Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#597905 Με τα πάντα όλα και μεικτή με απαλλαγή 500€ έβγαινε €242,22 . Μικρή η διαφορά με το δικό σου !
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#597909 E πως αλλιώς? Μπαίνεις εδώ, συμπληρώνεις τα καθέκαστα, πληρώνεις, σου στέλνουν το ασφαλιστήριο και έπειτα σου ζητάνε να στείλεις 5 φώτο από το όχημα.

Εγώ έκανα χθες μιας και 5/8 λήγει η "υποχρεωτική" 6μηνη Allianz λόγω χρηματοδότησης.

380€ η ετήσια (με κωδικό Πράκτικερ) με όλες τις καλύψεις πλην μικτής και ασφαλιζόμενο κεφάλαιο 33.5Κ. ΤΣΑΜΠΑ. Αν είχε και άτοκες η HD θα ήταν ένα μικρό έπος η φαση.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#597912
Deleted User 1 έγραψε:E πως αλλιώς? Μπαίνεις εδώ, συμπληρώνεις τα καθέκαστα, πληρώνεις, σου στέλνουν το ασφαλιστήριο και έπειτα σου ζητάνε να στείλεις 5 φώτο από το όχημα.

Εγώ έκανα χθες μιας και 5/8 λήγει η "υποχρεωτική" 6μηνη Allianz λόγω χρηματοδότησης.

380€ η ετήσια (με κωδικό Πράκτικερ) με όλες τις καλύψεις πλην μικτής και ασφαλιζόμενο κεφάλαιο 33.5Κ. ΤΣΑΜΠΑ. Αν είχε και άτοκες η HD θα ήταν ένα μικρό έπος η φαση.


Eνα λεπτο, Τα 380 δεν απεχουν τοσο από τα 445 που δινω στην ΕΑ. Και είναι μακρια από τους αλλους. Μαλλον για το ασφαλιζομενο κεφαλαιο, και εγω πρεπει να είμαι στα 21-24.
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#598005 Είχα το iQ ενα χρόνο στην HD , μια φορά χρειάστηκα την οδική βοήθεια σε ενα δίωρο είχαν έρθει στο κέντρο της Θεσσαλονίκης δεν ξέρω αν θεωρείτε καλός χρόνος ανταπόκρισης , τέλος πάντων πήρα καλλίτερη προσφορά απο την ευρωπαϊκή πίστη στα 300 € ετήσια με μικρότερη απαλλαγή στην μικτή, κλοπή κλπ ενω η HD ζήταγε 320 .
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#598015
MONMAN έγραψε: ενω η HD ζήταγε 320 .

Στην HD έβαλες κωδικό praktiker για να πάρεις την έκπτωση του 15% ?
Ευρωπαϊκή πίστη μου βγάζει 239.69€ μόνο για Σωματικές βλάβες, Υλικές ζημιές και φροντίδα ατυχήματος. Την οδική τη χρεώνει 35€ επιπλέον. Αν βάλω τις αντίστοιχες ΒΑΣΙΚΕΣ καλύψεις βγαίνει κάπου στα 331€ .
131 με 331 :dizzy:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#598021 Ευρωπαϊκή πίστη επειδή δουλεύει η :inlove: ακόμα και με την έκπτωσή της, η τιμή βγήκε 55% πάνω από την HD με τις ίδιες καλύψεις. Η δε μικτή ήταν σχεδόν 80% πιο ακριβή από τη μικτή της HD. :dizzy:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#598041 Και το θέμα είναι ότι όποτε χρειάστηκε, η παρεχόμενη υπηρεσία ήταν άψογη. Δεν έχει γίνει καμία έκπτωση στο customer service/experience. Πως διάολο το κάνουν δεν ξέρω, πάντως βάζουν εύκολα τα γυαλιά σε όλο τον κλάδο.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#598042 Δεν έχουν καθόλου πράκτορες και πρακτορεία, νοίκια κλπ κλπ.
Και σίγουρα έχουν πολύ καλό μοντέλο risk management.
Γιατί οι τιμές από περιοχή σε περιοχή παίζουν αρκετά.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#598043 Ακριβώς. Σε σχέση με την Εθνική που είχα πάρα πολλά χρόνια, με την HD η αίσθηση είναι ότι πήγα σε ακριβότερη ασφαλιστική. Άμεση και αποτελεσματική εξυπηρέτηση όπου χρειάστηκε (φροντίδα ατυχήματος, ρυμούλκηση, τηλεφωνική/μέσω e-mail εξυπηρέτηση, κλπ). Απλά άψογοι μέχρι στιγμής. Κάτι που σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να πω για την Εθνική.

< >
Άβαταρ μέλους
By babakos
#598047 Προσωπικά Εθνική δεν θα πήγαινα ούτε και (σχεδόν) τζάμπα να ήταν. Μόνο που βλέπω τις βαριεστημένες - βολεμένες φάτσες των άσχετων "διαμεσολαβητών" της μου έρχεται ναυτία. Εξυπηρέτηση, διαδικασίες και mindset μισό αιώνα πίσω

Κρίμα που η HD δεν δίνει και ασφάλειες περιεχομένου στα ασφαλιστήρια κατοικιας. Εχω ήδη ασφαλισει το εξοχικό σε αυτούς αλλά στο σπιτι στην Αθήνα δεν παίζει (ενοικιαστής)