Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#369823
cmarin έγραψε:Προσωπική άποψη είναι ότι τα βάζουν επειδή τους τα έδωσαν διαφημιστικά (με το παιδικό κάθισμα ή το μαγαζί βρεφικών) και συγχρόνως μία εγωιστική εκπλήρωση για την κοινωνία ότι "ναι έχω παιδί". Κανένας δεν σκέφτεται άλλους λόγους. Αυτό φαίνεται ότι αρκετοί κάτοχοι έχουν τα παιδιά τους και χοροπηδάνε μέσα, που σημαίνει ότι δεν το έβαλαν για να πάρουν όλα τα απαιτούμενα μέτρα για την ασφάλεια τους. Σίγουρα σε αυτά που αναφέρθηκαν υπάρχει κάποια χρησιμότητα.
Υπάρχει βέβαια και η άλλη άποψη για άλλο μωρό στο εμπρός κάθισμα βεβαίως :inlove:

Συμφωνώ σε όλα πλην του bold. Πράγματι, βλέπεις αυτοκίνητα που φέρουν το αυτοκόλλητο και την ίδια στιγμή βλέπεις μέσα να χοροπηδάνε πιτσιρίκια, ο/η οδηγός να πηγαίνει δίχως αύριο, να μιλάει στο κινητό, κλπ, κλπ. Υπάρχει και μια μικρή, δυστυχώς, μερίδα που το βάζει για τους λόγους που προαναφέρθηκαν. Προσωπικά ο λόγος που το έβαλα είναι επειδή ζαλίζεται ο μεγάλος στις στροφές και πάω αναγκαστικά πιο αργά απ' όσο θα πήγαινα. Ε, και ένας να το δει και να καταλάβει, όφελος το έχω. Και στο σημείο που το έχω, δεν το βλέπω καν από τον εσωτερικό καθρέφτη (να μην αναφέρουμε τα σημεία που τα κολλάνε/αναρτούν κάποιοι....).
Άβαταρ μέλους
By g8777
#369853
markvag έγραψε:Γατάκια...

Αυτοκόλλητα και φλωριές... :twisted:


Εικόνα

Εικόνα

:innocent:

Μη ρωτήσετε ποιου είναι... :oops:

Τα παιδάκια μου πήραν το δαχτυλάκι τους και βρήκαν σκονισμένο καμβά... :lol: :lol: Ξεκίνησε η μεγάλη, ακολούθησε ο μικρός... :lol: Είναι και από την άλλη μεριά έτσι... :lol: :lol:





Ναι, θα το πλύνω... από Δευτέρα θα κάτσω μια μέρα και θα το γλύψω... Να βρω χρόνο, γιατί η βδομάδα που πέρασε ήταν πολύ ζόρικη με τρέξιμο... :oops:


Αματερι Μαρκοβαγγο μαθε μπαλιτσα από τον άρχοντα :

Εικόνα

:superman:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#369891
g8777 έγραψε:
Αματερι Μαρκοβαγγο μαθε μπαλιτσα από τον άρχοντα :



Μόνο μία λέξη και καμία καρδούλα;;; :thumbsdown: Τι να μας πει ο άσχετος;;; :thumbsdown:

G περίμενα καλύτερα από εσένα! :protest: :protest: :s_yes Με απογοητεύεις. Μιλάμε σοβαρά και πας και μας φέρνεις τον άσχετο και τον συστήνεις και για επαγγελματία κιόλας! :protest: :s_coffee
Άβαταρ μέλους
By g8777
#370012 Αστα αυτα, κατεβα κατω. Καποιος σου εσκισε το μπροστα αριστερο λαστιχο.





































Και το δεξι.


















































Κατεβα μωρε γρηγορα.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#370114
g8777 έγραψε:Κατεβα μωρε γρηγορα.


O |λογοκρισία| που έστειλες μπέρδεψε τ' αυτοκίνητα και έσκισε το λάστιχο του γείτονα! :twisted: Ο γείτονας είναι μασίστας με 369 κιλά μυς στο κάθε χέρι! :s_dance Ξέρει που μένεις! :ninja:
Άβαταρ μέλους
By DAP
#370148 Η γιατρινα ανηψια μου μας αφησε το αυτοκινητο της για καποιους μηνες....Λετε να'χω κανα μπλεξιμο με το ιατρικο αυτοκολλητο μιας και δεν εχω καμια σχεση με αυτο το επαγγελμα;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#370164 α) Στην Ελλάδα της ατιμωρησίας ζούμε.
β) Θεωρητικά μπορεί να "μπλέξετε" και οι δύο (και η ανηψιά δηλαδή). Εσείς γιατί οδηγούσατε αυτοκίνητο που φέρει ιατρικό σήμα και η γιατρός επειδή σας το παραχώρησε.
Άβαταρ μέλους
By fiat127
#370281 Διαβαζω το τοπικ,και παρατηρω παντελη ελλειψη αναφορας σε μια συγκεκριμενη κατηγορια αυτοκολλητων:τα διαφημιστικα αυτοκολλητα - ηλιοπροστασια!
Εικόναupload pic

