Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Γιώργης
#660891 Πέρσι τον Απρίλιο για ετήσια μικτή στο Citroen έδωσα 330, φέτος με την ίδια έκπτωση 15% και μηδέν ατυχήματα στο ενεργητικό μου 400 :thumbsdown: . Την έκανα γιατί δεν είχα διάθεση και χρόνο να το ψάξω παραπάνω αλλά του χρόνου δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω με τέτοιες τιμές.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#660897
Giuseppe Busso έγραψε:
g8777 έγραψε:Hellas Direct ετήσια μεικτή στα 338 ευρώ. Κλείνει;

:lol:


με τι απαλλαγή; και γιατί μικτή;


εδω εδωσε 3700 για ποδηλατο και εσυ ρωτας γιατι μεικτη. :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By g8777
#660904
Giuseppe Busso έγραψε:
g8777 έγραψε:Hellas Direct ετήσια μεικτή στα 338 ευρώ. Κλείνει;

:lol:


με τι απαλλαγή; και γιατί μικτή;



500€ / Γιατί ήταν τόσο εξευτελιστικά φτηνή.
Δοκίμασα και το απολύτως βασικό πακέτο, χωρίς νομική προστασία και θραύση.

100κατι ευρω. :dizzy:

Καινούργια νεφρά κάναμε όταν το είπα στους κολλητούς στο Tennis club. :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By baskon
#661057 Ακριβώς τόσα είχα πληρώσει για τη μικτή περυσι.. Φέτος έσπασα όλα τα ρεκόρ αυξήσεως από την Hellas DIrect, χωρίς να έχω ατύχημα.
Από 330 ευρω το χρόνο πλέον μου ζητάει ~800 ευρώ (λέω ~ γιατί στην αρχή ζήταγε 825 και μέσα σε δυο βδομάδες έπεσε στα 795).
Οκ πέρυσι είχα βάλει κωδικό 15%, που δεν υπάρχει φέτος. Για δίκαιη σύγκριση αναλογικά (και στις δυο περιπτώσεις με 15%) με πήγε από τα 330 στα 675 ευρω..τα διπλά δηλαδή.
Οπότε παίρνω το αμάξι μου και πάω σε άλλες παραλίες. Βρίσκω μεικτή περίπου στα 375 ευρώ. Καλή καλή η H.D. αλλά σα να ζούνε σε ένα φανταστικό κόσμο με τις αυξήσεις..
Άβαταρ μέλους
By bebes
#661222 οταν βάλει κάποιος νέο ή άπειρο (<2 χρόνια διπλωμα) οδηγό, πόσο αυξάνεται το ασφάλιτρο;

Στην HD που δοκίμασα, απο 87€ πάει στα 164€ :dizzy: (εξάμηνο)
Τόσο μεγάλη αύξηση;

edit:εβαλα στο insurance market δια δοκιμη, οι αυξήσεις ειναι κλιμακωτές, απο 20€ μέχρι 50€
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#663377 Φαίνεται πως δεν παίζουν κωδικοί με σοβαρή έκπτωση πλέον. Δες τον ανταγωνισμό, αλλιώς κάνε μια μέχρι το Black Friday μήπως τρέχει τότε πάλι κάποια καλή προσφορά.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#663380 Ανανέωσα χθες το Golf στην anytime full μικτή με απαλλαγή 250 ευρώ, ασφαλιζομενη αξία 5Κ, 310 ευρώ ετήσια.

Απο περιέργεια την Ε90 την ασφαλίζει πάλι μικτή με διπλάσια αξία στα 350 περίπου.

Έχει γίνει αρκετά ανταγωνιστικη ή είναι ιδέα μου;

< >
Άβαταρ μέλους
By melos86
#663422 Νομιζω η φαση ειναι σαν τους παροχους κινητης τηλεφωνιας!
Υπενθυμιζω ημουν στα 137 ευρω στην Hellas Direct και μου ζητησαν 167 για την ανανεωση πριν απο 6 μηνες οποτε και πηγα στην Anytime που μου εδιναν τα ιδια στα 135! Πριν λιγες μερες κοιταξα απο περιεργεια να δω τι τιμη θα μου ζητουσε η Hellas Direct για να επιστρεψω...
Απο 167 εδωσαν τιμη 120!! :dizzy: (ιδια φυσικα πακετα!)
Αντε βγαλε ακρη...
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#663432 Εγώ παρέμεινα στην HD απλά σταμάτησα να ανανεώνω 1 εβδομάδα πριν λήξει. Φέτος που το άφησα τελευταία ημέρα το αρχικό ασφάλιστρο που μου είχε σταλεί 1 μήνα πριν με προειδοποίηση σε email έπεσε 20 ευρώ! Με τιμωρούσαν επειδή με είχαν δεδομένο.