Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#370477
bibendum έγραψε:
"ναι ξερετε τελικα ο κυριος τα γυρισε και δεν εκανε δηλωση, θα πρεπει να ερθετε να μας πληρωσετε και μην μ ενοχλησετε"
.


Κάτι τέτοια δεν τα καταλαβαίνω... Γιατί να είσαι τόσο μαλακας και να το γυρίσεις; Αφού τα ασφάλιστρα δεν αυξάνονται πλέον. Η θυμάμαι λάθος;
Άβαταρ μέλους
By GTS
#370478 Αν το επισκευασες σε γνωστο τους μαγαζι με ανταλλακτικα δικα τους προφανως στην εστησαν γιατι εβγαλαν κανα 500 κερδος.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#370480 kyr80, σου ξαναείπα ότι η υπόθεση είναι με ποια ημερομηνία βγήκε αρνητική απάντηση...
Μου φαντάζει απίθανο να βγήκε αρχικά θετική απάντηση και στη συνέχεια να άλλαξε σε αρνητική. Αν έγινε έτσι, στο είπα στο 1ο ποστ ότι είναι μλκια...
Ο πραγματογνώμονας το μόνο που κάνει είναι πραγματογνωμοσύνη και δεν σου λέει τίποτα άλλο δεν μπορεί να δώσει κανένα οκ. Πρέπει η εταιρεία να δώσει θετική απάντηση ότι αποδέχεται να καλύψει τη ζημιά. Η anytime δεν γνωρίζω πως το κάνει... Στους ασφαλιστικούς διαμεσολαβητές πάντως φαίνεται η απάντηση της εταιρείας.
Ποιος δεν λέει να καταλάβει τελικά?

@bibendum: Δεν μπορεί αν ο άλλος έχει κάνει δήλωση σαν υπαίτιος μετά να την αλλάξει. Κάτι άλλο παίχτηκε...

all in all, αν δεν βγει θετική απάντηση από την εταιρεία, δεν επισκευάζεις τίποτα. Μόνο αυτή είναι αρμόδια...

@saxon: Αυξάνονται αλλά όχι για μικροζημιές...

ΥΓ: Το να ρωτάτε "πως θα καταλάβουν ότι έιναι πεθερά αφού δεν έχει το ίδιο όνομα" είναι επιεικώς αφελής...
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#373162 Απορια.

Μιλησα με ασφαλιστη για ανανεωση συμβολαιου και μου ειπε οτι η ασφαλιζομενη αξια ειναι 21000 και μαλιστα ειπε οτι το Autotriti δινει και μικροτερες τιμες.

Μπηκα στο site της anytime και λεει οτι η ασφλιαζομενη ειναι απο 20750 μεχρι 23750.

Μαλιστα αν βαλω την 23750 μου βγαινει και 20 ευρω λιγοτερα απ οτι ζητησε ο ασφαλιστης.

Το 23750 του site ειναι valid η μουφα;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#373167 Κυριάκο, έχεις κάποια μέιλ κλπ που να δείχνουν το οκ από τον πραγματογνώμονα; Μεγάλο fail πάντως στη διαδικασία.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#373177 Η allianz για καποιον λογο δινει μονο το βασικο πακετο μεσω ιντερνετ.

Hellas Direct δινει 23570... με λιγο υψηλοτερη τιμη
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#378191 Ασφαλής δεν ήταν ούτε η ΑΣΠΙΣ, που είχε και καμιά 50αριά τράπεζες και άλλες 5-6 αρκετά παλιές και "επώνυμες".
Οπότε, αν ψάχνουμε για "φτηνές", αναλαμβάνουμε και το ανάλογο ρίσκο.

Ημουν για 5 χρόνια στην ANYTIME. Σε 3 περιπτώσεις που χρειάστηκε (η 1 με δική μας ευθύνη ατυχήματος) , όλα καλά και σχετικά γρήγορα.
'Ομως, απ΄όταν βρήκα την Hellas Direct, με τιμή -15% τιμή έναντι ΑΝΥΤΙΜΕ, είμαι σταθερά εκεί με 3 ΙΧ της όλης οικογένειας. Εχει κι αυτή συνεργαζόμενα συνεργεία επισκευής για να μην πληρώνεις και "κυνηγάς" να πάρεις πίσω τα χρήματά σου, αν και ΕΥΤΥΧΩΣ, δεν χρειάστηκε να "δοκιμασθεί" :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By dexter
#384502
theo13 έγραψε:Για την Interasco τι άποψη έχουμε;; Έχει μια καλή έκπτωση για ετήσιο συμβόλαιο και το σκέφτομαι


< >

Οταν τη χρειαστηκα σε αποζημιωση δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα.κ δεν ειχε κ απαλλαγες. Με εξουσιοδοτηση παρελαβε την επιταγη ο φανοποιος. Το θεμα ειναι ποια ασφαλεια εχει η αλλη πλευρα, οχι εμεις.

< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#384513
dexter έγραψε:Το θεμα ειναι ποια ασφαλεια εχει η αλλη πλευρα, οχι εμεις.

Αρκεί να μη χτυπήσουμε κανέναν πεζό, ποδηλάτη, κλπ.


< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#393955 Είχα δωρεάν οδική βοήθεια από την Honda και λήγει τώρα. Είναι από την Mondial. Δεν την χρειάστηκα ποτέ οπότε δεν έχω εντυπώσεις. Η ασφάλειά μου που την ρώτησα (Ευρωπαική Πίστη) μου δίνει οδική με 3€ λιγότερο ετήσια από την Mondial
α) Να πάρω οδική ; β) αν ναι σε ποιά από τις 2;