Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#370475 Όταν είχε πουλήσει ο πατέρας μου το προ-προηγούμενο αυτοκίνητο του, σταμάτησε η τροχαία το παλικάρι που το είχε αγοράσει και του έκοψε κλήση. Δεν ξέρω την αιτιολογία που τον έγραψαν, συν του ότι τον έβαλαν να το βγάλει, γιατί ΔΕΝ ήταν γιατρός.

edit:

κάτι που βρήκα στη wikipedia για τον δακτύλιο:

Από το μέτρο εξαιρούνται, μεταξύ πολλών άλλων περιπτώσεων:

αυτοκίνητα ιατρών, τα οποία φέρουν το ειδικό σήμα του οικείου Ιατρικού Συλλόγου με μόνο επιβάτη τον ίδιο, όπως θα αποδεικνύεται από την ιατρική ταυτότητα, για εξυπηρέτηση επειγόντων περιστατικών
Άβαταρ μέλους
By postruck
#370485 Σήμερα ήμουν με το φορτηγό στην εθνική και με προσπέρασε ενα santa fe mki με ενα μεγαλούτσικο λευκό αυτοκόλλητο, στο πίσω φυμέ τζάμι και έγραφε.... lyoness :s_wink
on topic,τα δικά μου ποτέ δεν είχαν κανένα αυτοκόλλητο,πλην του altea που έχει το γνωστό σήμα της τεχνοκαρ.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#370534
markvag έγραψε:
Zorz έγραψε:
Scotch έγραψε:
elvet έγραψε: :whistlink: :whistlink: Ξέρεις πόσα μεταχειρισμένα έχουν ακόμα το ιατρόσημο από τον πρώτο ιδιοκτήτη;;

Πολλά, είμαι σίγουρος

Θα πέσει η μεταπωλητική αξία αν το βγάλουν, γι αυτό. :rtfm:




Όχι μωρέ... εξάλλου 8/10 αυτοκίνητα στην Ελλάδα ήταν ιδιοκτησία γιατρού, φυλάσσονται σε κλειστό γκαράζ και κάνουν χλμ μόνο στην εθνική. :rtfm:

Α ρε Μαρκο, να μην σε έχω να μου γράψεις την αγγελία τότε που πούλησα το Γκολφ.Μόνο που θα αλλάζαμε το κλειστό πάρκινγκ με πυλωτή , κατά τα άλλα και απόλυτα ειλικρινείς θα ήμασταν και θα έβγαζα κάνα δυο χιλιάρικα παραπάνω
Άβαταρ μέλους
By markvag
#370749
belgarion έγραψε:Α ρε Μαρκο, να μην σε έχω να μου γράψεις την αγγελία τότε που πούλησα το Γκολφ.Μόνο που θα αλλάζαμε το κλειστό πάρκινγκ με πυλωτή , κατά τα άλλα και απόλυτα ειλικρινείς θα ήμασταν και θα έβγαζα κάνα δυο χιλιάρικα παραπάνω


Εικόνα

:s_yes :s_biggrin


Τι θέλεις να πεις, πως 8/10 αγγελίες δεν λένε αλήθεια;;; :innocent: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#370845
DAP έγραψε:Η γιατρινα ανηψια μου μας αφησε το αυτοκινητο της για καποιους μηνες....Λετε να'χω κανα μπλεξιμο με το ιατρικο αυτοκολλητο μιας και δεν εχω καμια σχεση με αυτο το επαγγελμα;


To αυτοκόλλητο με το φιδάκι λογικά είναι κολλημένο στην εσωτερική πλευρά του παρμπρίζ.
Αν θέλεις να είσαι εντάξει, βάλε ένα σκούρο αυτοκόλλητο στο ίδιο σημείο αλλά στην εξωτερική πλευρά και αφαίρεσέ το όταν επιστρέψει η ανεψιά.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#370857 :s_howdy

Eυχαριστω ολους σας,πολυ χρησιμο εν τελει ειναι το forum..... :s_thumbsup :lol:
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#373863 Εικόνα

Ένα ίδιο είχα στον πίσω προφυλακτήρα του Punto.. Γενικά είμαι κατά , αλλά αυτό παραηταν φοβερό για να μην το βαλω.

Τώρα τσακώνομαι με την σύζυγο για το αν θα μπεί αυτό στο C3 αλλά μάλλον δεν παίρνω έγκριση...

< >
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#373962
stavrosg έγραψε:Εικόνα

Ένα ίδιο είχα στον πίσω προφυλακτήρα του Punto.. Γενικά είμαι κατά , αλλά αυτό παραηταν φοβερό για να μην το βαλω.

Τώρα τσακώνομαι με την σύζυγο για το αν θα μπεί αυτό στο C3 αλλά μάλλον δεν παίρνω έγκριση...

< >

Καταπληκτικό, από που το πήρες? Το βρήκα στο ebay αλλά τα έξοδα αποστολής είναι 10 φορές
ακριβότερα από το αυτοκόλλητο :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By johnkyr
#377401 Εικόνα

κάποιοι κατασκευαστές, πάνε και κολλάνε μόνοι τους αυτοκόλλητα .... elf / Eco^2 και λοιπές βλακείες.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#377402 Αυτό της Elf το έβαζαν στα Renault από πολύ παλιά. Και στην άλλη άκρη του τζαμιού είχαμε εδώ τον Ρομποπουλο που έβαζε ένα δικό του τεράστιο στρογγυλό με τον Λευκό Πύργο, την ελληνική σημαία και το σήμα της Renault και δεν έβγαινε με τίποτα...
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#377415
gianik έγραψε:Εικόνα


Εμείς κάτι αντίστοιχο θα βγάλουμε ή μπα; :rtfm: :adminpower: