Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By gianik
Άβαταρ μέλους
By DAP
#511195
gianik έγραψε:https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/grevena-sto-tmima-o-filippos-petsalnikos-meta-apo-epeisodio-astynomikous/2528420/


Αφου τα ειχε μαζι του δεν τα εδειχνε γιατι ηθελε να παει στο τμημα γιατι τον τσαντησε το οργανο και ηθελε να δωσει το καλο παραδειγμα.... Μαλιστα..... Τετραγωνη λογικη.... :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#511242
gianik έγραψε:https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/grevena-sto-tmima-o-filippos-petsalnikos-meta-apo-epeisodio-astynomikous/2528420/



vs
http://www.katechaki.gr/%CE%B2%CE%AF%CE ... %B9%CF%89/


Στο Αμέρικα, όμως, "παίζει" dashcam στα περιπολικά που αποδεικνύει τόσο την απαράδεκτη συμπεριφορά της λιμενικού (άρα δεν κουκουλώνεται εύκολα) όσο και των ίδιων των αστυνομικών σε άλλες περιπτώσεις.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#511250
DAP έγραψε:
gianik έγραψε:https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/grevena-sto-tmima-o-filippos-petsalnikos-meta-apo-epeisodio-astynomikous/2528420/


Αφου τα ειχε μαζι του δεν τα εδειχνε γιατι ηθελε να παει στο τμημα γιατι τον τσαντησε το οργανο και ηθελε να δωσει το καλο παραδειγμα.... Μαλιστα..... Τετραγωνη λογικη.... :dizzy:


Κακομαθημενος, που νομιζει οτι ειναι κατι διαφορετικο για τον νομο απο οποιον αλλο πολιτη αυτης της χωρας... Σαν και αυτον υπαρχουν και πολλα αλλα "αρχιδια"= (μικρες εξουσιες) σε αυτη τη χωρα... με αναλογες συμπεριφορες.... Ουστ στα κομματια...

Ακου ειναι γνωστος!!!! ποτε ηταν αυτος προεδρος στη βουλη και θα πρεπει ολοι να τον θυμομαστε????
Άβαταρ μέλους
By DAP
#511283 :offtopic:

Μου επιτρεπετε να διηγηθω μια συντομη ιστορια τελειως ασχετη με το θεμα;
Ευχαριστω.

Τελη της δεκαετιας του 50 δουλευα γκρουμ σε μεγαλο ξενοδοχειο της Πλ.Συνταγματος.Καποιες μερες εμενε στο ξενοδοχειο και η διασημη Γαλλιδα συγγραφεας Φρανσουαζ Σαγκαν.Οποτε λοιπον ερχοταν στο αρμοδιο ταχυδρομικο τμημα και ρωτουσε για την αλληλογραφια της ΠΑΝΤΑ ο συναδελφος ρωτουσε (εξεπιτηδες) το ονομα της και επειδη δεν το καταλαβαινε την εβαζε να του το γραφει,μα καθε φορα ,σε ενα κομματι χαρτι.Εκει να την δειτε γελιο που εριχνε η περι ης ο λογος...Στο τελος αφησε και ενα μπαξισι......

Ευχαριστω και παλι
:offtopic:
Άβαταρ μέλους
By gianik
Άβαταρ μέλους
By gianik
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#516932 Αν και δεν ταιριάζει απόλυτα το γράφω εδώ.

Χτες το βράδυ, κατά πάσα πιθανότητα (βεβαιότητα κατ' εμέ), η ΕΛ.ΑΣ. παρανομούσε για αρκετή ώρα. Είχε ένα drone της, αυτά που δεν θα πετούσαν εντός αστικού ιστού, πάνω από την περιοχή του ΣΕΦ (εκεί δεν είχε τον αγώνα;). Έκανε περάσματα για μεγάλο χρονικό διάστημα και στο τέλος έφυγε προς Ελευσίνα (;) ή κάπου προς τα εκεί.

