Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#5044
Dimsabas έγραψε:Καλά, είναι πως το έχει συνηθίσει κανείς. Για μένα η λέξη μπάτσος δε χρωματίζεται θετικά ή αρνητικά, όπως άλλωστε κι η λέξη ταρίφας ή χτίστης. Δε θα πω οικοδόμος όσο και να με παρακαλάς.
Ούτε όλοι οι μπάτσοι ζορίζονται με τη λέξη. Έχω κουμπάρο μπάτσο και μου λέει ότι έτσι αποκαλούνται και μεταξύ τους. Στο ανεπίσημο βέβαια.


ποιος σε παρακαλάει πασά μου να πεις τον ωρομίσθιο εργάτη οικοδόμο ? :s_omg

λες αντίστοιχα τον πολιτικό μπετατζή, τον δικηγόρο χαζοδίκη κλπ κλπ ? :s_cool
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#5125
Χρήστος Λάππας έγραψε:Ξένες αστυνομίες μπαίνουν εδώ, ή να το μετακινήσετε;

http://news247.gr/eidiseis/kosmos/news/ ... 13093.html

Argentina :inlove:


Τελικά είναι παντού οι ίδιοι, έτσι; Πώς το καταφέρνουν αυτό αλήθεια;
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#5149 Ολα τα γουρουνια εχουν την ιδια μουρη κλπ κλπ...

και μερικες λεξεις κλειδια απ το αρθρακι...

"διετάχθη ένορκη διοικητική εξέταση" :s_rofl

"μεικτό σώμα στρατιωτών και αστυνομικών που επιστρατεύονται κατά το δοκούν" :s_dunno
και στα δικα μας :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#5167
Μακάρι να γίνουμε Αργεντινή

Α.Τ.


:s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By 007
#5266
Despite long-time opposition from some police forces, it now seems the mini-cameras, which can be attached to police officers’ lapel or glasses to record interactions with citizens, cannot be implemented fast enough. A company donated body-cams to Ferguson’s police force, which, under nationwide scrutiny, promptly started using them this week. Soon, cops in Washington DC, Chicago, Los Angeles and New York will all be experimenting with body cameras – if they’re not already.


The most well-known study of the practice backs up this theory about body-cams: they stop bad cops. In Rialto, California, the police force wore the cameras for one year starting in February 2012, and as the Guardian reported, “public complaints against officers plunged 88% compared with the previous 12 months. Officers’ use of force fell by 60%.”


http://www.theguardian.com/commentisfre ... orded-cops
Άβαταρ μέλους
By kacey
#16039 Μη μου πειτε οτι δεν θα εχουμε τοπικ "μπατσοσυμπεριφορα" εδω περα*...Που θα κραξω τους παρακατω?

Οι κεντρκοι δρομοι του Πειραια, μετα τις μονοδρομησεις τους, εχουν αποκτησει λεωφορειολωριδα αντιθετης ροης. Ειμαι σε φαναρι καθετο σε τετοιο δρομο, που μπορεις να στριψεις μονο αριστερα γιατι προς τα δεξια ειναι αναποδα σε μονοδρομο (κεντρικοτατο δρομο 4 λωριδων) που εχει τετοια λεωφορειολωριδα αντιθετης ροης. Ειμαι τριτο αμαξι στο φαναρι. Οι πρωτοι δυο στριβουν παρανομα προς τα δεξια και προχωρανε στη λεωφορειολωριδα. Εγω στριβω κανονικα αριστερα, και απεναντι ειναι επισης μονοδρομος που ερχεται αντιθετα δηλαδη προς τα μενα. Απο πισω περιπολικο στριβει μαζι μου και "ιιιοοοοοουυυυυυυ"...Σταματαω και ερχονται διπλα μου.

Kacey: Οριστε?
Ηλιθιος μπατσαρας συνοδηγος: Γιατι δεν εβγαλες φλας?
Kacey: Οι δυο μπροστινοι μου εστριψαν παρανομα και πανε παρανομα σε μονοδρομο, με εμενα ασχοληθηκατε?
Ηλιθιος μπατσαρας συνοδηγος: (κοιτα στο βαθος τους παρανομους, και με υφος "κατι πρεπει να βρω να απαντησω γιατι ειπα |λογοκρισία|":) Σιγα μωρε, ολοι ετσι πανε γιατι εχει τη λεωφορειολωριδα, εσυ γιατι δεν εβγαλες φλας οταν εστριψες?
Kacey: ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ ΝΟΜΙΜΑ ΚΥΡΙΕ ΜΟΥ, ΜΟΝΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΠΑΕΙ ΕΔΩ, ΤΙ ΦΛΑΣ ΝΑ ΒΓΑΛΩ???

Καπου εκει βραχυκυκλωσαν και μου ειπαν να φυγω.

