Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#395907 [ΓΚ mode: ON]
- Μα είναι της Porsche το σπίτι εκεί
- Μα κρατάει για χρόνια τα ρεκόρ
- Μα τρέχουν με λάθος διάταξη και μειονέκτημα
- Μα υπάρχει και η 918
[ΓΚ mode: OFF]

Η αλήθεια είναι ότι το εξοχικό, το έχει ρημάξει ο καθένας, του έχει ξεσκίσει τα πρέκια και ο . και ο κάθε . τρώει όμορφα και ωραία το σανό που του πουλάει το Τσουφενμπορντελοχάουζεν.
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#395928
Giuseppe Busso έγραψε:[ΓΚ mode: ON]
- Μα είναι της Porsche το σπίτι εκεί
- Μα κρατάει για χρόνια τα ρεκόρ
- Μα τρέχουν με λάθος διάταξη και μειονέκτημα
- Μα υπάρχει και η 918
[ΓΚ mode: OFF]

Η αλήθεια είναι ότι το εξοχικό, το έχει ρημάξει ο καθένας, του έχει ξεσκίσει τα πρέκια και ο . και ο κάθε . τρώει όμορφα και ωραία το σανό που του πουλάει το Τσουφενμπορντελοχάουζεν.


Δεν εχεις διαβασει τιποτα, ή -ακομα πιο κριμα αν ισχυει- δεν εχεις καταλαβει τιποτα, ειτε απο οσα εγραψα στο τοπικο της Porsche με τον αντιλογο που ειχα με το dimviii, ειτε σε οτι αφορα τα γυρολογια του Ring για τα τελευταια ομως 20 χρονια και οχι τα 5-6-7 που μαθαινουν οι περισσοτεροι επειδη εγινε μοδα, επειδη καθιερωθηκε...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#395933 Μπουσε αμα φορατε παντελόνια εκει στο Περαια πρεπει να απαντησεις.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#395937
dimviii έγραψε:Μπουσε αμα φορατε παντελόνια εκει στο Περαια πρεπει να απαντησεις.


Φυσικά και φοράμε. Εγώ μπορεί (?) να μην έχω διαβάσει, αλλά από την άλλη ο . Κίκιζας έχει καεί από το διάβασμα.
Επίσης δεν θυμάμαι πότε είχατε αντίλογο. Μια κασέτα στο repeat είδα, χιλιοπαιγμένη μάλιστα.
Αυτά. Δεν έχω να πω κάτι άλλο. Κουράστηκα και από τις 3 γραμμές που μου πήρε η σύνταξη αυτού του μηνύματος.
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#395994
Giuseppe Busso έγραψε:
dimviii έγραψε:Μπουσε αμα φορατε παντελόνια εκει στο Περαια πρεπει να απαντησεις.


Φυσικά και φοράμε. Εγώ μπορεί (?) να μην έχω διαβάσει, αλλά από την άλλη ο . Κίκιζας έχει καεί από το διάβασμα.
Επίσης δεν θυμάμαι πότε είχατε αντίλογο. Μια κασέτα στο repeat είδα, χιλιοπαιγμένη μάλιστα.
Αυτά. Δεν έχω να πω κάτι άλλο. Κουράστηκα και από τις 3 γραμμές που μου πήρε η σύνταξη αυτού του μηνύματος.


Ρε Γιαννη σοβαρα τωρα...Μια, ΜΙΑ γαμημενη Porsche εχεις οδηγησει? στην ζωη σου? Και λες για εμενα για καψιμο απο το διαβασμα?
Ε, νισαφι ρε πουστη μου... :s_hang
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#396395 Oι Κινέζοι ανεβασαν και βιντεο .μετα τους γιουφτους πλακωσαν και οι Κινέζοι.Μαγαριστηκε ο ναος.



