Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#300570 Τα συγκεκριμένα είδη (υπολογιστή, στερεοφωνικά, μουσικά κι εγώ θα τα μετάφερα με το αυτοκίνητό μου όπως και έκανα. Στα κουτιά τους με τα φελιζόλ κλπ). Τα 500 κιλά σίδερο τα δίνεις, δεν πρέπει να κοστίζει τίποτα, αλλιώς αν λέμε για την ίδια πόλη τότε τα βάζεις χαμηλά στο πάτωμα και στο πορτπαγκάζ σε 2 δόσεις (αν και θυμάμαι μια χαρά το σκαθαράκι με 4 ταμπούρα και χωρίς υποβοήθηση με μέγιστο επιτρεπόμενο φορτίο 360 κιλά νομίζω κατέβηκε με 500 κιλά φορτίο συν οδηγό τον πατέρα μου από 1000 μέτρα στη θάλασσα).

Η σπιτονοικοκυρά μου στη Σουηδία νοίκιασε ένα τέτοιο κι έβαλε εμένα να το οδηγήσω (αυτή δεν ήξερε κι ο γιός της κούριερ με βανάκι δεν άδειαζε) για να μεταφέρει κάποια μεγάλα πράματα και να αγοράσει κάτι από μαγαζί τύπου ΙΚΕΑ. Ήταν η πρώτη μου οδήγηση ντίζελ και τόσο μεγάλου οχήματος. Το είχα διασκεδάσει αλλά.... Σίγουρα έχεις χώρο να τα ρίξεις όλα μέσα αλλά για την τιμή που λες και τα πράματα που θέλεις δεν ξέρω αν αξίζει να πάρεις φορτηγάκι, πάρε αυτοκίνητο για πιο πολλές μέρες να κάνεις και τις βόλτες σου.

Προγραμμάτισε καλά τις μεταφορές σου, προσπάθησε να σημαδέψεις τα κουτιά ή τέλος πάντως σιγουρέψου ότι θα μπορέσεις εύκολα να στρώσεις σεντόνια να κοιμηθείς, πετσέτα να πλυθείς, ρούχα να φορέσεις και να έχεις και κάτι στο ψυγείο για πρωινό.
Άβαταρ μέλους
By King Alexander
#301078 Καλώς, σίγουρα θέλει κάποιο προγραμματισμό και οργάνωση.

Κάτι ακόμα: δεν πιστεύω να έχω πρόβλημα με δακτύλιο, ελπίζω να εξαιρούνται τέτοιες εταιρείες ενοικιάσεων(χαζή ερώτηση, αλλά.. )
- η προπληρωμένη περνάει για πιστωτική; (αυτό καλύτερα να το ρωτήσω στην τράπεζα, αλλά εκείνοι μπορεί να προσπαθήσουν να με πείσουν να πάρω μια.. Δεν χρησιμοποιώ πιστωτική, παλιότερα είχα συγγενή, απλώς δεν μου χρειάζεται και ποτέ δεν πληρώνω με δόσεις) .
Άβαταρ μέλους
By melos86
#301083 Αν εχεις το ποσο της εγγυησης μεσα οπως επισης και το ποσο της πληρωμης δεν θα εχεις καποιο προβλημα με την προπληρωμενη!
Και εγω με debit εκανα την ενοικιαση..
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#301375 King τα βάρη έρχομαι κι εγω αμα θες να τα κουβαλησουμε.
Θα κάνουμε και γαμω τις προπονήσεις!
Ποια περιοχή μετακομιζεις αν επιτρέπεται?
Άβαταρ μέλους
By King Alexander
#301396 Kovathe ευχαριστώ για την προσφορά σου, θα έχεις μερικές δωρεάν προπονήσεις στις εγκαταστάσεις μου! λολ

Να σου πω την αλήθεια, αποφάσισα πριν λίγες ημέρες ότι πρέπει να φύγω, δεν έχω κλείσει σπίτι ακόμα, είμαι στο γενικό ψάξιμο και περισσότερο θα κοιτάω μόνο στα ρεπό μου. Απλά είπα να ρωτήσω κάποια πράγματα προκαταβολικά και όχι τελευταία στιγμή.

Δεν βλέπω να γίνεται τίποτα με μετάθεση( θα ξαναδούν πάντως αιτήσεις σε 2 εβδομάδες, είπαν) και είπα να πάω κάπου καλύτερα. Δεν ΄ξέρω, ίσως να περιμένω μερικές ημέρες ακόμα να δω αν δω "φως"(δύσκολο όμως, έπεσα σε εποχή μνημονίων και προσλαμβάνουν με το τσιγκέλι) .