Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#793354 Γενικώς βάζει πολύ χαμηλές τιμές. Εγώ έχω μικτή και μου το ασφαλίζει για 3.200 με απαλλαγή 500 ευρώ, τη στιγμή που δεν καν κοντινή τιμή στο Car.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#793356
Dimsabas έγραψε:Γενικώς βάζει πολύ χαμηλές τιμές. Εγώ έχω μικτή και μου το ασφαλίζει για 3.200 με απαλλαγή 500 ευρώ, τη στιγμή που δεν καν κοντινή τιμή στο Car.
Γιατί χαμηλές;
Πόσο κάνει δηλαδή ένα 19 ετών χατς με 215Κ χλμ;

Πρόσεξε, όχι πόσα ζητάνε κάποιοι στις αγγελίες αλλά πόσο πουλιέται.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#793381 https://www.hellasdirect.gr/blog/newsro ... gn_5551830

Φέτος δεν έχει Μαύρη Παρασκευή η Ελλάς Κατευθείαν. Αντί αυτού θα βάψει 100 σχολικές διαβάσεις.


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#793382
Νίκος Παππάς έγραψε:
Dimsabas έγραψε:Γενικώς βάζει πολύ χαμηλές τιμές. Εγώ έχω μικτή και μου το ασφαλίζει για 3.200 με απαλλαγή 500 ευρώ, τη στιγμή που δεν καν κοντινή τιμή στο Car.
Γιατί χαμηλές;
Πόσο κάνει δηλαδή ένα 19 ετών χατς με 215Κ χλμ;

Πρόσεξε, όχι πόσα ζητάνε κάποιοι στις αγγελίες αλλά πόσο πουλιέται.
Πάντως ένα 17 ετών 1.8 επταθέσιο Toyota δεν κοστίζει 3.200. Δύο πάνω να το συζητήσουμε.
Στο Car έχει από 4.900 ως 7.500.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#793383
Giuseppe Busso έγραψε:https://www.hellasdirect.gr/blog/newsroom/safe-friday-diavaseis-not-black-friday/?utm_source=Iterable&utm_medium=email&utm_campaign=campaign_5551830

Φέτος δεν έχει Μαύρη Παρασκευή η Ελλάς Κατευθείαν. Αντί αυτού θα βάψει 100 σχολικές διαβάσεις.


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Αναρωτιέμαι αν έχουν άδεια από τις υπηρεσίες για τέτοιου είδους παρεμβάσεις. Η διάβαση δείχνει περίεργη, και αυτό δεν είναι πάντα καλό. Όχι πως τις σέβονται οι οδηγοί στην Ελλάδα βέβαια...
https://www.hellasdirect.gr/blog/newsro ... ck-friday/
Εικόνα
ΥΓ: Είναι δεδομένο πως η HD προσπαθεί να μην δίνει πλέον τεράστιες εκπτώσεις. Θα πω πάντως πως από την εξυπηρέτησή τους έχω εξαιρετικές εντυπώσεις, όταν έγινε το ατύχημα, με αποζημίωσαν αμέσως οι ίδιοι, και δεν ταλαιπωρηθήκαμε καθόλου.
:s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By g8777
#793386
Giuseppe Busso έγραψε:https://www.hellasdirect.gr/blog/newsroom/safe-friday-diavaseis-not-black-friday/?utm_source=Iterable&utm_medium=email&utm_campaign=campaign_5551830

Φέτος δεν έχει Μαύρη Παρασκευή η Ελλάς Κατευθείαν. Αντί αυτού θα βάψει 100 σχολικές διαβάσεις.


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Μου ηρθε και μενα αυτο το email.

:s_hang :s_hang :s_hang :s_hang :s_hang :s_hang :s_hang :s_hang :s_hang :s_hang :s_hang :s_hang :s_hang

Νταξ, ΝΙΣΑΦΙ γτχμ με τις Μαυρες Παρασκευες, ειπανε στον Ελληνιολο οτι εγινε Εβρωπεος και αυτος ξ...υριστηκε. :x

(Καλα, εδω καποιες κοπελες στελνουν προωθητικα mail με gif :omg: , και δεν εχουν δωσει ουτε 5 ταλαρα για πνευματικα δικαιωματα :x ).
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#793406
g8777 έγραψε:
(Καλα, εδω καποιες κοπελες στελνουν προωθητικα mail με gif :omg: , και δεν εχουν δωσει ουτε 5 ταλαρα για πνευματικα δικαιωματα :x ).


Τσίμπησα.

Ελάτε να τα πάρετε.
Άβαταρ μέλους
By tzampo
#794425 Λήγει η ασφάλεια της HD.
Πέρυσι τέτοιον καιρό για 12 μηνών ασφάλιση ως νέο συμβόλαιο με κωδικό πρακτικερ ήταν στα 100 €. (τελική τιμή).
Για Ε46 1.8 μοντέλο του 01.

Ήρθε μέιλ ανανέωσης στα 130 € , - 5% με κωδικό κατεβαίνει στα 123,5 €.

Η ερώτηση μου είναι πως ανέβηκε τόσο πολύ η τιμή προσφοράς για την ανανέωση ;;
Άβαταρ μέλους
By markvag
#794492
Anonymous Founder έγραψε:Πληθωρισμός και αύξηση της κίνησης, που αυξάνει το ρίσκο των ασφαλιστικών.


+ Αυξημένο κόστος ανταλλακτικών (που αυξάνει το ύψος της ενδεχόμενης αποζημίωσης)
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#794501
Anonymous Founder έγραψε:Πληθωρισμός και αύξηση της κίνησης, που αυξάνει το ρίσκο των ασφαλιστικών.

φουτσες Γρηγορη,εμενα μου εκανε 40% αυξηση πριν απο πολεμο και κορωνοιο.
Δεν ειχα τρακαρει,δεν αλλαξα περιοχη,ιδιο αυτοκινητο.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#794505 Μιλώ για το τι πρέπει να γίνεται, όταν γίνεται σωστά. Επί της ουσίας, αυτό που έχω δει εγώ είναι πως οι ασφαλιστικές δεν θέλουν συμβόλαια που είναι πολύ χαμηλά. Πχ στην οικογένεια έχουμε 3 αυτοκίνητα στην HD. Το δικό μου ήταν από την αρχή σε πιο ακριβό συμβόλαιο, γιατί είχε μικτή (λίγο πάνω από 300€ το χρόνο. Εδώ και χρόνια, καμία αύξηση (έχω δει και μείωση!).
Του αδερφού και του πατέρα, στο ίδιο πρόγραμμα, του αδερφού το Clio TCE ξεκίνησε πολύ χαμηλά λόγω προσφοράς και του πατέρα όχι τόσο. Πλέον, τα έχουν φτάσει στα ίδια σχεδόν και τα δύο, γύρω στα 200€ δηλαδή. Που είναι μια τίμια τιμή δεδομένων των καλύψεων (όχι μεικτή, όλα τα υπόλοιπα μέσα, έχοντας πάντα ασφαλιζόμενο ποσό χαμηλά).
Μπορεί να βάλουν έναν χαμηλό κράχτη για να σε κάνουν πελάτη, αλλά επί της ουσίας, θέλουν να τους δίνεις ένα 200άρι το χρόνο αν θέλεις καλύψεις όπως κλοπή και τζάμια ξέρω γω.
Τα υπόλοιπα που γράφω, ισχύουν όμως: αυξημένη κίνηση, αυξημένα ρίσκα ατυχημάτων. Πληθωρισμός, επίσης είναι εύλογο.