Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#370377
Giuseppe Busso έγραψε:Δεν υπήρχε λόγος να πεις ότι είναι πεθερά σου.

. & -


και να μην το ειχε πει,ειχαν δωσει κοινο μειλ=ψαξιμο
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#370403 Δεν γίνεται να μην μαθευτεί ότι δεν έχουν σχέση...
Στη δήλωση ατυχήματος τι όνομα θα φαινόταν... Μην γράφετε χαζομάρες.
Είπαμε τι θα γίνει και έγινε...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#370425
MIXOStsi έγραψε:Δεν γίνεται να μην μαθευτεί ότι δεν έχουν σχέση...
Στη δήλωση ατυχήματος τι όνομα θα φαινόταν... Μην γράφετε χαζομάρες.
Είπαμε τι θα γίνει και έγινε...


Τι όνομα θα φαινόταν ρε Μίχο και έγραψα χαζομάρα;

kyr80 λένε την πεθερά;

Τι είπαμε τι θα γίνει και έγινε;

Έκανε χαζομάρα ο kyr80 και τώρα την πάτησε.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#370453 Το όνομα και της πεθεράς θα έγραφε busse...

Είπαμε ότι θα φάει άκυρο κι έφαγε...
Άβαταρ μέλους
By bill33
#370456
MIXOStsi έγραψε:Το όνομα και της πεθεράς θα έγραφε busse...

Είπαμε ότι θα φάει άκυρο κι έφαγε...

Εχει το ίδιο επώνυμο με την πεθερά του;
Άβαταρ μέλους
By bill33
#370465 Όντως γιατί και εγώ κάπου το έχασα.Εκτός αν το αμάξι είναι στο όνομα της γυναίκας του.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#370466 Ρε σεις;;; :lol: Θα μαλώσουμε και για αυτό;;

α. ΔΕΝ είπα ότι είναι πεθερά μου, μέχρι που με ρώτησαν. Δεν ήθελα να πω ψέματα.
β. Ρωτήσαν λόγο email και διαφοράς 2 νούμερα στα κινητά. Το δικό μου τελειώνει σε 38 και της πεθεράς σε 40. Από όταν είχαμε κοινά εταιρικά προγράμματα.
γ. Ακόμα και να το αρνιόμουνα, θα το έψαχναν. Υπάρχουν εταιρίες για αυτή τη δουλειά. Που βρίσκουν ποιος είσαι, ακόμα και με λιγότερα στοιχεία. Αυτοί είχανε ΑΦΜ, τηλέφωνα, διευθύνσεις κλπ
δ. Να το αρνιόμουνα, να έπαιρνα τα λεφτά και μετά να έτρεχα στα δικαστήρια;;;; Για 150€;;;;
ε. Προφανώς έχουμε άλλο επίθετο.
MIXOStsi έγραψε:Το όνομα και της πεθεράς θα έγραφε busse...

Είπαμε ότι θα φάει άκυρο κι έφαγε...

Αυτό που δεν λες να καταλάβεις, είναι άλλο για εμένα. Ήταν να φάω άκυρο. ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Ρίξε μου το άκυρο στην αρχή, να κάνω τα κουμάντα μου. Συμφωνείς να με καλύψεις, κάνω αλλιώς τα κουμάντα μου, και μετά μου ρίχνεις άκυρο. ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ. Και η δικαιολογία ότι ο πραγματογνώμονας είναι εξωτερικός συνεργάτης, είναι του κώλου. ΔΕΝ είναι δικός μου συνεργάτης, αλλά δικός σου(της ασφαλιστικής). ΑΝ έκανε(που έκανε) μαλ@κία ο ΔΙΚΟΣ σου συνεργάτης, να αναλάβεις την ευθύνη. Να μη μου απαντάς(όχι εσύ, η ασφαλιστική) ότι δεν είχα γραπτή εντολή επισκευής.
Άβαταρ μέλους
By nass
#370470 Η δική μου ερώτηση είναι, το γράφει όντως στο συμβόλαιο ότι δεν αποζημιώνουν αν είναι συγγενής / πεθερά / κουμπάρος κτλ. ?
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#370472 |λογοκρισία| εκανε ο πραγματογνωμονας που εδωσε το ok. Εχει δικιο ο kyr80

