Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Serf
#543792 Ζώα όλοι οι wannabe μαραθωνοδρόμοι που θεωρούν τις δεξιές λωρίδες της Λεωφόρου Μαραθώνος σιρκουί και όχι δρόμο. Έλεος ρε φουστη. Και δε βρίσκονται 2-3 κλούβες της τροχαίας να περνούν να τους φορτώνουν για την ασφάλειά τους και την ψυχική ηρεμία των οδηγών.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#543802
Serf έγραψε:Ζώα όλοι οι wannabe μαραθωνοδρόμοι που θεωρούν τις δεξιές λωρίδες της Λεωφόρου Μαραθώνος σιρκουί και όχι δρόμο. Έλεος ρε φουστη. Και δε βρίσκονται 2-3 κλούβες της τροχαίας να περνούν να τους φορτώνουν για την ασφάλειά τους και την ψυχική ηρεμία των οδηγών.

< Note >


+άπειρο :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#543825 Την ώρα που έγραψα η κατάσταση δεν υπήρχε. Τόσος κόσμος να τρέχει πάνω στο δρόμο ούτε σε περιοχές με έντονο πράσινο και μηδενική κίνηση, βλέπε Βριλήσσια, Ψυχικό, κτλ.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#544703 Σε διασταυρωση χωρις φαναρια περιμενω να σταματησει η ροη για να περασω. Εχει κινηση και μια κυρια καταφερνει και την κλεινει σταματωντας στην μεση. Τιποτα περιεργο μεχρι εδω που δεν συνανταμε καθημερινα στους δρομους. Γυριζει προς το μερος μου κοιταει και σηκωνει τους ωμους της σε φαση τι να κανεις παλιοζωη, ατυχια...ανοιγο το παραθυρο και της λεω οτι θα επρεπε να προνοησει ωστε να μην ακινητοποιηθει στη μεση της διασταυρωσης. Και μου λεει 'Εχεις STOP', δειχνοντας μου παραλληλα και την ταμπελα... :dizzy:

Αλλη κυρια παρκαρει σε γωνια επι της Ποσειδωνος κι ενος καθετου δρομου κλεινοντας φυσικα και τις δυο ραμπες του πεζοδρομιου με αλαρμ. Ελαχιστα λεπτα νωριτερα εχει περασει η τροχαια κι εχει μαζεψει πινακιδες στα σταθμευμενα επι της Ποσειδωνος, η οποια μαλιστα βρισκεται στο αμεσως επομενο τετραγωνο και συνεχιζει το πινακιδομαζωμα...Μια κυρια της υπηρεσιας οδοκαθαρισμου της φωναζει οτι η τροχαια γραφει, οποτε καλυτερα να το παρει απο εκει, λαμβανοντας την απαντηση, 'ειμαι με αλαρμ δεν μπορουν να με γραψουν' :s_thumbsup

:s_drinks
Άβαταρ μέλους
By g8777
#544706 Αυτο με τα αλαρμ ισχυει. Αν διαβασες προσκεκτικα ΚΟΚ θα δεις οτι ΣΕ ΚΑΘΕ παραγραφο γραφει "...εκτος αν ειναι αναμμενα τα αλαρμ". :iconcool:

Αλαρμ. Το "....ταδε εφη Ζαρατουστρα."στον ΚΟΚ της Ελληνιολικης οδηγησης.


Τωρα για την αλλη στη διασταυρωση, μπορει και να μην φταει αν ο ταριφας τρια αμαξια παρακατω σταματησε στο περιπτερο για σπορταιμ μαλπορω και ασερεμαλακαμετηναεκουλατωραααα...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#545787 Αναπηρία δεν είναι μόνο να μην μπορείς να περπατήσεις.

Στην συγκεκριμένη περίπτωση βέβαια το πρόβλημα είναι ότι έχει πιάσει >1 θέση.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#545853 Βασικά πρέπει να είσαι νοητικά ανάπηρος για να παρκάρεις πιάνοντας τρεις θέσεις ΑΜΕΑ. Απλά μάλλον είναι μη διαγνωσμενος.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Serf
#545858
Serf έγραψε:Ζώα όλοι οι wannabe μαραθωνοδρόμοι που θεωρούν τις δεξιές λωρίδες της Λεωφόρου Μαραθώνος σιρκουί και όχι δρόμο. Έλεος ρε φουστη. Και δε βρίσκονται 2-3 κλούβες της τροχαίας να περνούν να τους φορτώνουν για την ασφάλειά τους και την ψυχική ηρεμία των οδηγών.

< Note >


Μια εβδομάδα μετά ακριβώς η ίδια κατάσταση!!! Γιανικ, sorry που σας "εχωσα" κάνοντας καταγγελία στο 100 (μέσω sms) :)

< Note >
Άβαταρ μέλους
By DAP
#545862
Serf έγραψε:Εικόνα

Ρε παιδια πως μου φαινεται οτι το παραθυρο του οδηγου εινα ανοικτο;Μηπως περιμενει επιβατη και βρηκε το πιο κοντινο σημειο αναμονης;
Άβαταρ μέλους
By elteo
#545876
Serf έγραψε:
Serf έγραψε:Ζώα όλοι οι wannabe μαραθωνοδρόμοι που θεωρούν τις δεξιές λωρίδες της Λεωφόρου Μαραθώνος σιρκουί και όχι δρόμο. Έλεος ρε φουστη. Και δε βρίσκονται 2-3 κλούβες της τροχαίας να περνούν να τους φορτώνουν για την ασφάλειά τους και την ψυχική ηρεμία των οδηγών.

< Note >


Μια εβδομάδα μετά ακριβώς η ίδια κατάσταση!!! Γιανικ, sorry που σας "εχωσα" κάνοντας καταγγελία στο 100 (μέσω sms) :)

< Note >


Κάνουν προπόνηση ελέω μαραθωνίου την 11η Νοεμβρίου. :rtfm:

Και οι περισσότεροι/ες είναι έτοιμοι να λιποθυμήσουν στην άκρη του δρόμου. :omg: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#545877 Ξερω για τον μαραθώνιο. Έχουμε δύο εβδομάδες μ@λ@κι@ς ακόμα. Το 100 μου έστειλε "ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΕ ΣΤΑΘΜΟΣ ΤΡΟΧΑΙΑΣ". Ελπίζω να μαζέψουν κανέναν!

< Note >