Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By gakost
#111992 εμπειρία δεν έχω αλλά από ότι βλέπω
http://www.expertinsurance.gr/Default.aspx
είναι απλά πρακτορείο - μεσίτης.

Αν σου δίνει καλές τιμές και σήμα από μια γνωστή ασφαλιστική δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα. Αν εννοείς να πάρεις συμβόλαιο AmTrust προσωπικά δεν θα το επέλεγα
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#112021
red_monster έγραψε:Σήμερα με πήραν από την Anytime για ανανέωση και είχα έκπτωση, άρα μάλλον δεν είναι ζαβολιάριδες


'Οταν είναι να τα πάρουν , μια χαρά σε παίρνει τηλέφωνο η anytime. Όταν γίνει το μοιραίο να δεις πόσα τηλέφωνα θα πρέπει να κάνεις ΕΣΥ . Θα είναι ένα-δυο νούμερα και είτε θα μιλάνε ή δε θα το σηκώνει κανείς. Θα φας καλό καψόνι , για να μάθεις άλλη φορά να αφήνεις μερικούς τυφλούς να πέφτουν επάνω σου.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#112314 Σου συνέβη κάτι τέτοιο ή το υποθέτεις;
Στην δική μου περίπτωση δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα, μάλιστα στα ίδια γραφεία με τους υπόλοιπους ασφαλισμένους της Interamerican εξυπηρετηθήκαμε
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#112317 Μου συνέβη με το matiz και δεν έφταιγα όπως το παραδέχτηκαν όλοι τελικά.
Εσύ είσαι ωραία και καλά στην Αθήνα . Εμένα μου δώσανε 2 τηλέφωνα βορείου Ελλάδος ( τα κεντρικά τους είναι στη Θεσσαλονίκη ) και δεν το σήκωνε κανείς. Όταν τους έκραξα στην Αθήνα μου το κλείσανε κατάμουτρα και δεν απαντούσαν στα email.
Το είχα πάει σε δικό τους συνεργείο στην Αλεξ/πολη κι αν δε μεσολαβούσε αυτός ( για να πληρωθεί εννοείται , δεν το έκανε για την ψυχή της μάνας του) η ιστορία θα τραβούσε πάνω από τον ένα μήνα που τράβηξε.
Τόσο πολύ με συγχύσανε που πήγα και πήρα τα yaris εκείνον το μήνα.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#112495 Πριν κανά μήνα βρέθηκα στο ειρηνοδικειο Αθηνών για τροχαίο. Ου μπλεξεις με anytime + εθνικη ασφαλιστική απο 29 δικηγόρους τροχαίων :lol: ...

Εντυπωσιακή η σύγκλιση τόσων επαγγελματιών στις 2 αυτές εταιρίες
Άβαταρ μέλους
By gianik
#112502 Να πω μια |λογοκρισία|;
Τι ειναι πιο σημαντικο αραγε; Να εχω εγω σουπερ ασφαλιστικη εταιρεια ή μηπως ο ετερος εμπλεκομενος οδηγος που με τρακαρε; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#112514 Και αν μπλεξεις με την κωλοεταιρεια που εχει ο αλλος;
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#112619 Υποτίθεται ότι η δική σου καλή θα βγάλει το φίδι απ' την τρύπα...
Άβαταρ μέλους
By babakos
#118206 Αν μπορει κάποιος, μια καλή λύση ειναι μια ανεξάρτητη ασφάλιση νομικής προστασίας σε DAS ή Arag.
Είναι αμφότερες χρόνια στην πιάτσα (οχι μονο στην Ελλάδα) και ξέρουν από φιδια και από τρύπες..

Το κόστος ειναι σχετικά μικρό για να εχουμε το κεφάλι μας ήσυχο..
Άβαταρ μέλους
By bill33
#132694 Σε ποια λίστα βασίζονται οι ασφαλιστικές για να βγάλουν μη επισκευάσιμο ενα αυτοκίνητο;Οτοτριτη;Car;
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#132703
bill33 έγραψε:Σε ποια λίστα βασίζονται οι ασφαλιστικές για να βγάλουν μη επισκευάσιμο ενα αυτοκίνητο;Οτοτριτη;Car;


Εννοείς τιμή αυτοκινήτου ;