Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By g47
#738649
Scotch έγραψε:
Ή έβαλαν νερό στο κρασί τους ή σταμάτησαν να κλέβουν smart.


O αλγοριθμος αλλαζει παρα πολυ συχνα. Η ευαισθησια για τα σμαρτ υπαρχει ακομα.

dimitrisB έγραψε:1 στα 5 τηλ είπε η κοπελιά στο τηλ κέντρο της HD, είναι για την ίδια ερώτηση-απορία!!! :lol:


Ισχυει. Με οποιαδηποτε μικροαλλαγη το customer service εχει τηλεφωνα.
Btw εαν (χτυπαω ξυλο) παθετε μικροατυχημα, παρετε τηλεφωνο και το σηκωσει καποιος Γιωργος πειτε ενα γεια γιατι παιζει να ειμαι εγω.
Άβαταρ μέλους
By Stilskin
#738757
REALZEUS έγραψε:ΥΓ: Μεγάλο πρόβλημα με το online της Anytime, αναγκάστηκα να καλέσω και να περιμένω 20 λεπτά για "αντιπρόσωπο" και μετά άλλη 1 ώρα για να με καλέσουν από το αρμόδιο τμήμα. Το κόλλημα ήταν στις κάρτες, όπου δεν δέχονταν τα τελευταία 2 ψηφία του έτους λήξης (π.χ. 22., 23 κλπ) όπως αναγράφονται στα πλαστικά των καρτών, αλλά ήθελαν την τετραψήφια ημερομηνία, η οποία όμως δεν αναφέρονταν στην φόρμα της ασφαλιστικής (έπρεπε δηλαδή να βάλεις "τυφλά ψηφία"). :s_whiteflag



Και εγω είχα ενα στιγμιαίο κόλλημα με το έτος λήξης της κάρτας που το ήθελαν σε τετραψήφια μορφή και οχι διψήφια όπως είναι και το πιο συνηθες. Στην τρίτη αποτυχημένη προσπάθεια έσβησα τα 2 ψηφία και νομίζω έκανα κλίκ εξω απο το κουτί και είδα οτι ζητούσαν να καταχωρήσεις τέσσερα ψηφία. Problem solved. :iconcool:

Τελικά τα 2 αυτοκίνητα της οικογενειας μοιράστηκαν σε Anytime και HD. Και τα 2 είχαν ετήσιο συμβόλαιο στην Anytime.Το ενα αυτοκίνητο παρέμεινε στην Anytime με κόστος 209 ευρώ και με δώρο μια κάρτα Shell των 20 ευρω. Αρα ουσιαστικά 189 κόστος συμβολαίου την στιγμή που η HD ζητούσε 204 ευρώ.
Το άλλο αυτοκίνητο εκλεισε ετήσιο συμβόλαιο στα 160 ευρώ στην HD. Η Anytime ζητούσε 205 ευρώ -20 ευρω Shell δωροκάρτα σύνολο 185.
Οχι και άσχημα για φέτος. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#741078 Hellas Direct είναι για την 1 μου 35€ φθηνότερη από anytime, άλλαξε κάτι στον τιμοκατάλογό τους? Πάνε για φούντο? Να εμπσιτευτώ? Συνήθως ήταν 20-30€ ακριβότερη, τώρα μου κάνει ανησυχητική εντύπωση. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#741178 Εκπτώσεις στις μηχανές δεν βλέπω όμως ακόμα!
Σκέφτομαι και για σπιτιού όμως πρέπει να δω τι καλύπτει.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#741186 Υπόψιν, επειδή για το σπίτι έψαξα σε Εθνική, Anytime (Interamerican) και Hellas Direct, μακράν πιο φθηνή η Anytime. Πληρώνουμε κάτω από 200€ το χρόνο για ασφαλιζόμενη αξία 250Κ και έχει μέσα και κλοπή κλπ. Δεν ρώτησα αλλού, θεώρησα πως δεν έχει νόημα να το κουράσω για να γλιτώσω 10€ ξέρω γω. Στην Εθνική πληρώναμε σχεδόν τα διπλά για μικρότερες καλύψεις, γι'αυτό και το αλλάξαμε μετά τον 1ο χρόνο.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#741208
Anonymous Founder έγραψε:Υπόψιν, επειδή για το σπίτι έψαξα σε Εθνική, Anytime (Interamerican) και Hellas Direct, μακράν πιο φθηνή η Anytime. Πληρώνουμε κάτω από 200€ το χρόνο για ασφαλιζόμενη αξία 250Κ και έχει μέσα και κλοπή κλπ. Δεν ρώτησα αλλού, θεώρησα πως δεν έχει νόημα να το κουράσω για να γλιτώσω 10€ ξέρω γω. Στην Εθνική πληρώναμε σχεδόν τα διπλά για μικρότερες καλύψεις, γι'αυτό και το αλλάξαμε μετά τον 1ο χρόνο.


