Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By nikos
#758226
g8777 έγραψε:14 € αύξηση στο ασφαλιστηριο του Swift, 172 απο 158 (ετήσια καλυψη).

HD additional covers

+ θραυση

+ νομικη προστασια

+ οδικη

Η πλακα ειναι οτι απ' οσο κοιταξα και στο insurance market παιζει να ειναι και η φθηνότερη προσφορά. :s_empathy
199 σε Σουίφτ ετήσια με τα ίδια με τα ιδια έχεις συν κλοπή ολική μερική 3000
Άβαταρ μέλους
By touring the m3 1.6
#758301
kovathe έγραψε:Πώς?

Μπαίνεις στην Cosmote.gr......θα το δεις στο κάτω μέρος της σελίδας..
Άβαταρ μέλους
By g8777
#758302 Δεν έχει καμία διαφορά με την προσφορά που θα σου γίνει ή μέσω αναζήτησης στο insurance market. Εμένα μου πρότεινε ασφαλιστηριο 8 € ακριβότερο κιόλας.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#758306 207€ η προσφορά της HD, 15€ ακριβότερη από πέρυσι, που σημαίνει πως φέτος είναι ακριβότερη και από Interlife και από Anytime, και επιπλέον, με ασφαλιζόμενο ποσό μόλις 1000€ (μέχρι πέρυσι ήταν 1600€, που είναι λογικό για ένα Xsara σχεδόν 20 ετών.
Κοινώς, εννοείται δεν ανανεώνω, ο αλγόριθμός τους στην δική μου περίπτωση, κάτι υπολόγισε λάθος. Έχουμε άλλα δύο οχήματα, το ένα με μεικτή εκεί, ελπίζω να μην δούμε τα ίδια, γιατί η μεικτή είναι θέμα όταν πας σε άλλη ασφαλιστική.
Κρίμα, δυστυχώς.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#758309 Για 15€ δεν θα χαλιόμουνα αλλά οκ.
Η anytime πάντως πουθενά δεν την έχω πετύχει να είναι κάπου ανταγωνιστική όταν ψάχνω. Βασικά κάνει το εξής: σου βάζει όλες τις καλύψεις πλην κλοπής και βγαίνει όντως φθηνότερη, κάμποσο κιόλας. Με το που βάλεις όμως κλοπή, άντε γειά, με το κυάλι την βλέπεις.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#758312 Χαλιέμαι ΠΟΛΥ με τις αυξήσεις κάθε χρόνο, και τώρα, φτάσαμε να είναι ακριβότερη από την Interlife, που έχει και παραπάνω καλύψεις. Τόσο καιρό λοιπόν, το άφηνα εκεί το αυτοκίνητο, τώρα, θα φύγει γιατί η συμπεριφορά είναι απαράδεκτη. Και το σχεδόν 10% αύξησης, επίσης είναι απαράδεκτο, όπως και η πολύ χαμηλή ασφαλιζόμενη αξία.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#758316 Όλες πλην μεικτής. Αλλά με 1000€, ουσιαστικά σε οποιοδήποτε ατύχημα τους συμφέρει να το βγάλουν write-off αντί να σε αποζημιώσουν. Αν μου δώσουν 1 χιλιάρικο, τι αμάξι θα πάρω με αυτά τα λεφτά;
Η Interlife δίνει 1000€ μόνον για τους αερόσακους, δηλαδή δεν υπάρχει σύγκριση αυτή την στιγμή, είναι πολύ ακριβή η HD.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#758328 Ειναι τοσο ευκολο πια να αλλαξεις ασφαλεια που ακομα και για 15€ το κανεις. Παλιοτερα ειχε φασαρια, τωρα μπαινεις στο insurance market τσεκαρεις τιμες, πας και μια απο την σελιδα των δυο φθηνοτερων μηπως και πεσει κι αλλλο, και αυτο ηταν!
Άβαταρ μέλους
By touring the m3 1.6
#758355
Anonymous Founder έγραψε:Όλες πλην μεικτής. Αλλά με 1000€, ουσιαστικά σε οποιοδήποτε ατύχημα τους συμφέρει να το βγάλουν write-off αντί να σε αποζημιώσουν. Αν μου δώσουν 1 χιλιάρικο, τι αμάξι θα πάρω με αυτά τα λεφτά;
Η Interlife δίνει 1000€ μόνον για τους αερόσακους, δηλαδή δεν υπάρχει σύγκριση αυτή την στιγμή, είναι πολύ ακριβή η HD.


Αμάξι 20 ετών.....
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#758357 Δεν παίρνεις όμως 20 ετών αμάξι με 1000€, θέλεις πάνω από τα διπλά. Οι υπόλοιποι το ασφαλίζουν πάνω από 2Κ, άρα σωστά... διαμαρτύρομαι!
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#758385
kovathe έγραψε:Και μενα ακριβυνε πολυ η HD...
Ζητανε 400 απο 368 (ετησια μικτη).
Όσο παλιοτερο το αμάξι, τόσο ακριβότερη η ασφάλεια δλδ.

Αν θυμάμαι καλά έχεις mito ε;