*εδω ή στην "αυτοκινηση"?
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#16084
kacey έγραψε:Ηλιθιος μπατσαρας συνοδηγος:


Δεν ντρέπεσαι να τσουβαλιάζεις ΟΛΟΥΣ τους αστυνομικούς με την ταμπέλα "μπάτσος"; :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#16098
A-Viper7 έγραψε:
kacey έγραψε:Ηλιθιος μπατσαρας συνοδηγος:


Δεν ντρέπεσαι να τσουβαλιάζεις ΟΛΟΥΣ τους αστυνομικούς με την ταμπέλα "μπάτσος"; :s_rofl


Μιλάει συγκεκριμένα για τον τύπο... Δεν λέει για όλα τα πληρώματα... :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#16102 καλα κι αυτοι ειναι οτι να ναι
δεν ενδιαφερθηκαν για τους αλλους 2 που εστριψαν παρανομα και ασχοληθηκαν με αυτον που πηγαινε νομιμα και το προβλημα τους ηταν γιατι δεν εβγαλε φλας
ειναι για γελια και για κλαματα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#16106
alexandros.K έγραψε:καλα κι αυτοι ειναι οτι να ναι
δεν ενδιαφερθηκαν για τους αλλους 2 που εστριψαν παρανομα και ασχοληθηκαν με αυτον που πηγαινε νομιμα και το προβλημα τους ηταν γιατι δεν εβγαλε φλας
ειναι για γελια και για κλαματα

Ε ενταξει τι περιμενες, αριστερα θα πηγαιναν και τα παιδια και ειπαν να τον ψαρωσουν λιγο. Να πανε δεξια να σταματησουν τους αλλους και να κανουν ολοκληρη βολτα μετα.................
Αφου το ειπαν, ολοι απο εκει πανε :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#16115
MIXOStsi έγραψε:
A-Viper7 έγραψε:
kacey έγραψε:Ηλιθιος μπατσαρας συνοδηγος:


Δεν ντρέπεσαι να τσουβαλιάζεις ΟΛΟΥΣ τους αστυνομικούς με την ταμπέλα "μπάτσος"; :s_rofl


Μιλάει συγκεκριμένα για τον τύπο... Δεν λέει για όλα τα πληρώματα... :rtfm:


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By kacey
#16189
alexandros.K έγραψε:καλα κι αυτοι ειναι οτι να ναι
δεν ενδιαφερθηκαν για τους αλλους 2 που εστριψαν παρανομα και ασχοληθηκαν με αυτον που πηγαινε νομιμα και το προβλημα τους ηταν γιατι δεν εβγαλε φλας
ειναι για γελια και για κλαματα


Καταλαβαινετε βεβαια οτι ΔΕΝ χρειαζεται φλας στη συγκεκριμενη περιπτωση...
Άβαταρ μέλους
By Cosmonaut21
#17631 Να κάνω μια ερώτηση γιατί αυτό που συνέβη μου φάνηκε περίεργο.
Στη διπλανή πολυκατοικία κάνουν εργασίες και έχει πολλή φασαρία αλλά εφόσον δεν είναι ώρα κοινής ησυχίας δεν μπορεί να πει κανείς τίποτα. Έρχεται λοιπόν το πρωί αστυνομία στο σπίτι επειδή λέει δέχτηκε τηλεφώνημα ότι λόγω των εργασιών που γίνονται δίπλα έγινε ζημιά σε κάποιον ηλιακό θερμοσίφωνα στο σπίτι. Μιας και η πολυκατοικία είναι ιδιόκτητη,γνώριζα ήδη ότι δεν τηλεφώνησε κανείς από εμάς όπως και τους είπα. Έκανα έλεγχο στην ταράτσα κιόλας από περιέργεια αλλά δεν είχε γίνει τίποτα. Τέλος πάντων,όταν του είπα του αστυνομικού ότι δεν τηλεφωνήσαμε εμείς,ρώτησε το κέντρο και του είπαν ότι αυτός που τους πήρε αρνήθηκε να δώσει όνομα.Προφανώς κάποιος από δίπλα είχε ενοχληθεί και είπε ψέμματα. Δεν μπορούν να δουν όμως ποιός αριθμός τους κάλεσε; Γιατί ψαχνόντουσαν αρκετή ώρα και τελικά έφυγε βρίζοντας το όργανο :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#17651 Εννοειτε οτι μπορουν. Απλα για τετοιου ειδους συμβαν οταν ο αλλος αρνειται να δωσει στοιχεια δεν ασχολειται η Αμεση Δραση με το ποιος πηρε . Μπορουσε καλλιστα να πει επιθετο Παπαδοπουλος , οπως λεει το 80% αυτων που παιρνουν για να "καρφωσουν" τον γειτονα...