Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By elteo
#495976
fokion έγραψε:Αντριανα την λενε εσενα? εμενα Ειρηνη!! :) :) :) :) :)

FWIW η anytime δεν πηρε τηλεφωνο.
με πηρε ο ασφαλιστης μου να μου θυμισει την πληρωμη ( ανημερα της ληξης) αρα 3 μερες ακομα δεν ειχαν δει οτι αλλαξα...


H πλάκα είναι ότι εμένα με πήραν μετά από 5 ημέρες που έληξε για προσφορά αλλά τους είπα ότι ήμουν ήδη ασφαλισμένος αλλού. :lol:
Άβαταρ μέλους
By fokion
#496034 Τωρα θα σας κανω ενα ερωτημα σε οσους ασφαλιστηκατε στην HD.

Με το που βαλατε τον αριθμό πινακιδας τα στοιχεια και ειδικά μοντελο κυβικά βγηκαν σωστα?
το ΚΙΑ πχ. μου το θεωρησε ως 8βαλβιδο και οκ 2000 κυβικά που ειναι ΑΛΛΑ το IBIZA ( που έπεται BILL!) το ειχε ως 1000αρι αντί 1600....
Άβαταρ μέλους
By fokion
#496041 τα στοιχεια αυτα απο ΠΟΥ ξετρυπωνουν???? Αυτα ειναι στην κοινη ασφαλιστική βαση οπως υποθετω? ( ΠΧ το IBIZA δηλωθηκε 1000αρι να πεσει το ασφαλιστρο....)
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#496052 Τα στοιχεία τα έχουν από την ΥΣΑΕ (ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ) αλλά επειδή έχουν παρατηρηθεί λάθη συνήθως μπορείς να αλλάξεις Νομό κίνησης του οχήματος, φορολογήσιμους ίππους και τέτοια...
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#496297 Volvo S40 1.8 - 2004

126€ στην Hellas Direct με τον κωδικό έκπτωσης του bill33 (έναντι 160€ σε προηγούμενη ασφαλιστική και μάλιστα χωρίς οδικη )

Το Peugeot 107 το ασφαλίζουν με 131€ για μεικτή με κεφαλαίο 4500€ και απαλλαγή 500€ στη HD, ενώ Anytime έβγαινε στα ίδια χωρίς ίδιες ζημιές. Θα δούμε τον επομενο μήνα για αυτό....

Γιατί όμως υπαρχει μια, ας πούμε, ανασφάλεια με την HD?

Υ.Γ την Αντριάννα την έχουν σκίσει. Λογικά είναι φυλακισμένη σε κάποιο υπόγειο της εταιρίας , παρέα με ένα λάπτοπ.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#496327 Θα στείλω μέιλ διαμαρτυρίας!
Εμένα επικοινωνεί ο Βαγγέλης.
Θέλω και εγώ Αντριάνα!!



Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By fokion
#496710
corsair έγραψε:
fokion έγραψε: ( ΠΧ το IBIZA δηλωθηκε 1000αρι να πεσει το ασφαλιστρο....)


δεν πιστευω να εκανες τετοια πατάτα...


Εγω οχι γι αυτο και εξεπλάγην....
Το διορθωσα στην προσφορά που πηρα απο την HD για την ανανεωση της τον αλλο μηνα..
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#496821 Επειδή λήγει η ασφάλεια από το yaris τον άλλο μήνα είπα να πάρω προσφορά από την HD ,μου έβγαλαν για μικτή με ασφαλιζόμενη αξία 12000 € ετήσιο ασφάλιστρο 449 € ...με απαλλαγή 1100 € :dizzy:
Αμα αυτή είναι μικτή εγώ είμαι η ... Ανδριάνα.
Παραμένω λοιπόν στην AIG 488€ το χρόνο με απαλλαγή 450 € :s_yes
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#496829 Ποιος σε εμπόδισε να πας την απαλλαγή στα 500€? Επίσης εκπτωτικό κωδικό έβαλες?

Εμένα για Peugeot 208 με ασφαλιζόμενη αξία 19Κ και απαλλαγή 500€, βγαίνει ετήσια μικτή στα 390€. Άρα κάτι δεν έκανες σωστά.
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#496846 Το ξαναδοκίμασα ότι ναναι :dizzy: τώρα βγάζει 405 και μόλις βάζω τον γιό μου 24 ετων δεύτερο οδηγό πάει στα 460 με απαλλαγή 500, ακρίβυναν σε μερικές ώρες :slap:
καλλίτερα το yaris στην AIG , ήδη εχω το VOLVO στην HD αν σκάσει κανα κανόνι μην ψάχνομαι για δύο αυτοκίνητα!
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#496857 Εμένα πάντως βγάζει ακριβώς το ίδιο ποσό που μου έβγαλε και χθες βράδυ που το κοίταγα.
Άβαταρ μέλους
By Govus
#496862 Επειδή το αναφέρατε και στις προηγούμενες σελίδες, σε ποιόν εκπτωτικό κωδικό αναφέρεστε παίδες :oops: ;