Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By bill33
#499340
kovathe έγραψε:HellasDirect κι εγω τελικά.
Μικτή για 1 χρονο με 500 απαλλαγή και κεφάλαιο 14.000 βγήκε 380 με κωδικό Praktiker (sorry bill δοκίμασα και τον δικο σου αλλά μου το έβγαζε πολύ ακριβότερο).

< >

Και πολύ καλά έκανες.Το έχω ξαναγράψει νομίζω,σε αξία πάνω απο 140€ συμφέρει ο κωδικός praktiker αντι πχ του δικού μου ΤΡΕ5464.Στο πρώτο κερδίζεις 21€ στο δεύτερο 20€ Και όσο ανεβαίνει το ποσό κερδίζεις αντίστοιχα.
Αχρείαστη να είναι! :)
Άβαταρ μέλους
By otso
#501562 πρεπει να ειμαι ο μονος που δεν μπορω να ασφαλισω στην HellasDirect επειδη δεν εχουν το αμαξι μου πριν το 2011 στην φορμα τους . Λυπηθηκε η εννι αλλα δεν μπορουσε να κανει τιποτα . Οταν το εβαλα δοκιμαστικα οτι ειναι του 2011 μου εβγαλε εκπληκτικη τιμη .
Άβαταρ μέλους
By g8777
#504139 Γιατί τρολάρουμε την Anytime (by Interamerican);

Quoted for future reference :shifty:

:s_roses :s_roses :s_roses




:s_airkiss :s_airkiss
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#504263 Το διάβαζα χθες. Μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζουν τα σχόλια στο fb, κυρίως από ασφαλιστές, αλλά και οι απαντήσεις της HD. Καλό case study.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#506698 Ραβασάκια της εφορίας για 385.000 ανασφάλιστα Ι.Χ.
Ολοκληρώθηκαν οι διασταυρώσεις για τα ανασφάλιστα και έρχονται τα πρόστιμα - «Παράθυρο» για να προλάβουν οι ιδιοκτήτες τα πρόστιμα έως την Δευτέρα

https://www.protothema.gr/economy/artic ... alista-ih/
Άβαταρ μέλους
By Serf
#506850 Οκτακοσιοστή πεντηκοστή έβδομη ανακοίνωση για πρόστιμα στα ανασφάλιστα αυτοκίνητα μέσω διασταυρώσεων της ΑΑΔΕ... Για να δούμε :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#506947
Serf έγραψε:Οκτακοσιοστή πεντηκοστή έβδομη ανακοίνωση για πρόστιμα στα ανασφάλιστα αυτοκίνητα μέσω διασταυρώσεων της ΑΑΔΕ... Για να δούμε :hmmm:



δεν μπορεις να φανταστείς πόσα ταξί ( :dizzy: ) κυκλοφορούν ανασφάλιστα...Καθημερινά αφαιρούμε δεκάδες πινακίδες.. :(
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#506953 Να είναι καλά ο ασφαλιστής μου, που ξέχασε να κάνει ανανέωση του συμβολαίου και το αυτοκίνητο έμεινε ανασφάλιστο από 29/4. Τελικά πήγα και εγώ στην HD και γλίτωσα και ένα 50άρι, με καλύτερες μάλιστα καλύψεις.
Ελπίζω μόνο να μην φάμε κανένα πρόστιμο από την ΑΑΔΕ, λόγω της |λογοκρισία| του ασφαλιστή... :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#507132 Άλλαξε κάτι στις χρεώσεις; Μου ήρθε ειδοποίηση νέου ασφαλιστηρίου με αρκετά χαμηλότερη τιμή από το προηγούμενο εξάμηνο. Καλύψεις βλέπω ακριβώς ίδιες. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#507165
Dimitris_P έγραψε:Άλλαξε κάτι στις χρεώσεις; Μου ήρθε ειδοποίηση νέου ασφαλιστηρίου με αρκετά χαμηλότερη τιμή από το προηγούμενο εξάμηνο. Καλύψεις βλέπω ακριβώς ίδιες. :hmmm:

Ασφαλιζομενο κεφάλαιο ;
Άβαταρ μέλους
ByManousos
#507200
Serf έγραψε:Οκτακοσιοστή πεντηκοστή έβδομη ανακοίνωση για πρόστιμα στα ανασφάλιστα αυτοκίνητα μέσω διασταυρώσεων της ΑΑΔΕ... Για να δούμε :hmmm:

Έτσι ακριβώς. Να χαμε να λέγαμε. Πέρυσι στείλανε ραβασάκια αλλά μετά τα ακυρώσανε γιατί δεν ήταν ενημερωμένα τα συστήματα του υπουργείου και δώσανε παράταση και και και......η κοροιδία πέφτει σύννεφο. Να φάμε τράκο από κανένα ανασφάλιστο να μπαίνουμε σε περιπέτειες επειδή το κράτος τον π@ιζει με δύο χέρια....