Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#630286 Έχει κάποιος να "κεράσει" κωδικό έκπτωσης που να δουλέψει σε ΗD insurance?
Πρέπει να γίνει ανανέωση σε 2-3 ημέρες και λέω, μπας και γλυτώσουμε κάνα € ..... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#630289
dimitrisB έγραψε:Έχει κάποιος να "κεράσει" κωδικό έκπτωσης που να δουλέψει σε ΗD insurance?
Πρέπει να γίνει ανανέωση σε 2-3 ημέρες και λέω, μπας και γλυτώσουμε κάνα € ..... :hmmm:
Νομίζω κάπου παραπάνω έχει αναφερθεί ένας κωδικός LOYALTY DISCOUNT, δίνει 15%, αν ισχύει ακόμη

< Note >
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#630293 Αν έχει κανένας παρόμοια εμπειρία, σε περίπτωση ατυχήματος χωρίς δικιά σου υπαιτιοτητα, σε όχημα μεγαλύτερο της δεκαετίας, η ασφαλιστική πληρώνει το 80% της αξίας των γνήσιων ανταλλακτικών και το υπόλοιπο ο ιδιοκτήτης;
Αν δεν υπάρχει ιμιτασιον ή μεταχειρισμένο στην αγορά και αναγκαστικά πας σε original, πάλι θα χρειαστεί να πληρώσεις αυτό το ποσοστό;
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#630297 Η παλαιότητα θα παίξει ρόλο, το 80% μου ακούγεται πολύ για να πω την αλήθεια.

Το καλό είναι ότι ψάχνεις ροζ ανταλλακτικά, που είναι ήδη παλαιωμένα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#630298 Η πραγματογνωμοσύνη με την ασφαλιστική θα βγάλει την αξία της ζημιάς και βάση αυτών θα γίνει η αποζημίωση...
Μερικές φορές με διαπραγματεύσεις μπορείς να αυξήσεις λίγο το ποσό της αποζημιώσης αν δεν συμφωνείς.
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#630319
belgarion έγραψε:
dimitrisB έγραψε:Έχει κάποιος να "κεράσει" κωδικό έκπτωσης που να δουλέψει σε ΗD insurance?
Πρέπει να γίνει ανανέωση σε 2-3 ημέρες και λέω, μπας και γλυτώσουμε κάνα € ..... :hmmm:
Νομίζω κάπου παραπάνω έχει αναφερθεί ένας κωδικός LOYALTY DISCOUNT, δίνει 15%, αν ισχύει ακόμη

< Note >
Ισχύει

< Note 6 >
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#630446 Ότι είχε δημοσιευτεί απο άλλα μέλη παλιότερα, "μπήκε" και πρίν ποστάρω και μετά, αλλά .... δεν δούλεψε.
Είναι ανανέωση, οπότε , δε βλέπω προκοπή.
Μerci για τις προσπάθειες και τα pm.

Τουλάχιστον θα μου μείνει η ικανοποίηση για τους "παλιόφιλους", που έσπευσαν να μου απαντήσουν ! :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#630465 Το LOYALTY DISCOUNT το δοκίμασα για να νέα ασφάλεια και δουλεύει. Νομίζω ότι το χρησιμοποίησε συνάδελφος της γυναίκας μου σε ανανέωση πριν λίγο καιρό κι έκανε δουλειά.
Έγραψες LOYALTY DISCOUNT με κενό; Γιατί το έγραψα σαν μια λέξη (LOYALTYDISCOUNT) και δεν έπαιζε.

< Note 6 >
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#630533
vasilis έγραψε:Αν έχει κανένας παρόμοια εμπειρία, σε περίπτωση ατυχήματος χωρίς δικιά σου υπαιτιοτητα, σε όχημα μεγαλύτερο της δεκαετίας, η ασφαλιστική πληρώνει το 80% της αξίας των γνήσιων ανταλλακτικών και το υπόλοιπο ο ιδιοκτήτης;
Αν δεν υπάρχει ιμιτασιον ή μεταχειρισμένο στην αγορά και αναγκαστικά πας σε original, πάλι θα χρειαστεί να πληρώσεις αυτό το ποσοστό;


Σε δικιά μου περίπτωση, που όμως μόλις είχε κλείσει τη δεκαετία το αυτοκίνητο, μπήκαν αυθεντικά καινούρια και δεν πλήρωσα κάτι.
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#631773 Αν και το είχα ποστάρει άμεσα, αλλά βλέπω ότι χάθηκε (μάλλον λόγω του προβλήματος στο φόρουμ το προηγούμενο ΣΚ) επιβεβαιώνω:
Obelix έγραψε:Το LOYALTY DISCOUNT ... για να νέα ασφάλεια και σε ανανέωση πριν λίγο καιρό κι έκανε δουλειά. LOYALTY DISCOUNT με κενό .......

15% έκπτωση σε ανανέωση ασφάλειας HD . :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By melos86
#632131 Μονο εγω ειδα αυξηση στην ανανεωση του 6μηνου συμβολαιου στην HD??
Απο 133 στα 158 ευρω με χρηση PRAKTIKER παλια και LOYALTY DISCOUNT σημερα...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#632137 Μικρές αυξήσεις υπάρχουν και για άλλους, ειδικά αν τα συμβόλαια είχαν μεγάλη έκπτωση. Κι εγώ είδα αύξηση σε ένα από τα αυτοκίνητά της οικογένειας. Θα δούμε πού θα πάει. Γενικώς, οι ασφαλιστικές προσπαθούν ν'αυξήσουν σιγά σιγά τα ασφάλιστρα γιατί υπάρχει και άνοδος της κίνησης, άρα και των ατυχημάτων.