Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#507739
Manousos έγραψε:Να φάμε τράκο από κανένα ανασφάλιστο να μπαίνουμε σε περιπέτειες επειδή το κράτος τον π@ιζει με δύο χέρια....

Μα γιατί το λες αυτό;
https://www.insurancedaily.gr/anasfalis ... on-kifiso/

Κύκλοι της ασφαλιστικής αγοράς σημειώνουν ότι στο βαθμό που τελικά αποδειχθούν ότι ισχύουν τα ανωτέρω με βάση τη νομοθεσία το πιθανότερο είναι ότι τα θύματα δεν θα αποζημιωθούν καθώς θα θεωρηθεί ότι το όχημα είναι ανασφάλιστο, με ότι κι αν σημαίνει αυτό για τους συγγενείς των δύο θανόντων και τη βαριά τραυματισμένη γυναίκα.



< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#507740 επικουρικο?
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#507761 Καλύπτει όλες τις περιπτώσεις το επικουρικό; Αν ναι, να την κόψω κι εγώ τη ρημάδα

< >
Άβαταρ μέλους
ByManousos
#507768
Scotch έγραψε:
Manousos έγραψε:Να φάμε τράκο από κανένα ανασφάλιστο να μπαίνουμε σε περιπέτειες επειδή το κράτος τον π@ιζει με δύο χέρια....

Μα γιατί το λες αυτό;
https://www.insurancedaily.gr/anasfalis ... on-kifiso/

Κύκλοι της ασφαλιστικής αγοράς σημειώνουν ότι στο βαθμό που τελικά αποδειχθούν ότι ισχύουν τα ανωτέρω με βάση τη νομοθεσία το πιθανότερο είναι ότι τα θύματα δεν θα αποζημιωθούν καθώς θα θεωρηθεί ότι το όχημα είναι ανασφάλιστο, με ότι κι αν σημαίνει αυτό για τους συγγενείς των δύο θανόντων και τη βαριά τραυματισμένη γυναίκα.



< >

Και αυτός θα κυκλοφορεί πιθανότατα ελεύθερος......έχοντας "κάψει" δύο οικογένειες.....
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#507782 To επικουρικό καλύπτει ζημιές, πόσο, ποιές ακριβώς και μέχρι ποιά ποσά δεν γνωρίζω, γνωρίζω όμως ότι στα απλά τρακαρίσματα πληρώνει αυτό τις ζημιές και μετά στρέφεται νομικά πρός τον ανασφάλιστο απαιτώντυας έντοκα όλα τα έξοδα
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#509173 Κάνεις υποθετική ασφάλιση στο site της allianz και σου βγάζει τρέχουσα τιμή αυτοκινήτου .
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#509245 Από οδική ποιά είναι καλύτερη (+ πιο γρήγορη απόκριση + μεγαλύτερο δίκτυο); Mondial ή Inter partner ;
Άβαταρ μέλους
By g47
#511181 Ειχα κανει πριν ενα μηνα ασφαλιση στη Hellas Direct και μου εστειλαν σημερα κωδικο "refer a friend", εχει εκπτωση 20 ευρω για οποιον θελει.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#511912 Ευτυχώς που δεν επιτρέπεται η οπλοφορία στην Ελλάδα, γιατί δεν τον έβλεπα καλά τον πρώην ασφαλιστή μου :x

Με ενημέρωσε σήμερα ο λογιστής πως φάγαμε τελικά πρόστιμο 250€ επειδή ο κοιμισμένος δεν έκανε ανανέωση του συμβολαίου και στον έλεγχο που έγινε στις 30/4 το αυτοκίνητο φαινόταν ανασφάλιστο, παρά το γεγονός πως του είχα επισημάνει στα μέσα του μήνα ότι λήγει σύντομα η ασφάλεια.

Η φάση είναι πως στα 19 χρόνια ιδιοκτησίας του αυτοκινήτου, η 30/4/2018 ήταν η πρώτη ημέρα που το αυτοκίνητο ήταν ανασφάλιστο :rant:

Τον πήρα σήμερα τηλέφωνο τον κοιμισμένο και μου την είπε κιόλας που τον παράτησα και πήγα στην Hellas Direct!
Η βλακεία είναι πως τα τελευταία χρόνια είχα το αυτοκίνητο σταθερά στην Anytime και αποφάσισα να πάω σε αυτόν επειδή ήταν γνωστός και σκέφτηκα να τον στηρίξω, παρά το γεγονός πως προσέφερε λιγότερα από την Anytime και ήταν λίγο ακριβότερος.

Προς γνώση και συμμόρφωση... Περαστικά μου...
Άβαταρ μέλους
ByManousos
#512501 Συνήθως με τους γνωστούς οι δουλειές δεν πάνε καλά γιατί η οικειότητα είναι εις βάρος του πελάτη. Όταν δεν υπάρχει οικειότητα, ο άλλος σε προσέχει γιατί δεν θέλει να εκτεθεί.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#513629 Σε λίγο τελειώνει η ασφάλεια του 116. Ανανέωση από anytime (χρόνο) ==> 118eu.
Δοκίμασα στι σάιτ της HD κ μου βγάζει (πρπ ίδιες καλύψεις), 147/6M κ 265/12Μ. :hmmm:
Ψήνομαι και για χρόνο...
Άβαταρ μέλους
By teddx
#513899 Για HD βάλε τον εκπτωτικό κωδικό PRAKTIKER σου δινει 15% εκπτωση , συμφέρει σε ετήσια. Αν πας σε 6μηνη ίσως σε συμφέρει ο κωδικός ΝΗΒ3694 που σου κανει έκπτωση 20€... Δοκιμάζεις και επιλέγεις αυτόν που σε συμφέρει περισσότερο. 3 χρόνια είναι σε αυτούς , όλα καλά, δεν είχα βέβαια και τίποτα σημαντικό, μόνο 1 φορά είχα μείνει από μπαταρία. Εξυπηρετικοί πολύ, πράσινη κάρτα οσες φορές ζήτησα μέσα σε λίγη ώρα μου την έστελναν.

< 5 >