Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#553131
Thomas_C200K έγραψε:Εικόνα
Το παιχνίδι μου, συγγνώμη για το emoticon αλλά η υπηρεσία δεν θέλει να γίνει γνωστή η πινακίδα :shifty:
1.000.000€ στο τρέηλερ φορτωμένο :inlove:


< >
Νόμιζα μεταφέρεις το κτίριο...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#553144
Thomas_C200K έγραψε:Εικόνα
Το παιχνίδι μου, συγγνώμη για το emoticon αλλά η υπηρεσία δεν θέλει να γίνει γνωστή η πινακίδα :shifty:
1.000.000€ στο τρέηλερ φορτωμένο :inlove:


< >


Tι κουβαλάει;

cosneo έγραψε:Νόμιζα μεταφέρεις το κτίριο...


Κι εγώ στην αρχή! :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#553200
postruck έγραψε:Αυτο που λέγαμε παλιότερα δεν είναι?
Τι είναι αυτό πανω στο παμπρίζ?? :) :s_yes

Nαι, και μια φωτό εν δράσει. Τον τελευταίο χρόνο έχει γράψει σχεδόν 1000χλμ :lol: βασικά από πέρσυ μέχρι τώρα δουλεύει σε σχέση με πρίν που καθόταν ποιό πολύ :lol: .
Θα ψάξω το αρχείο να δώ τι έχω να ανεβάσω :inlove:
Στο παρμπρίζ είναι η κλασσική πινακίδα με το όνομα, σε λίγο η φωτό (θα με πάρουν με τις ντομάτες :tomato: )

bill33 έγραψε:[

Φοράς και σαμπό; :shifty: :lol: :lol:[/quote]
Και σαμπό και Led και τενόρους και τα πάντα όλα :iconcool: και ελευθέρας για τον DEUTZ :inlove:
mirage έγραψε:Σαγιονάρα με κάλτσα.

Πέδιλο με κάλτσα, δεν είμαι κανάς τριτοδεύτερος πλέμπα να φοράω σαγιονάρα :rtfm: :rtfm:
cosneo έγραψε:[
< >
Νόμιζα μεταφέρεις το κτίριο... [/quote]
Θα γίνει και αυτό έτσι όπως πάω :lol:

markvag"


< >[/quote]

Tι κουβαλάει;

[quote="cosneo έγραψε:
Νόμιζα μεταφέρεις το κτίριο...


Κι εγώ στην αρχή! :lol: :lol:[/quote]
Έναν κρυοστατικό (αν κάνω σωστά την μετάφραση :oops: ) μαγνήτη (Cryostat Magnet), Γερμανικής κατασκεύης αλλά σινάμα τριμπούρδελο. Προορίζεται για το νέο τούνελ που είναι σε πλήρη εξέλιξη η κατασκευή του. Θα είναι ο μεγαλύτερος επιταχυντής βαρέων ιόντων στην κατηγορία του.

Θα ακολουθήσουν επιλεγμένες φωτό γιατί υπάρχει και ένας μικρός περιορισμός.
ΥΓ: Δημοσιεύω ότι έχει δημοσιευθεί και από τον οργανισμό οπότε δεν υπάρχει θέμα.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#553205 ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

@Postruck όταν ήθελα να πάρω πινακίδα την περασμένη άνοιξη ήμουν έτοιμος να πάρω την κλασσική γερμανική πινακίδα, αλλά ξαφνικά η κυρία στο κατάστημα με ρωτάει από ποιά χώρα έρχομαι και μόλις της λέω Ελλάδα μου λέει περίμενε και μου φέρει την πινακιδούλα με την σημαία. Ε λέω αυτή γιατί το όνομα μου παρά είναι διεθνές :lol:
< >
Άβαταρ μέλους
By edmond
#553232 Εικόνα
Θωμά βάλε και στο πλάι τα προβλεπόμενα αυτοκόλλητα :lol:
Σήμερα σε μια μεταφορική πέτυχα το άνωθι. Γράψε και συ πατρίδα Αγρίνιο ξερωγω :lol:
Άβαταρ μέλους
By georgex72
#553239
edmond έγραψε:Εικόνα
Θωμά βάλε και στο πλάι τα προβλεπόμενα αυτοκόλλητα
Σήμερα σε μια μεταφορική πέτυχα το άνωθι. Γράψε και συ πατρίδα Αγρίνιο ξερωγω
Πατρίδα Ημαθίας
Κύρρος 581 00
https://goo.gl/maps/BZUoeYzYyKm



