσοτερες. :lol:

Ριξε μια ματια στις βιτρινες στον τριτο οροφο....Να δεις ποσο εχουν οι Φερραρι 1/43... :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#442417
Giuseppe Busso έγραψε:http://www.4troxoi.gr/epikairotita/kosmos/pos-epireazei-tis-iaponikes-aytokinitoviomihanies-skandalo-tis-kobe-steel-co

Ντίμη; τι έγινε εδώ ρε φίλε;



Κακοήθειες :rtfm:
Με ένα ραψιματάκι σαν καινούρια θα είναι
Άβαταρ μέλους
By drdino
#442510 Η takata άνοιξε το δρόμο, αλλά αυτά είναι μεμονωμένα χαρακτηριστικά. :lol:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#442567 psss όταν τα κάναμε εμείς αυτά στο εργοστάσιο , οι Ιάπωνες εκοιμόντουσαν τον ύπνο του δικαίου.
it's called capitalism , my friend .
Ελληνικό managment, όπως λέμε ελληνική διαστημική υπηρεσία. Το τι έχουν δει τα ματάκια μου 20 χρόνια στην Ελ.βιομηχανία από τη θέση του ποιοτικού ελέγχου , δεν περιγράφεται .
Άβαταρ μέλους
By Vagnar
#442609
21 quadra έγραψε:Περιμένω 3-4 χαρακίρι :yahoo: αλλιώς θα χάσω κάθε ιδέα για τους Ιάπωνες. :s_whiteflag


Όπως έγινε και μετά την καταστροφή στην Φουκουσίμα και με τα γεγονότα της Takata.

oh wait... :shifty:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#442659
DAP έγραψε:Ναι εχει την ρεπλικα.....Να σου πω δεν το χορτασα,ηταν πολυ λιγες και μου φανηκε οτι οι Μπεντλευ και οι Ρολς του μουσειου ηταν περισσοτερες. :lol:

Ριξε μια ματια στις βιτρινες στον τριτο οροφο....Να δεις ποσο εχουν οι Φερραρι 1/43... :dizzy:


Ρεπλικα??? αυτες τις 250 GTO , 250GTO SWB τις φτιαχνουν χρησιμοποιοντας σασι απο 250 GTE (εχει εκει μια). Αυτες θεωρουνται Ρεπλικες η Φερραρι??. Εαν ειναι φτιαγμενες πανω σε Toyota π.χ. ειναι καθαροαιμες μαιμουδιες?? η ρεπλικες....
Άβαταρ μέλους
By DAP
#442780 Δεν ξερω ποιος μπορει να σου απαντησει σωστα και υπευθυνα αλλα εχω τη γνωμη ο,τι δεν βγαινει μεσα απο το εργοστασιο ειναι ρεπλικα ΑΝ το αυτοκινητο εχει τουλαχιστον 51% γνησια ανταλλακτικα και ειναι μαϊμου οταν εχει κατω απο αυτο το ποσοστο......
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#442831
Govus έγραψε:Πάντως στην ταμπέλα γράφει "scale model 1:1", ό,τι κι αν σημαίνει αυτό :hmmm: ...
Μήπως δεν έχει καν μηχανικά μέρη?

< >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#442928
belgarion έγραψε:
Govus έγραψε:Πάντως στην ταμπέλα γράφει "scale model 1:1", ό,τι κι αν σημαίνει αυτό :hmmm: ...
Μήπως δεν έχει καν μηχανικά μέρη?

< >


Ρωτησαμε τον Θεοδωρο Χαραγκιωνη που ηταν εκει, και ειπε οτι εχει μηχανη.... αλλα δεν επιτρεπεται να κυκλοφορησει στο δρομο... Ισως επειδη εχει σηματα φερραρι.... αλλα οχι μηχανη..... οπτικα παντως ειναι αριστο...