Αναφέρω την ΕΛ.ΑΣ. λόγω θέσης του drone, κινητήρα (πέρασε κοντά από εκεί που ήμουν και ήταν εσωτερικής καύσης και όχι ηλεκτρικός) και λόγω του γεγονότος που λάμβανε χώρα στην περιοχή πτήσης. Μπορεί να ήταν και στρατός (απίθανο) ή ιδιώτης, αλλά δεν νομίζω τόση ώρα πέρα-δώθε στο ίδιο σημείο, το μηχάνημα να φεύγει προς στρατιωτικό αεροδρόμιο τελικά και να έχει πάρει άδεια πτήσης. Δυστυχώς, ήταν νύχτα και δεν μπορούσα να δω τι ακριβώς μηχάνημα ήταν αυτό, αλλά οι υποψίες μου πάνε προς τα εκεί (βλ. επεισόδια).

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By theo13
#516937
pipinos1976 έγραψε:Αν και δεν ταιριάζει απόλυτα το γράφω εδώ.

Χτες το βράδυ, κατά πάσα πιθανότητα (βεβαιότητα κατ' εμέ), η ΕΛ.ΑΣ. παρανομούσε για αρκετή ώρα. Είχε ένα drone της, αυτά που δεν θα πετούσαν εντός αστικού ιστού, πάνω από την περιοχή του ΣΕΦ (εκεί δεν είχε τον αγώνα;). Έκανε περάσματα για μεγάλο χρονικό διάστημα και στο τέλος έφυγε προς Ελευσίνα (;) ή κάπου προς τα εκεί.

Αναφέρω την ΕΛ.ΑΣ. λόγω θέσης του drone, κινητήρα (πέρασε κοντά από εκεί που ήμουν και ήταν εσωτερικής καύσης και όχι ηλεκτρικός) και λόγω του γεγονότος που λάμβανε χώρα στην περιοχή πτήσης. Μπορεί να ήταν και στρατός (απίθανο) ή ιδιώτης, αλλά δεν νομίζω τόση ώρα πέρα-δώθε στο ίδιο σημείο, το μηχάνημα να φεύγει προς στρατιωτικό αεροδρόμιο τελικά και να έχει πάρει άδεια πτήσης. Δυστυχώς, ήταν νύχτα και δεν μπορούσα να δω τι ακριβώς μηχάνημα ήταν αυτό, αλλά οι υποψίες μου πάνε προς τα εκεί (βλ. επεισόδια).

Ευχαριστώ.


define "παρανομούσε"
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#517056 Αγοράστηκαν για άλλο λόγο, με άλλη μελέτη σκοπιμότητας:

Όπως είπε ο Υπουργός: «Αυτά τα drones και της Αστυνομίας και του Πυροσβεστικού Σώματος, τα εννιά αεροπλανάκια, τα τρία σμήνη θα υλοποιούν σχεδόν τις ίδιες αποστολές: Επιτήρηση δασών, συνόρων, οδικών αξόνων ή περιοχών που έχουν πληγεί από φυσικές καταστροφές. Δεν θέλω να αποκλείσω και την επιτήρηση κατοικημένων περιοχών, αλλά θα έχουν σχέση με ατυχήματα. Δεν θα είναι η κύρια προτεραιότητα, εκτός αν έχουμε κάποια φυσική καταστροφή σε κάποια κατοικημένη περιοχή ή κάτι παρεμφερές».


FIR pipinos1976 λοιπόν...

Μάλλον ήταν από τα 3 ηλεκτρικά χτες και πέρασε κοντά, οπότε ακούσαμε έλικες και όχι κινητήρα εσωτερικής καύσης. Τώρα, πού πήγαινε δεν ξέρω. Ελευσίνα ή ανέβηκε μετά προς Τατόι; Δεν έβλεπα, αλλά ξεκίνησε ΒΔ πορεία.

Ευχαριστώ.