Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#1960 Χτες γυρνώντας σπίτι το απογευματάκι στη Πεντέλη βλέπω στην άκρη και μάλιστα λίγο μετά από στροφή δύο μοτοσυκλέτες της ομάδας ΔΙΑΣ σταματημένες.
Ο συνοδηγός της μίας έχει κατέβει κάτω και απομακρύνει από το δρόμο μία χελώνα. Πραγματικά συγκινητικό...
Σίγουρα εξαίρεση αλλά να μη λέμε μόνο τα στραβά.
υγ. γαμώτο δεν πρόλαβα να βγάλω φωτό
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#1971
NickTG έγραψε:Ο τίτλος άλλαξε από εμένα.
Αδιάφορο το political correctness αλλά δεν μπορώ την τσουβαλοποίηση.


+100 :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#1981 Eντελως τυχαια υπερασπιστες των μπατσων οι ιδιοι νοικοκυραιοι.... :s_laughat

Ειστε πολιτικαλι κορεκτ και δω! :s_mad

Αποχωρω!! :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By otso
#2059
NickTG έγραψε:Ο τίτλος άλλαξε από εμένα.
Αδιάφορο το political correctness αλλά δεν μπορώ την τσουβαλοποίηση.

γιατι ; εμενα με ρωτησες; αν ηθελες εσυ και οι τρεις νοικοκυραιοι λατρεις της στολης και της εξουσιας ας φτιαχνατε ενα τοπικ με τιτλο ο λατρεμενος μπατσουλης
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#2075 Να ανοίξουμε τότε και ένα topic με τίτλο "αναρχοαυτόνομοι και λοιποί καραγκιόζηδες" και να είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα.

Το topic αυτό μπορεί να ξεκίνησε από εσένα, αλλά η πρώτη συμπεριφορά αστυνομικών που καταγράφηκε ήταν κάτι καλό. Έχεις κάθε δικαίωμα να σιχαίνεσαι τους αστυνομικούς, αλλά όχι να τους βρίζεις δημόσια στον τίτλο ενός τόσο γενικού θέματος όταν δεν έχουν κάνει κάτι λάθος.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#2093
junior gt έγραψε:Χτες γυρνώντας σπίτι το απογευματάκι στη Πεντέλη βλέπω στην άκρη και μάλιστα λίγο μετά από στροφή δύο μοτοσυκλέτες της ομάδας ΔΙΑΣ σταματημένες.
Ο συνοδηγός της μίας έχει κατέβει κάτω και απομακρύνει από το δρόμο μία χελώνα. Πραγματικά συγκινητικό...
Σίγουρα εξαίρεση αλλά να μη λέμε μόνο τα στραβά.
υγ. γαμώτο δεν πρόλαβα να βγάλω φωτό


:s_biggrin έκανα το ίδιο πρόσφατα έξω από τη Χαλκίδα, πάνω σε στροφή κιόλας η βλαμμένη
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#2112
Χρήστος Λάππας έγραψε:Να ανοίξουμε τότε και ένα topic με τίτλο "αναρχοαυτόνομοι και λοιποί καραγκιόζηδες" και να είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα.

Το topic αυτό μπορεί να ξεκίνησε από εσένα, αλλά η πρώτη συμπεριφορά αστυνομικών που καταγράφηκε ήταν κάτι καλό. Έχεις κάθε δικαίωμα να σιχαίνεσαι τους αστυνομικούς, αλλά όχι να τους βρίζεις δημόσια στον τίτλο ενός τόσο γενικού θέματος όταν δεν έχουν κάνει κάτι λάθος.

Γιατι το μπατσος δεν ειναι βρισια ρε ανθρωπε... ειναι εθιμοτυπικη ονομασια, οπως λεμε ταριφας πχ, και οπως ενα σωρο αλλες ονομασιες που εχουν επικρατησει στη λαικη διαλεκτο.
Τοσο δυσκολο ειναι να το καταλαβετε?
Χρήστος Λάππας έγραψε:Να ανοίξουμε τότε και ένα topic με τίτλο "αναρχοαυτόνομοι και λοιποί καραγκιόζηδες" και να είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα.

Αυτο ειναι δικο σου κολλημα νοικοκυραιε μου, εσυ βλεπεις μπατσους και νοικοκυραιους απ τη μια και αναρχοαυτονομους απ την αλλη.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#2122
kovathe έγραψε:Γιατι το μπατσος δεν ειναι βρισια ρε ανθρωπε... ειναι εθιμοτυπικη ονομασια, οπως λεμε ταριφας πχ, και οπως ενα σωρο αλλες ονομασιες που εχουν επικρατησει στη λαικη διαλεκτο.
Τοσο δυσκολο ειναι να το καταλαβετε?



κάτι σαν το '' καμμένοι '' και '' μικροτσούτσουνοι '' που λένε για αυτούς που ασχολούνται με τα γυμναστήρια και τα bodybuilding.. :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#2128
kovathe έγραψε:Αυτο ειναι δικο σου κολλημα νοικοκυραιε μου, εσυ βλεπεις μπατσους και νοικοκυραιους απ τη μια και αναρχοαυτονομους απ την αλλη.