Πριν ενα χρονο περιπου, περασε ενα φορτηγο και εφαγε το ν καθρεφτη αυτοκινητου συγγενικου μου προσωπου και φευγει σαν κυριος. Τον ειδε ομως ενας delivery-boy, τον προλαβε και εδωσε τον αριθμο. Τον πηρε τηλ, του λεει εγινε αυτο κ αυτο, θελετε να τα βρουμε η να παμε με τον τροπο της αστυνομιας. Λεει αυτος οχι ολα καλα, θα κανω δηλωση. Εν τω μεταξυ τα δυο αυτοκινητα ηταν ασφαλισμενα στην ιδια εταιρεια και ειπε ο ασφαλιστης του συγγενη μου οτι θα το αναλαβει αυτος.

Πραγματι λιγες μερες μετα τον πηραν τηλεφωνο και του ειπαν να παει στο συνεργειο της αρεσκειας του και να δωσουν ραντεβου εκει εμπειρογνωμονα. Οπως και εγινε. Ηρθε πηρε φωτογραφιες και τα λοιπα και λεει αμεσως πραγματι ο καθρεφτης θελει αλλαγμα και να παραγγειλουν καινουριο. Περασε κανα 20ημερο μεχρι να ερθει το ανταλλακτικο και να διορθωθει η ζημια. Διορθωθηκε, πηρε το αυτοκινητο ετοιμο και μετα απο 10 μερες επεσε τηλεφωνο απο το συνεργειο.

"ναι ξερετε τελικα ο κυριος τα γυρισε και δεν εκανε δηλωση, θα πρεπει να ερθετε να μας πληρωσετε"
"μα μαλακες ειστε, μαζι δεν ημασταν ολοι οταν ειπε ο υπαλληλος της εταιρειας οτι ολα οκ να προχωρησουμε στην επισκευη;"
"ναι μα..."
"καλα να μιλησω με τον ασφαλιστη μου και θα δουμε"

"μα μαλακας εισαι δεν ειπες οτι εγινε δηλωση και πηγα και το εφτιαξα;"
"ναι αλλα ο αλλος τα γυρισε στην πορεια"
"και τι φταιω εγω... βρειτε και μην μ ενοχλησετε"

Τελικα ο ασφαλιστης υπο την απειλη οτι θα παρουν ολα τα αυτοκινητα της οικογενειας συν κατι επαγγελματικα ειπε οτι θα το κανονιζε. Δεν τον ενοχλησαν αλλα ποσο μαλακες ειναι γενικα.

Πρηζουν οταν ειναι να παρουν λεφτα και οταν ειναι να κανουν πραγματικα την δουλεια τους πετανε χαρταετο.
Τελευταία επεξεργασία από bibendum και 02 Μαρ 2017, 00:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#370474
nass έγραψε:Η δική μου ερώτηση είναι, το γράφει όντως στο συμβόλαιο ότι δεν αποζημιώνουν αν είναι συγγενής / πεθερά / κουμπάρος κτλ. ?
Γράφει για συγγενείς. Για αυτό και ρώτησα τον απεσταλμένο της ασφαλιστικής(πραγματογνώμονας), αν θα το καλύψουν.
Αυτολεξή.... :"Πεθερά σου είναι, δεν έχεις θέμα. Αν ήταν μητέρα σου, δε θα αποζημιώναμε".
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#370476
bibendum έγραψε:Τελικα ο ασφαλιστης υπο την απειλη οτι θα παρουν ολα τα αυτοκινητα της οικογενειας συν κατι επαγγελματικα ειπε οτι θα το κανονιζε. Δεν τον ενοχλησαν αλλα ποσο μαλακες ειναι γενικα.

Πρηζουν οταν ειναι να παρουν λεφτα και οταν ειναι να κανουν πραγματικα την δουλεια τους πετανε χαρταετο.

Και εγώ απείλησα, και τελικά το έκανα πράξη. Αυτή είναι η μεγαλύτερη διαφορά του να έχεις ασφαλιστή, και να αυτοασφαλίζεσαι μέσω internet. Ο ασφαλιστής που έχω για αστική ευθύνη στα καταστήματα, δε συνεργάζεται με την interamerican. Αλλιώς θα το μπάλωνε. Τουλάχιστον έτσι είπε, και δεν έχω λόγο να τον αμφισβητήσω