Η πισω οψη του γαμει imho
Τελευταία επεξεργασία από dimviii και 17 Μάιος 2017, 19:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By g8777
#396398 Επιτελους. Το απολυτο ξεβρακωμα αυτης της ΜΠΟΥΡΔΑΣ υπερατου που λεγεται "Γυρολογιο στο Ρινγκ".
Οριστε, εξισαρανταπεντε ο Κινεζος. :rtfm:

ΤΡΟΜΟΣ σε Πορσε και Ιαπωνες, παει, το κλεινουν το μαγαζι. :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By markvag
#396406 Με το πλυντήριο κιόλας... :innocent: :lol: :lol:

Γρήγορο μεν, αλλά σαν το πλυντήριο κάνει... :lol:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#396409 Κινέζικα λεφτά έχει από πίσω, κατά τα άλλα να είναι καλά η βασίλισσα.
Άβαταρ μέλους
By gakost
#396636
dimviii έγραψε:Lamborghini, Porsche, Mercedes-AMG και Nissan είδαν μια κινεζική μάρκα -άγνωστη στο ευρύ κοινό- να καταρρίπτει το ρεκόρ γύρου στη θρυλική πίστα του Nurburgring και να ανεβαίνει στον λατρευτό θρόνο.
Ο νέος «βασιλιάς» του Ring είναι το Nio EP9, ένα αμιγώς ηλεκτροκίνητο αυτοκίνητο κινεζικής κατασκευής. Το συγκεκριμένο είναι το ταχύτερο όχημα μαζικής παραγωγής στην περιβόητη πίστα, γράφοντας τον εκπληκτικό χρόνο των 6 λεπτών, 45 δευτερολέπτων και 9 δεκάτων

Το Nio EP9 (Electric Prototype 9) συνέτριψε το ρεκόρ της Lamborghini Huracan Performante (6:52.01) στην «Πράσινη Κόλαση» και είναι επίσημα το ταχύτερο στον κόσμο. Το μοντέλο της NextEV τροφοδοτείται από τέσσερις ηλεκτροκινητήρες, συνολικής απόδοσης 1.360 ίππων και 1.480 Nm ροπής. Επιταχύνει στα 0-100 σε 2,7 δευτερόλεπτα, στα 0-200 σε 7,1΄΄ και στα 0-300 σε 15,9΄΄, με την τελική ταχύτητα να αγγίζει τα 314 χλμ./ώρα.

Παράγει περισσότερη κάθετη δύναμη από ένα μονοθέσιο της Formula 1 και δυνάμεις που ξεπερνούν τα 3 G. Οι μπαταρίες του φορτίζουν σε μόλις 45 λεπτά και η αυτονομία, σύμφωνα με την εταιρεία, ξεπερνά τα 425 χιλιόμετρα.

http://www.zougla.gr/automoto/news/arti ... s-kinezous


Η τιμή του EP9 έχει οριστεί σε 1.350.000 ευρώ. Μέχρι στιγμής έχουν κατασκευαστεί έξι μονάδες, οι οποίες έχουν διατεθεί στους βασικούς μετόχους της εταιρείας. Έως το τέλος του 2017 η NextEV σκοπεύει να προχωρήσει στην παραγωγή άλλων 10 αυτοκινήτων.


:dizzy:

Δεν μας λέει το άρθρο έχει το όχημα έγκριση τύπου για κυκλοφορία ή οι 6 κινέζοι επιχειρηματίες το έχουν για την Κίνα και τίποτα πίστες;
Μόνο μαζικής κατασκευής δεν είναι ακόμη και να παραδόσει τα 10 που λέει. Τέτοια project (γρήγορα αυτοκίνητα ειδικής κατασκευής) υπάρχουν κι άλλα. Το κανάλι του Jay Leno στο youtube έχει δείξει κάποια
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#400279 Ποσες μερες κρατησε το ρεκορ του Κινεζικου πλυντηριου? :lol:

Άβαταρ μέλους
By kubiak
#400285 Ξερει κανεις τι κανει με το τιμονι απο το 6:13 εως το 6:33;
Επισης, αυτα τα λαμπακια στο κεντρο του ταμπλο που ειναι αλλοτε κοκκινα αλλοτε πρασινα, σχετιζονται με τις στροφες του κινητηρα ή να ειναι κατι αλλο;