Αντίστοιχα το "μπάτσοι" είναι δικό σου κόλλημα. Εγώ απλά βλέπω σωστούς και λάθος αστυνομικούς. Δεν έχω καμία απολύτως αντίρρηση να τα χώνουμε σε όποιον κάνει την στραβή. Αλλά όχι σε δίκαιους και άδικους με ένα τίτλο που τους τσουβαλιάζει όλους.
Άβαταρ μέλους
By otso
#2158 ρε μοντς γιατι να περασει του λαππα; ας ανοιξει ενα γλυφω τον μπατσουλη η αγαπω την αστυνομια , αμα μπω εγω εκει μεσα και πω δεν μου αρεσει ο τιτλος θα τον αλλαξετε;
αυτος ειναι κολλημενος εσεις τι κολλημα εχετε ; επειδη ακριβως οι μπατσοι ειναι ιδιαιτερο ειδος ζωου εχουν διαφορετικη λογικη και συμπεριφορα απο τον υπολοιπο πληθυσμο.
δηλαδη αν σας πει οτι του την δινει να βλεπει την λεξη μπατσος θα απαγορευτει η λεξη μπατσος στο φορουμ;
δηλαδη θα μας υπαγορεψουν οι λατρεις της στολης και της εξουσιας τι θα γραφουμε και τι τιτλους θα δινουμε;
αμα δεν του αρεσει να μην μπαινει ειναι υποχρεωτικο να ακουμε την γνωμη του;και ποιος ειναι στο κατω κατω;εχετε αρχισει πολυ ασχημα ειδατε τι εγραψε ο αλλος για τον kovathe; για ενα απλο σχολιο ;
λες και του εθιξε την οικογενεια .
και στο κατω κατω γιατι να κανετε την χαρη αυτων και οχι υμων που ειμαστε και περισσοτεροι
ειπαμε αρχιζεται πολυ ασχημα και αν στο αλλο φορουμ ηταν του περιοδικου εδω ειναι των μελων και καλα θα ηταν να λαμβανατε υπ οψιν και την γνωμη των μελων και οχι μονο αυτου που συμπαθειτε.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#2187
otso έγραψε:ρε μοντς γιατι να περασει του λαππα; ας ανοιξει ενα γλυφω τον μπατσουλη η αγαπω την αστυνομια , αμα μπω εγω εκει μεσα και πω δεν μου αρεσει ο τιτλος θα τον αλλαξετε;
αυτος ειναι κολλημενος εσεις τι κολλημα εχετε ; επειδη ακριβως οι μπατσοι ειναι ιδιαιτερο ειδος ζωου εχουν διαφορετικη λογικη και συμπεριφορα απο τον υπολοιπο πληθυσμο.
δηλαδη αν σας πει οτι του την δινει να βλεπει την λεξη μπατσος θα απαγορευτει η λεξη μπατσος στο φορουμ;
δηλαδη θα μας υπαγορεψουν οι λατρεις της στολης και της εξουσιας τι θα γραφουμε και τι τιτλους θα δινουμε;
αμα δεν του αρεσει να μην μπαινει ειναι υποχρεωτικο να ακουμε την γνωμη του;και ποιος ειναι στο κατω κατω;εχετε αρχισει πολυ ασχημα ειδατε τι εγραψε ο αλλος για τον kovathe; για ενα απλο σχολιο ;
λες και του εθιξε την οικογενεια .
και στο κατω κατω γιατι να κανετε την χαρη αυτων και οχι υμων που ειμαστε και περισσοτεροι
ειπαμε αρχιζεται πολυ ασχημα και αν στο αλλο φορουμ ηταν του περιοδικου εδω ειναι των μελων και καλα θα ηταν να λαμβανατε υπ οψιν και την γνωμη των μελων και οχι μονο αυτου που συμπαθειτε.

Μια χαρά είναι ο τίτλος.Τέλος με αυτό και προχωράμε παρακάτω.[mod]
Άβαταρ μέλους
By otso
#2201
bill33 έγραψε:
otso έγραψε:ρε μοντς γιατι να περασει του λαππα; ας ανοιξει ενα γλυφω τον μπατσουλη η αγαπω την αστυνομια , αμα μπω εγω εκει μεσα και πω δεν μου αρεσει ο τιτλος θα τον αλλαξετε;
αυτος ειναι κολλημενος εσεις τι κολλημα εχετε ; επειδη ακριβως οι μπατσοι ειναι ιδιαιτερο ειδος ζωου εχουν διαφορετικη λογικη και συμπεριφορα απο τον υπολοιπο πληθυσμο.
δηλαδη αν σας πει οτι του την δινει να βλεπει την λεξη μπατσος θα απαγορευτει η λεξη μπατσος στο φορουμ;
δηλαδη θα μας υπαγορεψουν οι λατρεις της στολης και της εξουσιας τι θα γραφουμε και τι τιτλους θα δινουμε;
αμα δεν του αρεσει να μην μπαινει ειναι υποχρεωτικο να ακουμε την γνωμη του;και ποιος ειναι στο κατω κατω;εχετε αρχισει πολυ ασχημα ειδατε τι εγραψε ο αλλος για τον kovathe; για ενα απλο σχολιο ;
λες και του εθιξε την οικογενεια .
και στο κατω κατω γιατι να κανετε την χαρη αυτων και οχι υμων που ειμαστε και περισσοτεροι
ειπαμε αρχιζεται πολυ ασχημα και αν στο αλλο φορουμ ηταν του περιοδικου εδω ειναι των μελων και καλα θα ηταν να λαμβανατε υπ οψιν και την γνωμη των μελων και οχι μονο αυτου που συμπαθειτε.

Μια χαρά είναι ο τίτλος.Τέλος με αυτό και προχωράμε παρακάτω.[mod]

οχι βεβαια δεν ειναι μια χαρα ο τιτλος τωρα ειναι το τοπικ του λαπα ε ας γραφει αυτος σε τουτο , εγω θελω το δικο μου . αφου δεν ειναι θεμα πολιτικαλι κορεκτ γιατι να γινει το δικο του και οχι το δικο μου;