Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#459835
Scotch έγραψε:
Nikos! έγραψε:Έμαθα και κάτι άλλο σχετικά με το refer a friend. Είναι βασικά ή Praktiker ή refer a friend, οπότε καλύτερα το 1ο. :lol:

Δεν συνδυάζονται; :lipsealed: Αυτό είναι μ@λ@κία... δεν το 'ξερα ...

Εννοείται πως το Praktiker είναι Ο φίλος μας σ' αυτήν την περίπτωση :lol:


Ναι γιατί δεν υπήρχε πουθενά όταν έκανα το configuration της προσφοράς και τώρα μου έστειλαν το refer a friend και τους απάντησα ότι θέλω να το χρησιμοποιήσω από έναν φίλο. Αμέσως με κάλεσαν τηλέφωνο (μπράβο τους) και μου εξήγησαν ότι έπρεπε να το είχα βάλει στο πεδίο "κωδικός προσφοράς" εκεί που έβαλα το praktiker.

Οπότε, καλύτερα από το refer a friend. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#459933
Giuseppe Busso έγραψε:
Asimov έγραψε:Αν σου παραβιασουν την πόρτα και σου κάνουν οποιαδήποτε ζημιά έξω (λαμαρίνα, κλειδαριά, τζάμι) ή μέσα (καθίσματα, υποβραχιονιο, ντουλαπάκι) αποζημιωνεσαι. Δύο φορές μου έχει συμβεί την τελευταία πενταετία και οι ζημιές ήταν της τάξης του 300αρικου κάθε φορά.


Άρα ξεκλικάρουμε την ολική κλοπή και κλικάρουμε την μερική/ολική κλοπή.
Στα καιρικά φαινόμενα; έχω βάλει αυτά ΜΕ χαλαζόπτωση αλλά έχει και χωρίς χαλαζόπτωση.
Βάλε χαλάζι, είχε ρίξει ένα γερό πριν κάνα δυο χρόνια εδώ και του αδερφού μου που ήταν έξω το είχε χτυπήσει γερά. Μέτρησαν πάνω από 100 χτυπήματα και το τιμολόγιο ήταν γύρω στα 2000 αν θυμάμαι καλά. Ευτυχώς που είχε την σχετική κάλυψη.

< >
Άβαταρ μέλους
By Cosmonaut21
#463845 Το ασφαλιστήριο λήγει στις 22 και το ανανεωτήριο γράφει πληρωμή μέχρι τις 15.Αν παραδώσω πινακίδες μετά τις 15 την άλλη εβδομάδα υπάρχει κίνδυνος να μου έρθει κανα ραβασάκι;
Άβαταρ μέλους
By xenos
#463950 Μου είχαν πει από την anytime ότι δίνουν λίστα ασφαλισμένων κάθε μέρα, οπότε θα πρότεινα να το πας οριακά και τρέχεις μετά να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#464063
Cosmonaut21 έγραψε:Το ασφαλιστήριο λήγει στις 22 και το ανανεωτήριο γράφει πληρωμή μέχρι τις 15.Αν παραδώσω πινακίδες μετά τις 15 την άλλη εβδομάδα υπάρχει κίνδυνος να μου έρθει κανα ραβασάκι;
Άμα λήγει στις 22 , μέχρι την 21 τουλάχιστον πρέπει να είσαι καλυμμένος. Κράτα και στο αρχείο σου καλού κακού το υπάρχον συμβόλαιο και δεν βλέπω γιατί να έχεις θέμα.

< >
Άβαταρ μέλους
By Cosmonaut21
#464978 Βλέπω ότι η μόνη εταιρεία που προσφέρει ασφάλιση με τα χιλιόμετρα είναι η anytime και το τελικό ποσό με όλες τις καλύψεις πλην μικτής βγαίνει πολύ πιο κάτω από την allianz που έχω.
Υπάρχουν άλλες εταιρείες με αυτήν την υπηρεσία;
Αν τελικά κάνω σε αυτούς,έχει κανείς κωδικό έκπτωσης όπως για τη hellas direct;
Άβαταρ μέλους
By corsair
#465413
Cosmonaut21 έγραψε:Βλέπω ότι η μόνη εταιρεία που προσφέρει ασφάλιση με τα χιλιόμετρα είναι η anytime και το τελικό ποσό με όλες τις καλύψεις πλην μικτής βγαίνει πολύ πιο κάτω από την allianz που έχω.
Υπάρχουν άλλες εταιρείες με αυτήν την υπηρεσία;
Αν τελικά κάνω σε αυτούς,έχει κανείς κωδικό έκπτωσης όπως για τη hellas direct;


Ναι... η |λογοκρισία| που θα σου καρφωσουν στην OBD στελνει τηλεμετρία. Σαν την αθωα εφαρμογή της Hellas Direct. Σκέψου τριπλα τι πας να κάνεις για μια χουφτα δολλαρια.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#465425
Cosmonaut21 έγραψε:Έκανα κανονικά στην HD.
Κάτσε τώρα.Για να ισχύει το by the mile κουμπώνει κάτι στην obd; Εκτός κι αν με τρολλάρεις.
η anytime γράφει ότι εγκαθίσταται μηχανισμός που καταγράφει τα χιλιόμετρα που διανύει το αυτοκίνητο.
https://www.anytime.gr/buy-the-mile
< >