Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#664194 Πριν από κάτι βδομάδες αλλάξα παρ μπριζ σε ένα εταιρικό το οποίο έχει θραύση κρυστάλλων. Σήμερα για κακή μας τύχη ξαναέσπασε (και τις δύο φορές από πετραδάκι), ξαναπάμε για αντικατάσταση ή θα μας ρίξουν άκυρο;
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#664217
Ove20 έγραψε:Εγώ παρέμεινα στην HD απλά σταμάτησα να ανανεώνω 1 εβδομάδα πριν λήξει. Φέτος που το άφησα τελευταία ημέρα το αρχικό ασφάλιστρο που μου είχε σταλεί 1 μήνα πριν με προειδοποίηση σε email έπεσε 20 ευρώ! Με τιμωρούσαν επειδή με είχαν δεδομένο.
Γίνεται και το αντίθετο. Σου στέλνουν προσφορά 30 μέρες πριν τη λήξη και αν ανανεώσεις τελευταία μέρα έχει αυξηθεί η τιμή.
Άβαταρ μέλους
By Eliaskat
#664370
panos2171 έγραψε:Πριν από κάτι βδομάδες αλλάξα παρ μπριζ σε ένα εταιρικό το οποίο έχει θραύση κρυστάλλων. Σήμερα για κακή μας τύχη ξαναέσπασε (και τις δύο φορές από πετραδάκι), ξαναπάμε για αντικατάσταση ή θα μας ρίξουν άκυρο;



όχι άκυρο δεν θα φας , στην χειρότερη να στείλουν πραγματογνωμονα

αν θες βοηθεια στα κρυσταλλα πμ.. :metalo:
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#664442 Τελικα η μεγαλυτερη εκπτωση που εχει η HD με εκπτωτικο κωδικο (πχ LOYALTY DISCOUNT) ειναι πλεον 5% ? Δεν υπαρχει μεγαλυτερη?
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#667364 Ασφαλισα το σκουτερ για ενα χρονο στην HD, με οδικη βοηθεια και νομικη προστασια για 93€

Ημουν στην ΙΝΤΕRLIFE και πληρωνα 95€ αλλα μουζητησε για ανανεωση 115 οποτε την εκανα γι' αλλου.

Στα δικυκλα δεν ισχυει εκπτωτικος κωδικος
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#670094 Ξέρουμε την QIC Europe Limited; Μου βγάζει ετήσιο ασφάλιστρο στα μισά χρήματα από τη δεύτερη φθηνότερη επιλογή. Και λιγότερα από τα μισά από τη HD.
Άβαταρ μέλους
By g47
#670479 Μόλις ασφάλισα το RX με τη πιό φθηνή μικτή (με μεγάλες απαλλαγές δηλαδή) για 6 μήνες στα 250 ευρώ στην HD.
Μπορώ να κάνω refer με τη πινακίδα μου από ότι κατάλαβα, οπότε αν κάποιος ενδιαφέρεται για 20 ευρώ έκπτωση AXY9564 ειναι ο κωδικός.

H anytime δεν το ασφαλίζει. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By g47
#670558 Μου ζητησαν φωτο απο αδεια και βιντεο οπου αναβω μηχανη και μετα uncut σε χιλιομετρα, vin και περιμετρικα 20-25 δευτερολεπτα διαρκεια.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#670599 Εκανα ενα μικρο συμβόλαιο στην HD για τη μηχανή

40 μερες --> 10€
Το περίεργο ηταν οτι ενω στη φόρμα περιλαμβάνει τις ζημιες απο ανασφάλιστο (εως 15000€), στο συμβόλαιο που τύπωσα δείχνει "0"€.
Πηρα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση να ρωτήσω, μου απάντησαν οτι ισχύει η κάλυψη, για την εμπορικη αξία του οχήματος.
Εχουν όμως "0" στο συμβόλαιο :x
Τέλος πάντων, αχρείαστο να είναι...
Άβαταρ μέλους
By swiftakias
#670794 Για ετησία ανανέωση στην HD ζήτησαν 300% επάνω απο το προηγούμενο ασφαλιστήριο, χωρίς λόγο και αφορμή. Οπότε είμαι στο ψάξιμο για κάποια άλλη
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#670803 Στη θέση σου θα ρωτούσα αν είναι σωστό το νούμερο, 3 φορές πάνω είναι κάπως περίεργο.

Τι χαρακτηριστικά έχει το αυτοκίνητό σου (υποθέτω swift αλλά μπορεί να λες για άλλο);