Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#444961 Εγώ αυτό που έκανα ήταν να μιλήσω στο chat που έχουν στην σελίδα τους, όταν μου έστειλαν την πρώτη προσφορά. Εκεί τους είπα πως δεν είναι αρκετά ανταγωνιστική και τους έδωσα και τις άλλες προσφορές που είχα.
Μου είπαν πως δεν μπορούν να κάνουν κάτι καλύτερο και πως αυτές που είχα είχαν λιγότερες καλύψεις (που δεν ήταν αλήθεια βέβαια).
Κλείνοντας είπα πως ευχαριστώ, αλλά όπως και να 'χει δεν βλέπω τον λόγο να προχωρήσω μαζί τους.
Μία εβδομάδα μετά, βρήκα την προσφορά με έκπτωση 50€ επιπλέον στο email μου!
:s_wink
Άβαταρ μέλους
By Cosmonaut21
#444966 Ρε παιδιά καλά όλα αυτά,και εγώ θέλω να αλλάξω εταιρεία αλλά ακόμη ακούω ότι οι τιμές της οφείλονται στα χαμηλά λειτουργικά έξοδα.Μόνο από το πελατολόγιο που έχει αποκτήσει τα τελευταία 2 έτη απορώ πως τα καταφέρνει.
Άβαταρ μέλους
By sakis_m
#444995 Τις τιμές αυτές τις έχει γιατί λειτουργεί online και δεν πληρώνει προμήθεια και δικαιώματα συμβολαίου σε εξωτερικούς ασφαλιστες.
Εγώ τον Μάιο που είχα ατύχημα μία χαρά συνεννοήθηκα με το τηλεφωνικό κέντρο και η φροντίδα ατυχήματος ήρθε σύντομα και κατέγραψε το περιστατικό. Το πήγα σε δικό μου συνεργείο, έκανα εξουσιοδότηση στον μηχανικό μου για να πάρει την αποζημίωση και δεν ασχολήθηκα με τίποτα άλλο.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#445025
Anonymous Founder έγραψε:4880€ :s_biggrin


:omg: Tζάμπα... απλά τζάμπα :s_yes

Αν είναι και αξιόπιστη... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#449232 Ήρθε το ειδοποιητηριο της anytime 311 για ετήσιο συμβόλαιο και η hellas Direct εγια τις ιδιες καλυψεις κοστίζει 243. Μάλλον θα την δοκιμασω κι εγώ

< Note >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#450263 Αnytime για την 320, γνώμες για εξυπηρέτηση κλπ?
Σκέφτομαι την full γιατί είναι περίπου 40€ φτηνότερη από τις Γενικές Ασφάλειες Κύπρου.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#450292 Το κακό με την HD λίγο που μίλησα με το chat τους, είναι ότι δε γίνεται καθόλου customization στα προγράμματά τους. Πχ εγώ έχω οδική βοήθεια και στα δύο αυτοκίνητα είτε από την Καρέντα, είτε από το πακέτο αγοράς του Peugeot. Γιατί να την πληρώνω διπλά? Λογικά η διαφορά είναι μικρή βέβαια απλά μειώνει το κέρδος από την υπάρχουσα ασφάλεια. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#450317 Απόκρυψη χρεώσεων
Καθαρά ασφάλιστρα: €477,10
Φόροι: €75,83
Επικουρικό κεφάλαιο: €2,19
Συνολικό ασφάλιστρο: €555,12


Ετήσιο, μικτή, απαλλαγή 500€, ασφαλιζόμενο κεφάλαιο 19500€
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#454333 Ύστερα από 4 συναπτά έτη, κανένα απολύτως πρόβλημα. Μεγάλη στραβή δεν έχει τύχει μέχρι τώρα (χτύπα ξύλο), αλλά σε 4-5 περιπτώσεις που τη χρειάστηκα (ρυμούλκηση, μπαταρία, φροντίδα ατυχήματος και κάλυψη ζημιών υπαιτιότητας τρίτου) μιας χαρά τα πήγε. Για την ακρίβεια πολύ καλύτερα από άλλη "αξιόπιστη" που χρυσοπλήρωνα τόσα χρόνια. Η τσάπα του γιου ωστόσο.
Άβαταρ μέλους
By teddx
#454424 Μια απο τα ιδια και εμεις 2-3 χρονια στην ΗD, το δικο μου και της γυναικας. Δεν ετυχε τιποτα σοβαρο περα απο 1 φορα ρυμουλκιση λογω βλαβης και 2 φορες βοηθεια για εκκίνηση λογω μπαταριας. Γρηγορη ανταποκριση το αργοτερο σε 20-30 λεπτα ηταν στο σημειο.
Αν πας σε αυτην τελικα , στο πεδιο εκτωτικο κωδικος γραψε Praktiker να παρεις εκπτωση 15%. Αν πας σε ετησια εχεις περαιτέρω εκπτωση . Υπολογιζω οτι κερδιζω κοντα στους 3 μηνες σε ααφαλιστρα. Για Ετησια πληρωνω 210 ενω πριν σε αλλες ημουν γυρω στα 150 το εξαμηνο .

< Smart ultra >
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#454427 Πέρα από την Anytime που έχει το πρόγραμμα με τα Km, υπάρχει κάποια άλλη εταιρεία που να έχει αντίστοιχο πρόγραμμα; Γιατί δυστυχώς η Anytime απαιτεί το αυτοκίνητο να έχει αγοραστεί μετά το 2000, ενώ το δικό μας αγοράστηκε το 1999 :x
Το κακό είναι πως είναι ζήτημα να κάνω 3000Km τον χρόνο και νιώθω πως τζάμπα πληρώνω ασφάλεια.