Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By edmond
#771803 Ευχαριστώ παίδες.
Η νομική κάλυψη είναι καλή, χρυσή, ωστώσο επεμβαίνει κάπως επιφανειακά και διεκπαιρεωτικά σε τέτοιες υποθέσεις(που αφορούν αξιώσεις από την αντίθετη πλευρά μέσω ποινικού). Για όλες τις ασφαλιστικές ισχύει βέβαια. Αν ήταν μόνο υλικές, δεν θα μας ενδιέφερε τόσο.
Ένας δικηγόρος θα το ψάξει-τρέξει-κυνηγήσει μέχρι τελευταίας ρανίδος καθότι έχει άμεσο όφελος μέσω της πληρωμής του από την -όποια- αποζημίωση που θα αξιωθεί.
Το σενάριο να μην ξανακαβαλήσει δίκυκλο η σύζυγος παίζει δυνατά. Σιγά σιγά ψάχνει για δουλειά στην περιοχή μας, μέχρι τώρα δούλευε Πετρούπολη.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#771812 Περαστικά.Ο πόνος στα πλευρά δυστυχώς ενδέχεται να κάνει καιρο να πέρασε.Θελει αναλγητικά και προσοχή ώστε να αναπνέει σωστά.Οσο μπορεί να σηκώνεται από το κρεβάτι
Κατά τα λοιπά την άποψη μου την έχω πει για τα δίκυκλα στην Αθήνα...

< >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#771813 Περαστικα ρε Αργυρη στην κυρα! :lipsealed:

Ευχομαι ολα να τελειωσουν γρηγορα.

Τα πλευρα θα πονανε δυστυχως για καιρο, υπομονη και καλα αναλγητικα!
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#771821 Περαστικά και μακριά από δίκυκλα!
Άβαταρ μέλους
By g8777
#771822 Παλι καλα Edmond που ειναι "μονο" πλευρα... Ταχεια αναρρωση ευχομαι, οι σωστες αποφασεις βλεπω οτι ηδη παρθηκαν.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#771824
edmond έγραψε:Ευχαριστώ παίδες.

Ένας δικηγόρος θα το ψάξει-τρέξει-κυνηγήσει μέχρι τελευταίας ρανίδος καθότι έχει άμεσο όφελος μέσω της πληρωμής του από την -όποια- αποζημίωση που θα αξιωθεί.
.

Σου εστειλα πμ.
Μην παιρνεις ορκο γι' αυτο. Δεν ειναι ολοι οι δικηγοροι για ολα . Οταν ειχα το τροχαιο, γνωστος μου δικηγορος μου ελεγε οτι "αντε να σου δωσουν κανα χιλιαρικο, εναμιση το πολυ για τον τραυματισμο".
Πηγα σε ειδικο και πηρα πολλαπλασια απο αυτα που ελεγε ο πρωτος και μαλιστα εξωδικαστικα γιατι δεν ηθελα να τραβηξει σε μακρος.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#771854 Ok ΝΠ, μια πρώτη νύξη με ειδικό δικηγόρο επί τροχαίων έχει γίνει. Βλέπουμε στην πορεία.
Άβαταρ μέλους
By KateNikolaou
#771865 Ταχεία ανάρρωση εύχομαι! Και πολύ προσοχή στο τι θα κάνετε με τις ασφαλιστικές. Συμβουλή μου αν έχετε δικό σας δικηγόρο να σας εκπροσωπήσει κι όχι των εταιρειών
Άβαταρ μέλους
By babakos
#771868 Πρώτα από όλα να ευχηθώ και εγώ ταχεία και οσο το δυνατόν πιο ανώδυνη ανάρρωση και πολλή προσοχή. Η καφρίλα στους δρομους έχει χτυπήσει βαθύ κόκκινο :rant: :rant:

Εχω ακούσει από φιλους οτι καλή (καλύτερη) δουλειά κάνουν οι εξειδικευμένες εταιρειες Νομικής Προστασίας πχ η Arag και η DAS που πλέον ανηκει στον ομιλο της Ergo, εαν εχεις συνάψει ξεχωριστό συμβόλαιο νομικής προστασίας αυτοκινήτου σε αυτές. Αν καποιος εχει εμπειρία ας το καταθέσει.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#771877
mousatos έγραψε:Περαστικά !
Ελπίζω να έχετε βοήθεια για τις δουλειές του σπιτιού.


Εννοείται. Έχουν 2 οικιακές βοηθούς με εναλλάξ πρωινές & βραδινές βάρδιες. Υβριδικό Yaris αγόρασε, όχι απλό.
Άβαταρ μέλους
By nikos
#771899
edmond έγραψε:Ok ΝΠ, μια πρώτη νύξη με ειδικό δικηγόρο επί τροχαίων έχει γίνει. Βλέπουμε στην πορεία.
Έχε υπόψη ότι η αστυνομία μπορει να μην έρθει σπίτι λόγω φόρτου.
Μου έτυχε εμένα πριν χρόνια που είχα σοβαρό ατύχημα με νοσοκομείο στη μέση.
Πήγα ο ίδιος και έκανα κατάθεση μετά από 3 μήνες.
Περαστικά να εχετε.
Να ζητήσετε και ποινική ευθύνη και να έχετε δικηγόρο
Άβαταρ μέλους
By g47
#771957 Περαστικα και απο εδω.
Δεν φανταζεστε τι γινεται στους δρομους παιδια.