Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#443119 Αυτό με το παρμπριζ δε θα το μάθουμε ποτέ. Εγώ έχω στραβώσει πάντως και 500αρικακι δεν ξαναβλέπουν από εμένα, ειδικά από τη στιγμή που παίζουν αντίστοιχα αξιόπιστες (κατά τα φαινόμενα) εταιρίες, με περισσότερες παροχές και καλύτερη τιμή.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#443146 Καλησπέρα
Καλώς ήρθατε στην Hellas Direct!
Το μόνο που θα χρειαστούμε από εσάς είναι να μας στείλετε φωτογραφίες του αυτοκινήτου σας και της άδειας κυκλοφορίας επειδή επιλέξατε το πρόγραμμα Own Damages. Μπορείτε να μας τις στείλετε απαντώντας μας σε αυτό το email, μέχρι τις 15/10/2017 που θα ενεργοποιηθεί το ασφαλιστήριό σας.

Συγκεκριμένα θα χρειαστούμε: (παρατίθεται σχεδιάγραμμα)
4 περιμετρικές φωτογραφίες του αυτοκινήτου
1 του εσωτερικού χώρου (κονσόλα)
άδεια κυκλοφορίας

Είμαστε στη διάθεσή σας.

Φιλικά

απλά πράγματα...
Άβαταρ μέλους
By bill33
#443224 Η Hellas Direct έχει και το refer a friend όπου έχεις 20€ έκπτωση https://blog.hellasdirect.gr/refer-a-friend-2/#
Ο δικός μου κωδικός είναι ΤΡΕ5464 .
Βάλτε και οι άλλοι τους κωδικούς σας ,όλο και κάποιος μπορεί να οφεληθεί.
Επίσης δείτε και το https://blog.hellasdirect.gr/%CE%BA%CE% ... mk_Desktop
Πχ Praktiker: Ασφάλισε το αυτοκίνητό σου, εισάγοντας τον κωδικό “Praktiker” στο ειδικό πεδίο, κέρδισε 15% έκπτωση στα ασφάλιστρά σου και μπες στο διαγωνισμό για να κερδίσεις δωροεπιταγές!
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#444416 Με ψησατε για Hellas Direct...
Μου βγαίνει η μικτή όσο δίνω τώρα εθνική για απλή.
Έχει κάνα λάκκο η φάβα μήπως?
Οι επισκευές γίνονται κανονικα αντιπροσωπεία ή σε τίποτα συνεργαζόμενα της κακιάς ώρας?

< >
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#444417
kovathe έγραψε:Με ψησατε για Hellas Direct...
Μου βγαίνει η μικτή όσο δίνω τώρα εθνική για απλή.
Έχει κάνα λάκκο η φάβα μήπως?
Οι επισκευές γίνονται κανονικα αντιπροσωπεία ή σε τίποτα συνεργαζόμενα της κακιάς ώρας?

< >


Η διαφορά βγαίνει από τα κατά πολύ χαμηλότερα λειτουργικά έξοδα της μιας έναντι της άλλης, έτσι νομίζω.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#444422
kovathe έγραψε:Με ψησατε για Hellas Direct...
Μου βγαίνει η μικτή όσο δίνω τώρα εθνική για απλή.
Έχει κάνα λάκκο η φάβα μήπως?
Οι επισκευές γίνονται κανονικα αντιπροσωπεία ή σε τίποτα συνεργαζόμενα της κακιάς ώρας?
< >

Δε μου έχει τύχει να φταίω (οπότε τις ζημιές να πληρώσει η HD), αλλά όταν χρειάστηκε να βάψω τον προφυλακτήρα της clk, από υπαιτιότητα τρίτου, το έκανα στην αντιπροσωπεία.
Το ίδιο δίλημμα είχα κι εγώ 3 χρόνια πριν (απλή ΕΘΝΚΗ vs μικτή σε low cost ασφαλιστική) και δεν το μετάνιωσα (μέχρι στιγμής) για την HD.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#444427
kovathe έγραψε:Με ψησατε για Hellas Direct...
Μου βγαίνει η μικτή όσο δίνω τώρα εθνική για απλή.
Έχει κάνα λάκκο η φάβα μήπως?
Οι επισκευές γίνονται κανονικα αντιπροσωπεία ή σε τίποτα συνεργαζόμενα της κακιάς ώρας?

