Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#751075 Παππας στη HD βρηκες χαμηλοτερη τιμη?
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#751077
dimviii έγραψε:Παππας στη HD βρηκες χαμηλοτερη τιμη?

Ναι. Καπου πιο πισω τα εχω γραψει, το βρηκα

Νίκος Παππάς έγραψε:Ασφαλιστηκε και η Pandaρα στην HD με 201€ για ενα χρονο. Μεσαιες καλυψεις συν νομικη προστασια, θραυση κρυσταλλων, οδικη βοηθεια. Η τιμη ειναι -5% λογω Praktiker κωδικου.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#751079
Νίκος Παππάς έγραψε:
dimviii έγραψε:Παππας στη HD βρηκες χαμηλοτερη τιμη?

Ναι. Καπου πιο πισω τα εχω γραψει, το βρηκα

Νίκος Παππάς έγραψε:Ασφαλιστηκε και η Pandaρα στην HD με 201€ για ενα χρονο. Μεσαιες καλυψεις συν νομικη προστασια, θραυση κρυσταλλων, οδικη βοηθεια. Η τιμη ειναι -5% λογω Praktiker κωδικου.


ακου τωρα το παραξενο...
και εγω το ειχα ασφαλισει στην HD γιατι ειχα βρει πολυ καλη τιμη.
Μετα απο 2-3 ανανεωσεις ακριβυνε παραλογα,και αλλαξα.
Παιρνεις εσυ το panda και βρισκεις την καλυτερη τιμη στην HD παλι. :dizzy:
Τρακαρισμα με υπαιτιοτητα της γυναικας ποτε.
Το ιδιο αυτοκινητο σε διαφορετικους ιδιοκτητες με μεγαλη διαφορα ασφαλιστρων.
Αντε βγαλε ακρη.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#751080 Μετά από 40 μέρες μή ανανέωσης η HD κάνει reset στα κριτήρια τιμής . Σε πάει στους νέους πελάτες = you r welcome.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#751082
dimviii έγραψε:και εγω το ειχα ασφαλισει στην HD γιατι ειχα βρει πολυ καλη τιμη.
Μετα απο 2-3 ανανεωσεις ακριβυνε παραλογα,και αλλαξα.
.

Το ιδιο ακριβως εγινε με την Corolla. Για 2-3 ανανεωσεις πληρωνα λιγα. Μετα μου ζητησε πολλα και βρηκα φθηνοτερα πολυ στην Anytime.

Παιζει στην επομενη να μου κανει παλι τιμη για να γυρισω.
Άβαταρ μέλους
By g47
#751086
mousatos έγραψε:Μετά από 40 μέρες μή ανανέωσης η HD κάνει reset στα κριτήρια τιμής . Σε πάει στους νέους πελάτες = you r welcome.


Πηγη?
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#751119
mousatos έγραψε:
manoliossss έγραψε:Σαν ασφαλιστική από την άλλη, με κάλυψε κανονικότατα όταν χρειάστηκε σε ατύχημα μικτής με δικιά μου υπαιτιότητα!

Ααααα , γι'αυτό.
Σε διαφορετικό όχημα,όχι στο όχημα ανανέωσης.
Άβαταρ μέλους
By glf
#754112 Έχω το scooter και το 106 στην anytime. Τώρα που λήγουν, βλέπω ότι έρχεται φτηνότερα αρκετά κιόλας η HD.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#757774 Σε email απο την ΗD καθώς λήγει το ασφαλιστήριο του πουντο.

Το ασφαλιστήριο του TPE **** θα λήξει Πέμπτη 28 Απριλίου 2022.
Η τιμή για να το ασφαλίσεις είναι €127,44. Μπορείς να ανανεώσεις με αυτήν την προσφορά μέχρι και την τελευταία μέρα του συμβολαίου σου!
Καλύψεις
Essential Covers
Θραύση Κρυστάλλων
Νομική Προστασία
Οδική Βοήθεια

Πάλι για ένα χρόνο είναι.Ειχα ένα φόβο ότι θα ανέβει με αυτά που διάβαζα αλλά οκ, είναι και ελάχιστα πιο κάτω απο πέρυσι
που ήταν €130,67
Άβαταρ μέλους
By edmond
#757901 Ασφαλίζουμε τα sprinter της δουλειάς στην Ευρωπαϊκή Πίστη, βασικά έχουμε γνωστό ασφαλιστή και μας βολεύει κάθε φορά όπου φυσάει ο άνεμος-->όποια ασφαλιστική τον βολεύει δλδ. Όλα καλά μέχρι στιγμής, ωστώσο τους βάζω ιδέες για ηλεκτρονικές ασφάλειες μιας και λήγει σε 10 μέρες το δικό μου καθώς και ασφάλιση ανα έτος αντί 6μήνου.
Παίρνω όμως ολίγον το πουλί, μιας και αφενός η hd δεν ασχολείται καν με επαγγελματικά αφε2 η anytime βγάζει αρκετά...παραπάνω. Για την ιστορία δίνουμε 200/6μηνο για το δικό μου 3,5t και στην τελευταία μου ζητάνε 560/έτος... :ninja:
Υπάρχει καμιά άλλη ανάλογη στην πιάτσα, που να ασφαλίζει όμως επαγγελματικά;
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#757903 Χρειάστηκα εχθές βοήθεια για το αμάξι και ομολογουμένως η εξυπηρέτηση από την HD ήταν εξαιρετική!
Περίμενα ότι λόγω κίνησης θα αργούσε αρκετά ο γερανός, αλλά σε μισή ώρα είχε φτάσει, ενώ μου είχαν στείλει και μήνυμα ώστε να παρακολουθώ online που βρίσκεται. :thumbsup:
Τώρα περιμένουμε τα "ευχάριστα" από το συνεργείο :(
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#757989 2 ανανεώσεις στην HD σήμερα:

Hyundai i30
Μικτή με απαλλαγή 500€
6 μηνο
182€
(163€ το προηγούμενο 6μηνο αλλά με απαλλαγή 1200€)

Peugeot 107
Additional πακέτο
6 μηνο
109€
Ίδιο ποσό με πριν.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#758190 14 € αύξηση στο ασφαλιστηριο του Swift, 172 απο 158 (ετήσια καλυψη).

HD additional covers

+ θραυση

+ νομικη προστασια

+ οδικη

Η πλακα ειναι οτι απ' οσο κοιταξα και στο insurance market παιζει να ειναι και η φθηνότερη προσφορά. :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By touring the m3 1.6
#758201 Όσοι έχουν cosmote,παίρνουν 30% έκπτωση σε ετήσιο συμβολαιο είτε μηχανής είτε αυτ/του απο την HD!!!