Με επικρατεστερο του ειδους βεβαια το ''Εξατμισεις-Καταλυτες Θεοφιλος''... :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By elvet
#370299
Scotch έγραψε:α) Στην Ελλάδα της ατιμωρησίας ζούμε.
β) Θεωρητικά μπορεί να "μπλέξετε" και οι δύο (και η ανηψιά δηλαδή). Εσείς γιατί οδηγούσατε αυτοκίνητο που φέρει ιατρικό σήμα και η γιατρός επειδή σας το παραχώρησε.

:whistlink: :whistlink: Ξέρεις πόσα μεταχειρισμένα έχουν ακόμα το ιατρόσημο από τον πρώτο ιδιοκτήτη;;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#370309
elvet έγραψε:
Scotch έγραψε:α) Στην Ελλάδα της ατιμωρησίας ζούμε.
β) Θεωρητικά μπορεί να "μπλέξετε" και οι δύο (και η ανηψιά δηλαδή). Εσείς γιατί οδηγούσατε αυτοκίνητο που φέρει ιατρικό σήμα και η γιατρός επειδή σας το παραχώρησε.

:whistlink: :whistlink: Ξέρεις πόσα μεταχειρισμένα έχουν ακόμα το ιατρόσημο από τον πρώτο ιδιοκτήτη;;

Πολλά, είμαι σίγουρος :lol:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#370315
Scotch έγραψε:
elvet έγραψε: :whistlink: :whistlink: Ξέρεις πόσα μεταχειρισμένα έχουν ακόμα το ιατρόσημο από τον πρώτο ιδιοκτήτη;;

Πολλά, είμαι σίγουρος :lol:

Θα πέσει η μεταπωλητική αξία αν το βγάλουν, γι αυτό. :rtfm:


:lol:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#370331
Zorz έγραψε:
Scotch έγραψε:
elvet έγραψε: :whistlink: :whistlink: Ξέρεις πόσα μεταχειρισμένα έχουν ακόμα το ιατρόσημο από τον πρώτο ιδιοκτήτη;;

Πολλά, είμαι σίγουρος :lol:

Θα πέσει η μεταπωλητική αξία αν το βγάλουν, γι αυτό. :rtfm:


:lol:


Όχι μωρέ... εξάλλου 8/10 αυτοκίνητα στην Ελλάδα ήταν ιδιοκτησία γιατρού, φυλάσσονται σε κλειστό γκαράζ και κάνουν χλμ μόνο στην εθνική. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#370460
mjacob έγραψε::hmmm: Δεν νομίζω ότι παιζει κάποιο ρόλο, ή ότι απαγορεύεται μη-γιατρος να το οδηγεί :hmmm:


Αν πωληθεί αυτοκίνητο γιατρού ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να έχει πάνω το αυτοκόλλητο. Μέλος της οικογένειας, σαφώς και μπορεί να το κυκλοφορεί, αρκεί να μην εκμεταλλευθεί το αυτοκόλλητο :oops: :innocent:
Άβαταρ μέλους
By corsair
#370468
Dodger έγραψε:
mjacob έγραψε::hmmm: Δεν νομίζω ότι παιζει κάποιο ρόλο, ή ότι απαγορεύεται μη-γιατρος να το οδηγεί :hmmm:


Αν πωληθεί αυτοκίνητο γιατρού ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να έχει πάνω το αυτοκόλλητο. Μέλος της οικογένειας, σαφώς και μπορεί να το κυκλοφορεί, αρκεί να μην εκμεταλλευθεί το αυτοκόλλητο :oops: :innocent:


Τοσες δεκαετιες, πρωτη φορα το ακουω. Δεν νομιζω οτι τα αυτοκολλητα γενικα διεπονται απο καποιο νόμο. Θα ειχε ενδιαφέρον αν ειχες πληροφοριες (συγκεκριμενη νομοθεσια) περι του αντιθετου.