Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By gakost
#319970 Εικόνα

Δίκυκλα μετράνε; "κερατάς" με πλατίνες, πολλές μέρες έκανε πάνω από 100χιλιόμετρα, όσο περίπου έβγαζε το τεπόζιτο του. Η μόνη βλάβη που έβγαζε ήτανε όταν με έπιανε λάστιχο και όταν ενώ χτυπούσαν οι πλατίνες τις παρατούσα και με παρατούσε και αυτό. Η μόνη σοβαρή βλάβη που πάλι δεν έφταιγε ήταν γρανάζι 2ας σε κατέβασμα καμικάζι όταν ερχόταν η στροφή με πολλά παραπάνω χιλιόμετρα. :iconcool: :lol:
Άβαταρ μέλους
By mmarkom
#320230
Asimov έγραψε:Το 121 που δεν θα ξεχάσω ποτέ το είχε η Μητσοτάκαινα μονίμως παρκαρισμένο στη Ρηγίλλης.


Πες μου ότι ήταν λευκό με λευκούς καθρέπτες να με ζώσουν τα φίδια, οδηγούσα το αμάξι της Δρακουλίτας και δεν το ήξερα ;
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#320240 Χμμμ, νομίζω κόκκινο, καθρέφτες δεν θυμάμαι
Της Μαρίκας ήταν, νομίζω...


.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#320241
Asimov έγραψε:Χμμμ, νομίζω κόκκινο, καθρέφτες δεν θυμάμαι
Της Μαρίκας ήταν, νομίζω...


.


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#320668 Ο πατήρ είχε πολύ καμπερ τελικά,τουλάχιστον το συγκεκριμένο που πέτυχα σήμερα Εικόνα ,εκτός και αν του έκατσαν βαριά τα ψυγεία
Άβαταρ μέλους
By Chris
#358448 Ελα μωρη Ροβερ :yahoo: Διπλασιο ποσοστο απο τον επομενο :lipsealed:

Εκει στο 9-10 χειροτερων τι γινεται ρε παιδια? :shifty:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#358489 Το ότι η LR είναι ο 10ος πιο αξιόπιστος κατασκευαστής κινητήρων και δεν υπάρχει η Mazda στις θέσεις 1-2-3 είναι τουλάχιστον αστείο. :s_sarcastic

Δεν έχουν πατήσει σε συνεργείο LR οι τύποι. :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#358493 Μάλλον ο όγκος των πωλήσεων mazda και subaru στο UK είναι τόσο χαμηλός που δεν υπάρχει αξιόπιστο στατιστικό δείγμα οχημάτων .
Τα LR ίσως τα διασώζει η τεχνογνωσία των συνεργείων και το preventive maintenance
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#358498 Τα προηγούμενα χρόνια η Mazda έβγαινε Νο1 σε έρευνα της Warranty Direct (αν δεν κάνω λάθος).

Σαν κάτοχος και Mazda και Land Rover και έχοντας περάσεις πολλές ώρες στα αντίστοιχα συνεργεία, δεν παίζει αυτό που βλέπω παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#358504
rx8_drifter έγραψε:Στο νήμα κερδάει ο dimik τον ντίμι :s_biggrin :s_biggrin :s_biggrin


όχι εγω κερδαω! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#358580
dimviii έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:Στο νήμα κερδάει ο dimik τον ντίμι :s_biggrin :s_biggrin :s_biggrin


όχι εγω κερδαω! :rtfm:


Καλά, η αλήθεια είναι ότι η μιστουμπίσι είχε κάτι 4κύλινδρα συνεργασία με μερκεντέ... :shifty: :shifty:


edit: Mazda είναι και το RX-8, το οποίο δεν το λες και το απάυγασμα της αξιοπιστίας, οπότε ίσως χαλάει το δείγμα... :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#358582
markvag έγραψε:[

Καλά, η αλήθεια είναι ότι η μιστουμπίσι είχε κάτι 4κύλινδρα συνεργασία με μερκεντέ... :shifty: :shifty:

από τοτε αρχισαν να εχουν θεματα αξιοπιστίας τα Μιτσουμπισι.
μαυρη σελιδα στην ιστορια μας που ολοι θελουμε να ξεχασουμε. :(