< >




Μπηκα απο περιεργεια κ για την octy μου δινει τιμη πιο ακριβη απ οσο δινω τωρα στην Ergo... :hmmm: 144€ αντι 140 που δινω.
Άβαταρ μέλους
By touring the m3 1.6
#444545
kovathe έγραψε:Με ψησατε για Hellas Direct...
Μου βγαίνει η μικτή όσο δίνω τώρα εθνική για απλή.
Έχει κάνα λάκκο η φάβα μήπως?
Οι επισκευές γίνονται κανονικα αντιπροσωπεία ή σε τίποτα συνεργαζόμενα της κακιάς ώρας?

< >


Ελεύθερα,όπου αποφασίσεις εσύ!!Και αντιπροσωπεία εννοείται....Εβαψα τον πίσω προφυλακτήρα σε "δικό μου " φανοποιείο...από την επικοινωνία που είχα για το συμβάν,με είχε ρωτήσει η υπάλληλος από μόνη της:που θα γίνει η δουλειά;...+1000 και από 'μένα για HD!!! :s_thumbsup
Τελευταία επεξεργασία από touring the m3 1.6 και 18 Οκτ 2017, 13:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#444560 To μόνο γκρίζο σημείο που βρίσκω μέχρι στιγμής στην HD είναι ότι δεν έχει λεπτομερή λίστα συνεργαζόμενων. Αντ' αυτού γράφουν το παρακάτω:

Ποιος θα πληρώσει το συνεργείο μετά τη ζημιά;

Μπορείς να επιλέξεις να επισκευάσεις το αυτοκίνητό σου σε συνεργείο της επιλογής σου ή να χρησιμοποιήσεις ένα από τα συνεργαζόμενα συνεργεία μας.
Σε περίπτωση που επιλέξεις να επισκευάσεις το αυτοκίνητό σου σε κάποιο από τα συνεργαζόμενα συνεργεία μας, αναλαμβάνουμε να τακτοποιήσουμε εμείς την πληρωμή.
Ωστόσο μπορείς να επισκευάσεις το αυτοκίνητό σου σε κάποιο άλλο συνεργείο έχοντας τη δυνατότητα, εφόσον δεχτεί το συγκεκριμένο συνεργείο, να το εξουσιοδοτήσεις και να πληρωθεί κατευθείαν από εμάς. Διαφορετικά πληρώνεις εσύ την επισκευή, μας στέλνεις τα τιμολόγια και σε αποζημιώνουμε άμεσα.


Και πάλι βέβαια έχω σχεδόν πειστεί και ετοιμάζω αλλαγή σε αυτούς.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#444614 Έτσι έγινε και μ' εμένα αλλά δε με χάλασε. Αντιθέτως μπορώ να πω. Πλήρωσα με πιστωτική, εισέπραξα σε μία εβδομάδα κι έτσι απέκτησα και extra ρευστότητα για 40 μέρες :D

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#444898 H υπομονή μου ανταμείφθηκε. Κατάφερα και πήρα έξτρα έκπτωση από την Hellas Direct και πλέον ασφάλισα το Clio για 160€ το χρόνο, με όλες τις καλύψεις πλην μεικτής.
:ninja: :s_biggrin

Όποιος κάνει πολλά παζάρια, δικαιώνεται στο τέλος! :metalo:
Στην αρχή μου είχαν πει πως η καλύτερη τιμή που μπορούσαν να μου κάνουν είναι 207€ το χρόνο, τους είπα πως δεν θα μπω στον κόπο, οπότε αποφάσισαν να μου δώσουν κίνητρα! Βρήκα το email σήμερα που μου έλεγε πως μόνον για σήμερα, ισχύει η τιμή. Ε, και ιδού!
Η Anytime, έχασε ένα ακόμη όχημα από την οικογένεια... :s_biggrin
Κάποτε είχαμε εκεί 4 οχήματα, έχει μείνει μόνον η Citroen πλέον. :s_dance
Απίστευτη τιμή πάντως, πραγματικά τσάμπα αν σκεφτείτε τις καλύψεις. :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By markvag
#444952 :omg: Πραγματικά τζάμπα! Εγώ στο 206 είχα για το ίδιο (όλα πλην μικτής) 400 / έτος. Κάπου εκεί είναι και της μπεμπέκας (δεν θυμάμαι ακριβώς τώρα). Τι αξία έχεις στο Clio;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#444959 Μπηκα να δω και εγω και μου βγαζει 137€ για εξι μηνες , χωρις μικτη λογω παλαιοτητας και 212€ για χρονο.
Το τωρινο ασφαλιστρο που εχω πληρωσει και ληγει Νοεμβρη ειναι στα 190-195€ για 6 μηνες.

θα μιλησω με τον ασφαλιστη μου και αν δεν μου βρει κατι πολυ κοντα, στην ανανεωση θα την τιμησω την HD