Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Serf
#305147
Η Τροχαία έκοψε κλήση στην... Τροχαία!

Τελευταία ενημέρωση: 23.09.2016 | 13:59
Πρώτη δημοσίευση: 23.09.2016 | 13:59

Σουρεαλιστικό αλλά δίκαιο... Ένα ανακριτικό της Τροχαίας παρανόμησε και ένας ευσυνείδητος τροχονόμος έσπευσε να κόψει κλήση στους συναδέλφους του.
Το περιστατικό συνέβη στην Αλεξανδρούπολη. Τροχονόμος "έκοψε" κλήση σε ανακριτικό της Tροχαίας, για παράνομη στάθμευση πάνω σε ράμπα αναπήρων.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#305167 Θα σκέφτηκε ο άνθρωπος "τι μπορούν να μου κάνουν, να με στείλουν στον Εβρο; Το πολύ πολύ να με βάλουν να κάνω δουλειά γραφείου, θα γλυτώσω καύσωνες, βροχές και χιόνια" ;-)

___
... tapatalk
Άβαταρ μέλους
By xenos
#306402 Σήμερα αστυνομικός έξω από το ΓΕΣ (κλπ) έκανε ρύθμιση κυκλοφορίας επί της μεσογείων. Αν είχε πέσει πυρηνική βόμβα, θα πηγαίναμε καλύτερα. :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#306436
xenos έγραψε:Σήμερα αστυνομικός έξω από το ΓΕΣ (κλπ) έκανε ρύθμιση κυκλοφορίας επί της μεσογείων. Αν είχε πέσει πυρηνική βόμβα, θα πηγαίναμε καλύτερα. :dizzy:


Και το ενιωσα οτι ησουν τοσο κοντα μου....
Άβαταρ μέλους
By avel
#306853 Μηχανή με δύο ξεκράνωτους περνάει από αντίθετο ρεύμα (διπλή διαχωριστική) και έρχεται μπροστά μου σε φανάρι.

Έρχονται κάτι μπάτσοι ομάδας Δ? Ζ? Αυτοί τέλος πάντων με τις μεγάλου κυβισμού μηχανές. Ο ένας μπάτσος κάτι δείχνει στον ακράνωτο για να προσέξει το stand του (ήταν λίγο εκτεθειμένο προς τα κάτω). Και φεύγει.

Φυσικά.
Άβαταρ μέλους
By GeorgT
#310060 Σκηνικό πριν 1 λεπτο, θες να φθάσεις σπίτι απλά να στρίψεις απο Διαγόρα στο στενό σου κ βλέπεις τη κλούβα μεσα στη μέση του στενού με αναμμένο φάρο, αραχτοί έξω να γράφει ο ένας μηχανάκι (μάλλον) κ ο άλλος να βόσκει διπλά, τους λες να το τραβήξει κ σε απαντάει τη θες να κλείσω τη Διαγόρα? Ειρωνικά! Του απαντάς να το βάλει δίπλα εκεί που ειναι το Audi 80 στη φώτο διαφορετικά εγω για να φθάσω σπίτι μου πρέπει να κάνω κάποια παρανομία, ξεφυσάει σε κοιτάει 3ης φόρες στραβά κ με βαρύ βήμα το τραβάει! Ακόμα κ το μηχανάκι παράτησαν να βγουν μετά στο δρόμο να δουν που θα πάω!

Εικόνα

ακόμα εκει ειναι τα παλικάρια στο μεταξύ, πάρκαρα ,ανέβηκα ,έγραψα μήνυμά ταιριαξα τα ψώνια!
Άβαταρ μέλους
By famas
#314707 Πριν 2 λεπτά ακούω το συναγερμό από το φόκους να χτυπάει, βγαίνω στο μπλακόνι και βλέπω ακριβώς στο απέναντι πεζοδρόμιο ένα μπλε mazda3 με αριθμό ΙΟΒ........ να προσπαθεί να παρκάρει προφανώς με σπασμένη εξάτμιση /πολλαπλή κάνοντας τρομερό θόρυβο :omg: οπότε ενεργοποιηθηκε ο συναγερμός. Στη προσπάθεια να παρκάρει σε αρκετά μεγάλο χώρο ομολογουμένως χτυπάει το μπροστινό αμάξι στον προφυλακτήρα, το οποίο ήταν το άξεντ του πατέρα μου. Κατεβαίνω κάτω, ο τύπος είχε βγεί από το mazda που είχε δει πολύ καλύτερες μέρες(σπασμένο μπροστά φανάρι, κρεμασμένος προφυλακτήρας, ένα σωρό χτυπήματα) και τον βλέπω με στολή...
"Ό,τι ζημιά έγινε ευχαρίστως να σας κάνω δήλωση", μου λέει μιλώντας περίεργα :hmmm: , "Ήρθα για να αναλάβω υπηρεσία στο .......Τ.Α. μέχρι τις 6:00", συνέχισε σχεδόν απολογητικά Κοίταξα το άξεντ, μια μικρή αμυχή είχε μόνο, αν και φοβήθηκα τον προφυλακτήρα ο οποίος όμως ήταν σταθερός στις βάσεις τους. Ο τύπος επανέλαβε τη πρόθεση του για δήλωση, αλλά το θέμα ήταν ότι ήταν πιωμένος. :lipsealed: Μιλάμε στο ένα μέτρο σε κυρίευε το αλκοόλ όταν σου μιλούσε από τις αναθυμιάσεις. :thumbsdown: Είπα ότι δεν υπάρχει θέμα και τον κατέυθυνα να παρκάρει σωστά, γιατί έτσι όπως το είχε βάλει εμπόδιζε τα αυτοκίνητα ενώ από την άλλη πλευρά ήταν το φόκους μου, οπότε ο φόβος φυλάει τα έρμα. Μετά από κανά 5 λεπτο μπρος-πίσω τελικά πάρκαρε κάπως...
Στη φωτογραφία φαίνεται το μπλε μαζντα και το άξεντ μπροστά του.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By theo13
#314825
axel12p έγραψε:Και κουβαλάει και όπλο μαζί του ε; Καλή φάση!


Γιατί νομίζεις είναι σε θέση να το χρησιμοποιήσει; Ποιό πολύ επικίνδυνος είναι για τον εαυτό του παρά για κάποιον άλλον.