< TAB 2 >
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#553242 @Edmont DEUTZ αυτοκόλλητα σκέφτομαι να παραγγείλω ή να φτιάξω ένα αλουμινένιο στο CNC αλλά όλο λέω να το κάνω αλλά βαριέμαι. Έχω κασκόλ Παναιτωλικάρας και στο μεγαλο ηλεκτρικο κλάρκ σημαιάκι :iconcool: :iconcool: .
Ένα Αγρίνιο πάντως δεν είναι κακή ιδέα :shifty: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By postruck
#553243 Θωμά,μάλλον αυτος που τυπώνει τις πινακίδες,πρέπει να είναι πατριώτης :s_wink η schwarzmuller τι ωφέλιμο έχει,γιατι βλέπω είναι 3αξονική με διπλά λάστιχα,τεμπέλη και abs έχει? :iconcool:
edmond,το fh είναι προβλεπόμενο και σωστό σε αυτά που γράφει και ναι,όντως υπάρχει Πατρίδα :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#553244 @Postruck άγνωστο τι ωφέλιμο έχει :oops: , θα φωτογραφήσω το ταμπελάκι της την Δευτέρα. Το μέγιστο φόρτωμα που έχω κάνει στo Schwarzmüller είναι 24 τόνοι :lol: και στην φωτό με τις τσιμεντόπετρες ή πως στο καλό λέγονται είναι με το κίτρινο τρέηλερ (με μέγιστη ταχύτητα 6χλμ :shifty: κατασκευής 1986) έχω φορτώσει 31,5 τόνους. Το προβλεπόμενο είναι για 39 αν δεν απατώμαι.
Ο μαγνήτης στην φωτό ζυγίζει μόλις 3.5 τόνους, πούπουλο. Την άλλη βδομάδα μάλλον έχω μεταφορά ρώσικων μαγνητώμν 10-15 τόνους. Και οι 3 άξονες είναι με διπλό λάστιχο φούσκες και κανέναν τεμπέλη. Είναι μπελαλίδικο όμως στην όπισθεν :oops: , αλλά αναγκαστικά από πέρσυ τον Νοέμβρη μέχρι τον Απρίλη έμαθα να μπαίνω σε αποθήκη με όπισθες και μανούβρες. Την πρώτη φορά μου πηρε 45 λεπτά μετά έπεσα να κάνω την διαδικασία στα 15 λεπτα.

Τα της κατανάλωσης δεν μετριούνται πάντως. Χονδρικά κάθε 70-80χλμ θέλει φουλάρισμα. Σε εσωτερικό χώρο κινούμαι μόνο με ρεύμα αλλά αποφεύγω να πατάω φρένο για να μην χαλάω τον αέρα και μπλοκάρουν οι τροχοί. Τώρα αν έχει ABS πάλι δεν έχω ιδέα. Με 24 χλμ/ω τι να μπλοκάρει.... . Τρακτοράκι και τρέηλερ κατασκευής 2014 ολοκαίνουργια αγοραστηκαν.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#553245
Άβαταρ μέλους
By postruck
#553246 Για κανα 30αρι ωφέλιμο το υπολογίζω...Επειδή είχες πει οτι μπαίνεις σε κλειστούς χώρους,για αυτό σε ρώτησα για τεμπέλη,γιατί και άδειο να είναι σε μεγάλες γωνίες,δεν στρίβουν οπως πρέπει και αν έχει κανα πάτωμα περίεργο,αστο! Μέγιστη απόσταση που κάνει ο συρμός ποιά είναι? Για abs ρώτησα γιατί είδα δρόμο με χαλίκια, μην μπλοκάρουν οι τροχοί και διπλώσει ο συρμός... :s_wink
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#553247
postruck έγραψε:Για κανα 30αρι ωφέλιμο το υπολογίζω...Επειδή είχες πει οτι μπαίνεις σε κλειστούς χώρους,για αυτό σε ρώτησα για τεμπέλη,γιατί και άδειο να είναι σε μεγάλες γωνίες,δεν στρίβουν οπως πρέπει και αν έχει κανα πάτωμα περίεργο,αστο! Μέγιστη απόσταση που κάνει ο συρμός ποιά είναι? Για abs ρώτησα γιατί είδα δρόμο με χαλίκια, μην μπλοκάρουν οι τροχοί και διπλώσει ο συρμός... :s_wink

10χλμ να πάω και άλλα 10χλμ η επιστροφή και αν είναι και μέρα με πίεση βάλτω επί 2 στο πολύ ακραίο 3 φορές πηγαινε έλα. Μισή ωρίτσα περίπου σε ανοιχτό δρόμο επαρχιακό :lol: :lol: και με μεγάλο μέρος με συνεχόμενη λωρίδα που δεν μπορούν να με προσπεράσουν. Μόνο σε αυτοκινητόδρομο δεν βγαίνω :lol: .
Δυστυχως το στρίψιμο είναι πονεμένη ιστορία και ειδικά άμα είναι να μπω με όπισθεν σε καμιά στενούρα σβήνω τον ντιζελοκινήτηρα γτ λόγω ροπής μου τα χαλάει όλα.
Από πάτωμα που πατάει βιομηχανικό τσιμέντο, πλακώστρωτο, άμμος, χώμα, τα πάντα όλα :lol: 2,50 πλάτος 10,35μ μήκος με την κοτσαδούρα. Το τρέηλερ σαν πάτωμα ειναι 8 μέτρα μηκος.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#553261
Thomas_C200K έγραψε:Έναν κρυοστατικό (αν κάνω σωστά την μετάφραση :oops: ) μαγνήτη (Cryostat Magnet), Γερμανικής κατασκεύης αλλά σινάμα τριμπούρδελο. Προορίζεται για το νέο τούνελ που είναι σε πλήρη εξέλιξη η κατασκευή του. Θα είναι ο μεγαλύτερος επιταχυντής βαρέων ιόντων στην κατηγορία του.


:inlove: Θέλω λεπτομέρειες! :inlove: :oops: :twisted:

Thomas_C200K έγραψε:Γερμανικής κατασκεύης αλλά σινάμα τριμπούρδελο.


Γερμανικό ΑΛΛΑ τριμπούρδελο;;; :twisted: Ντίμης αλέρτ! :shifty: :shifty: :twisted: :twisted: :svivhaha: :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#553273 Απολογούμαι για την Πατρίδα Ημαθίας :oops: :ninja:
Είπα να το ψάξω για επαλήθευση αλλά έχω δει τόσες...ιδιαιτερότητες :lol: απο νταλικέρηδες που μου φάνηκε φυσιολογικότατο να υπερτονίσει την...πατρίδα του :lol: Έστω και με την ευρύτερη έννοια της Ημαθίας :)