Σε Anytime έχω πολύ κακή εμπειρία από φίλο με μηχανή που τράκαρε πριν λίγο καιρό και δεν του δίνουν τα λεφτά ενώ έχει δεχτεί την ευθύνη ο άλλος και θα τα πάρουν από τη δική του ασφάλεια.

Αναγκαστικά πλέον πάει με δικηγόρο. Αν για τόσο φανερή περίπτωση και τόσο μικρό ποσό τραβάει αυτά πως να κάνω μετά για το σπίτι? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#741211 Η Anytime όταν είναι να στα πάρει έχει 200 άτομα στο τηλ.κέντρο. Όταν είναι να στα δώσει σου πετάει 2 νούμερα τηλεφώνου που αντιστοιχούν σε 2 άτομα και δεν το σηκώνει κανείς.
Άβαταρ μέλους
By g47
#741315 Εαν θελετε καποια πληροφορια και για ασφαλιση σπιτιου εχω εκπαιδευτει (αν και ειμαι στη καταγραφη συμβαντος), με ενημερωνετε μηπως γνωριζω. Για HD μιλαω.
Άβαταρ μέλους
By tzampo
#741356 Διδακτική ιστορία,
Για περιπου 4-5 χρόνια (ισως και παραπανω)έδινα για BMW 1.8 μοντέλο του 2001 , 110 ευρώ το εξάμηνο. Με βασικές καλυψεις κ οδική/νομικη.
ERGO ασφαλιστική.
Σε γείτονα ασφαλιστή. Όταν καμια φορα τον ρώταγα γιατί με ετσουζαν τα ασφάλιστρα, παιζει κανένα ψαλίδι, η απάντηση του ήταν, σε βουλγαρική να γλιτώσεις 4-5 ευρώ. Δεν αξίζει. Και το αφηνα εκεί.

Τώρα που έληγε τέλος του μήνα έκατσα και το έψαξα, αφορμή αυτό το νημα.

Όταν ειδα τι παίζουν σε τιμές του λέω δεν το ανανεωνω. Ζορίστηκε βέβαια και παλεψε να με κρατησει αλλά ήταν αργά.
Άρχισε τα γνωστά, δεν θα έχεις ασφαλιστή κτλ.
Δεν πειραζει του λέω. Γαμησιάτικα καπέλα δεν πληρωνω άλλο.

Ανανεωσα σε HD με τις ίδιες βασικές καλυψεις με πριν (+οδική, νομική) για 1 χρόνο με 100 ευρώ (έβαλα κωδικό praktiker) !!!
Η διαφορά είναι τεράστια.

Η πλακα ειναι οτι αν έκανα ανανέωση μόνος μου στην ίδια εταιρεία με πριν έβγαινε στα 90 από τα 110 που έδινα προηγουμενως. Που και και παλι είναι πολλα. Άρα το 20αρικο καπέλο είναι η προμηθειουλα τους.