Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#642507 Μόλις έκανα ανανέωση στην Hellas Direct. Πρακτικά σχεδόν ίδια τιμή με πέρσι, λίγο αυξημένη κατά 5€.

Απλά πρόσεξα ότι ο κωδικός Praktiker έδινε παλιότερα έκπτωση 15% νομίζω, ενώ τώρα μόλις 5%. Παρόλα αυτά ο κωδικός LOYALTY DISCOUΝΤ δίνει 15% και δουλεύει κανονικά.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#643686 Ανανέωση για την Xsara της οικογένειας, με LOYALTY DISCOUNT και έκπτωση 15%. Πέρυσι είχε γίνει η ανανέωση με τον κωδικό του PRAKTIKER όπως σωστά αναφέρθηκε πιο πάνω, πλέον ισχύει για ανανέωση, αλλά δίνει μόνον 5% έκπτωση. Προσοχή όσοι ανανεώσετε από εδώ και πέρα.
Φθηνότερο το ασφάλιστρο φέτος, με τις ίδιες καλύψεις και ίδια αξία αυτοκινήτου.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#644083 Ανανέωση και για μένα σε μικτή, από τα 430 με κωδικό referral πέρσι πήγα στα 370 με LOYALTY DISCOUNT. Η αξία του οχήματος έπεσε πολύ λίγο σύμφωνα με τα κιτάπια τους, κατά τη γνώμη μου δεν αντιπροσωπεύει την αγοραία αξία αλλά δεν με πειράζει τόσο.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#644362
bibendum έγραψε:Θαρρω ότι είδατε καλύτερες η ιδιες τιμές γιατί κάνει δώρο 1 μήνα μεχρι 31/5

< >


Όχι, η τιμή με την προσφορά ενός μηνός (κωδικός menoumespiti) είναι χειρότερη από ότι με την Loyalty (δεν συνδυάζονται, θα πάρεις ή την μία ή την άλλη). Σε τρία αυτοκίνητα είναι φτηνότερη φέτος και για μένα σε σχέση με πέρσι.
Τελευταία επεξεργασία από REALZEUS και 01 Μάιος 2020, 17:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#644371 Λήγει τέλος Μάη η δική μου εξαμηνιαία ασφάλεια και η προσφορά της HD είναι 13€ παραπάνω. Από 137, στα 150€.

Αλλά είναι ακόμα φθηνότερη από άλλες.

Από το Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#644372
REALZEUS έγραψε:
bibendum έγραψε:Θαρρω ότι είδατε καλύτερες η ιδιες τιμές γιατί κάνει δώρο 1 μήνα μεχρι 31/5

< >


Όχι, η τιμή με την προσφορά ενός μηνός (κωδικός menoumespiti) είναι χειρότερη από ότι με την Loyalty (δεν συνδυάζονται, θα πάρεις ή την μία ή την άλλη). Σε τρία αυτοκίνητα είναι φτηνότερη φέτος και για μένα σε σχέση με πέρσι.
Εμένα πάντως με συνέφερε ( έστω και για 5-10€) ι δωρεάν μήνας, για 6 μήνες ασφάλειες όμως

< Note >
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#644400 Και μένα φθηνότερη βγήκε. Φαντάστηκα λόγω μείωσης μετακινήσεων κλπ.

< >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#647103 Σκοπεύω να προβώ σε ανανέωση στην HD γιατί λήγει σε 20 μέρες.
Μου βγάζει μέγιστη αξία 21000€ για το Leon. Τι νόημα έχει να βάλω τη μέγιστη αξία;
Το αμάξι είναι 2μιση ετών ενημερωτικά.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#647125 Αναλογως με την διαμορφωση του ετησιου κοστους Μπουσσε. Η τσεπη σου θα αποφασισει. :s_wink
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#647126
g8777 έγραψε:Αναλογως με την διαμορφωση του ετησιου κοστους Μπουσσε. Η τσεπη σου θα αποφασισει. :s_wink



Καταρχάς μιλάω για ασφάλιση 365 ημερών με:

-additional covers
-θραύση κρυστάλλων
-νομική προστασία
-loyalty discount 15%

Χωρίς οδική βοήθεια διότι έχω από τη Seat δώρο.


α) με το μέγιστο ασφαλιζόμενο κεφάλαιο που είναι 21000€, βγαίνει 239.73€
β) με το ελάχιστο ασφαλιζόμενο κεφάλαιο στις 12000€, βγαίνει 198.65€
γ) αν βάλω 18000€ κεφάλαιο, βγαίνει 226.36€

Αν γίνει το κακό, παίρνεις το μέγιστο κεφάλαιο; ή πάνε με τους πίνακες του auto tetarti;