Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#367635 Επίσης σε λεωφορεια ΚΤΕΛ συνήθως αλλά και φορτηγά παίζουν συνθήματα, το όνομα του οδηγου κλπ.Ένα που θυμάμαι ήταν το "Πεπρωμένο φυγειν αδύνατο" σε παλιό DAF του ΚΤΕΛ Ιωαννίνων το οποίο δυστυχως αποδείχθηκε όταν ο οδηγός του έπαθε καρδιακή προσβολή στο τιμόνι και πέθανε στο Περιστέρι με το επόμενο λεωφορείο που είχε μετά το Daf

< >
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#367637
belgarion έγραψε:Επίσης σε λεωφορεια ΚΤΕΛ συνήθως αλλά και φορτηγά παίζουν συνθήματα, το όνομα του οδηγου κλπ.Ένα που θυμάμαι ήταν το "Πεπρωμένο φυγειν αδύνατο" σε παλιό DAF του ΚΤΕΛ Ιωαννίνων το οποίο δυστυχως αποδείχθηκε όταν ο οδηγός του έπαθε καρδιακή προσβολή στο τιμόνι και πέθανε στο Περιστέρι με το επόμενο λεωφορείο που είχε μετά το Daf

< >

To θυμάμαι το ατύχημα ένα ΜΑΝ 362 ήταν.
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#367656
Dimsabas έγραψε:Καρχαριάκι: μία γνωστή μου έλεγε ότι το κολλάνε οι μασόνοι.

Όπως και το ψαράκι ΙΧΘΥΣ οι Ευαγγελιστές ή κάτι παρόμοιοι
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#367664 Στη μηχανή είχε ο προηγούμενος μερικά, υπογραφή Stoner στο ντεπόζιτο και λογότυπα aprilia racing
σε κάποια σημεία που είχε σπάσει το χρώμα. Σε αυτοκίνητο αν έβαζα κάτι σίγουρα δεν θα ήταν
λογότυπο, το πολύ κανένα διακριτικό σύμβολο δικής μου έμπνευσης. Κάτι τέτοιο πχ.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#367665
cmarin έγραψε:
Dimsabas έγραψε:Καρχαριάκι: μία γνωστή μου έλεγε ότι το κολλάνε οι μασόνοι.

Όπως και το ψαράκι ΙΧΘΥΣ οι Ευαγγελιστές ή κάτι παρόμοιοι

Αυτό ξέρω ότι το βάζουν οι ορθόδοξοι χριστιανοί, προφανώς οι πιο θερμοί.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#367669 Γενικα οι Χριστιανοι. Υπαρχει και το αντιστοιχο spaghetti monster

< >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#367720
pik. έγραψε:
Dimsabas έγραψε:Καρχαριάκι: μία γνωστή μου έλεγε ότι το κολλάνε οι μασόνοι.

:omg:
ειχα στο αμαξι παλια αυτο
Εικόνα :lol:
και αυτα επαιζαν μια εποχη
Εικόνα

+ https://triviahappy.com/articles/the-ta ... lvin-decal
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#367729 Εγώ έχω αυτοκόλλητη ταινία για να κρατάω κάποια κομμάτια.
Πιάνεται?
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#367764 Δυνατό ποστ απ τον cmarin :yahoo:

Aυτός με τα τέλη και τις βινιέτες είμαι εγώ, αλλά δυστυχώς μια συλλογή περιπλανήσεων 10 χρόνων έλαβε άδοξο τέλος μιας κι ο πατέρας αποφάσισε να αλλάξει το παρπριζ :s_cry :s_cry
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#367777
Jorge_greek έγραψε:Σε ροζ :iconcool:


ω ρε φιλε My car club....

Γω έχω την υπογραφή του Jim Clark
Εικόνα

Εικόνα

και το μικρό διακριτικό "ΤΣΑΠΡ"
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#367781 Καλοκαιρι 1993-1994 γυρναμε απο μπανιο απογευματακι, αδειος απο κινηση ο δρομος μπροστα ενα αγροτικο, περναμε μεσα απο οικισμο στην παλια εθνικη... Ξαφνικα κοκκαλο το αγροτικο, πλακωνομαι στα φρενα και εγω και τι βλεπω: Ο μαστορας εχει μπανισει μαγιουδακι που περιμενει να περασει το δρομο και αποφασιζει να της παραχωρησει προτεραιοτητα... Αφου ηρεμησα παρατηρω το πισω τζαμι του και διαβαζω:
"ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΤΩ ΝΑ Σ'ΑΠΟΚΤΗΣΩ"...

Συνηθως διατηρω αποσταση απο τους "αυτοκολληταδες"...
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#367783 Γενικά τα απεχθάνομαι τα αυτοκόλλητα στο αυτοκίνητο. Αν μπει κάτι θα είναι παρόμοιο με αυτό:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#367785 υπαρχει και η αλλη κατηγορια των billabong, surfers που εχουν καλυψει ολο το πισω μερος με αυτοκολλητα.