Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#514778 Αλήθεια, πόσο αξιόπιστες είναι αυτές οι εταιρείες σε περίπτωση που χρειαστεί να σας αποζημιώσουν;;; Πχ σε περίπτωση κλοπής... Προσωπικά τις φοβάμαι πάρα πολύ.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#514785
axel12p έγραψε:Ανάμεσα σε Anytime και Hellas Direct ποια θα προτιμούσατε; Το ρωτάω γιατί η HD βγαίνει 80€ φτηνότερη, αλλά δεν ξέρω πόσο "αξιόπιστη" και σοβαρή είναι σε σχέση με την Anytime. Βλέπω για παράδειγμα πως στο κομμάτι της Οδικής Βοήθειας, έχει έναν μόνο συνεργάτη, για το σύνολο του Νομού Θεσσαλονίκης. :hmmm:

Στο κομμάτι της οδικής βοήθειας, η Anytime (Interamerican) είναι πολύ καλύτερη και μην το ψάχνεις. Εγώ γι' αυτό επέλεξα την Interlife για την μηχανή (δεν θέλω σχόλια για τα Ducati! :s_biggrin ), επειδή συνεργάζεται με την Interamerican.
Από εκεί και μετά, δεν μπορείς να τα έχεις όλα. Για εμένα, η διαφορά τιμής είναι τεράστια και δεν νομίζω πως αρκεί η καλύτερη οδική βοήθεια για να την καλύψει.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#514813
axel12p έγραψε:Ανάμεσα σε Anytime και Hellas Direct ποια θα προτιμούσατε; Το ρωτάω γιατί η HD βγαίνει 80€ φτηνότερη, αλλά δεν ξέρω πόσο "αξιόπιστη" και σοβαρή είναι σε σχέση με την Anytime. Βλέπω για παράδειγμα πως στο κομμάτι της Οδικής Βοήθειας, έχει έναν μόνο συνεργάτη, για το σύνολο του Νομού Θεσσαλονίκης. :hmmm:
Τα 80€ διαφορά είναι και αφού έχεις βάλει κωδικό για έξτρα έκπτωση (praktiker για -15% , από άλλο μέλος , πχ από τον Βασίλη, -20€ επιπλέον) ?

< >
Άβαταρ μέλους
By xenos
#516346 HD it is then.... :s_cool (αχρείαστη να ναι... :omg: )
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#517047 Ζήτησαν από την ασφαλιστική στο uk NCD proof για τα 4 χρόνια που είχα δηλώσει, οπότε ζήτησα από την HD τη σχετική βεβαίωση. Ήλπιζα να την έχω στα χέρια μου σε 3-4 μέρες, είχα όμως και μια ανησυχία μήπως δεν μου τη δώσουν εύκολα και ζητούσαν πρόσθετες πληροφορίες.
Έστειλα το αίτημα 17:40 και στις 18:50 η βεβαίωση ήταν στο mail μου...
Θεωρώ πως στην Εθνική, στην οποία έδινα τα διπλά, δεν θα την είχα σε λιγότερο από βδομάδα (και μετά από τηλεφωνήματα, αναμονές, κλπ).


< >
Άβαταρ μέλους
By Eliaskat
#517103 ο αδερφος μου εχει συνεργειο και προσφατα ειχε συνεργασία μαζι τους , επαθε πλακα στο πόσο συννενοησιμοι ηταν και πληρωθηκε χωρις να τρεχει πουθενα σε 2 μερες...

εννοειτε θα ασφαλισει εκει τα αυτοκινητα του..
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#517604 εχωμε κανα κωδικο συνφορουμιτη για να ανανεωσω την ασφαλεια στο αρκουδι?
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#517608 Αν είναι φθηνή, τότε πάρε τον κωδικό του bill33. Αν είναι ακριβή, συμφέρει να βάλεις τον κωδικό του Praktiker (γράφεις το όνομα δηλαδή).
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#517610
Anonymous Founder έγραψε:Αν είναι φθηνή, τότε πάρε τον κωδικό του bill33. Αν είναι ακριβή, συμφέρει να βάλεις τον κωδικό του Praktiker (γράφεις το όνομα δηλαδή).

με πρακτικερ μου κανει -15%
με του Βιλλ το ιδιο/λιγοτερο/περισσοτερο?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#517620
Anonymous Founder έγραψε:Αν θυμάμαι, είναι -20€.


καλα θυμομουν οτιηταν παραπανω.
Αναμενουμε Βιλλ για κωδικο. :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#517624 βρηκα τον κωδικο του Βιλλ σε προηγουμενες σελιδες,τον εβαλα και μου λεει οτι δεν ισχυει. :hmmm:

εχουμε κανα αλλο κωδικο?
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#517626 Η ασφαλιστική εταιρεία Anytime προσκάλεσε περισσότερους από 500 πελάτες της, για να επισκευάσει εντελώς δωρεάν το αυτοκίνητο από γρατζουνιές, βαθουλώματα και θαμπωμένα φανάρια.

http://www.zougla.gr/automoto/news/agor ... -mia-imera