Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#555683
Asimov έγραψε:Τι σας κάνει εντύπωση; Έχετε δει πολλά δίκυκλα να ΜΗΝ παρκάρουν στο πεζοδρόμιο;
Κι η μόνιμη απάντηση είναι : "εκεί που το βάζω δεν ενοχλεί"


Βασικα σε μερικα πολυ φαρδια πεζοδρομια δε χτυπανε τοσο ασχημα στο ματι και δεν εμποδιζουν τοσο πολυ τα δικυκλα τους πεζους (οχι πως ειμαι συμφωνος ακομα και με αυτο φυσικα).

Αλλα αυτο το ζωο στη φωτο το τερματισε εντελως. Και να προσπαθουσε ενας νορμαλ ανθρωπος να παρκαρει το μηχανακι του με το χειροτερο δυνατο τροπο, δε νομιζω να καταφερνε το συγκεκριμενο αισχος :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#555684
George_Prix έγραψε:
Asimov έγραψε:Τι σας κάνει εντύπωση; Έχετε δει πολλά δίκυκλα να ΜΗΝ παρκάρουν στο πεζοδρόμιο;
Κι η μόνιμη απάντηση είναι : "εκεί που το βάζω δεν ενοχλεί"


Βασικα σε μερικα πολυ φαρδια πεζοδρομια δε χτυπανε τοσο ασχημα στο ματι και δεν εμποδιζουν τοσο πολυ τα δικυκλα τους πεζους (οχι πως ειμαι συμφωνος ακομα και με αυτο φυσικα).

Αλλα αυτο το ζωο στη φωτο το τερματισε εντελως. Και να προσπαθουσε ενας νορμαλ ανθρωπος να παρκαρει το μηχανακι του με το χειροτερο δυνατο τροπο, δε νομιζω να καταφερνε το συγκεκριμενο αισχος :s_crazy


Ο τυπος ειναι ζωο. Μπορουσε να το βαλει στον δρομο, μπορουσε να το κολλησει στον τοιχο.

Αλλου παρκαρουν αν οντως δεν εμποδιζουν

https://www.google.com/maps/embed?pb=!4 ... 8999741775
Άβαταρ μέλους
By markvag
#555702
Asimov έγραψε:Τι σας κάνει εντύπωση; Έχετε δει πολλά δίκυκλα να ΜΗΝ παρκάρουν στο πεζοδρόμιο;
Κι η μόνιμη απάντηση είναι : "εκεί που το βάζω δεν ενοχλεί"


Ναι, τους πακετάδες από δίπλα μου. Δεν το βάζουν στο πεζοδρόμιο, το βάζουν στην είσοδο της πιλοτής, για να μην μπορούμε να μπούμε / βγούμε! :rtfm: :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#557622 Είμαι στη Νικολάου Γερμανού σε θέση "THESi". Έρχονται 2 μηχανές (δημοτικής;) κι αρχίζουν και μοιράζουν κλήσεις σε όσους δεν έχουν πληρώσει. Όλα καλά μέχρι εδώ, μέχρι που τελειώνουν την μεριά τους, καβαλάνε τις μηχανές κι ανεβαίνουν στο πεζοδρόμιο και κατεβαίνουν προς τον Λευκό Πύργο σαν να μη συμβαίνει τίποτα. Αϊ στο διάολο ρε αμοιβάδες. Δυστυχώς δεν πρόλαβα να τους βγάλω βίντεο.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#558189 Αρχιμαλ@κας 60άρης το είχε που στα π@πάρια του που έκλεινε το πεζοδρόμιο. Πάνω στο παρμπρίζ έβαλε ένας ένα χαρτάκι «έχω Porsche κ σας γράφω στα αρχίδι@ μου»!

Το κερασάκι: τον στόλιζε για προσωπικές διαφορές ένας 25άρης κ του μιλούσε εντελώς υποτιμητικά για οικονομικές υποθέσεις (10 λεπτά τον έβριζε δημόσια ο 25άρης για απλήρωτες εφορίες, μάλλον ενοίκια κτλ)

Εικόνα
Εικόνα


< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#558190 Κρίμα που δεν φαίνεται πλήρως το κινητό του.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#558191
Andreasdik έγραψε:Στα Olympus plaza της εθνικής πρέπει να είναι
Ναι, στα Καμμενα Βουρλα.
Να σημειωσω πως ηταν τιγκα και κοσμος εφευγε γιατι δεν εβρισκε να παρκαρει.
Ο χωρος των φορτηγων αδειος και απλετος, αλλα δεν μπορουσες να επιστρεψεις εκει νομιμα.
Επισης μονο μπαινοντας μπορουσες να διαλεξεις αν θα πας αριστερα για ιχ η δεξια για φορτηγα και δεν ειχε αλλη συνδεση μεταξυ τους. Λαθος σχεδιασμος μου φαιβεται.

.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#558701 Το ignis ειναι παρκαρισμενο κανονικα με αλαρμ στη μεση της διασταυρωσης. Ο οδηγος ελειπε και το αμαξι ηταν εκει για τουλαχιστον ενα τεταρτο.
Γαλατσι κοντα στο σπιτι μου. Τα Χανια ειναι χαλια στο θεμα διπλοπαρκαρισμα/ζωα αλλα ειχα ξεχασει το Γαλατσι και τη Βεικου ειδικοτερα που θεωρειται καποιος ζωο μετα το τριπλοπαρκαρισμα γιατι το διπλοπαρκαρισμα ειναι το στανταρ.Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#559013
elteo έγραψε:Yaris κι έτσι παρκαρισμένο μάλλον η μαλακισμένη.


Οσο και να ακουγεται φαλλοκρατικο το σχολιο σου θα συμφωνησω. 7 στις 10 φορες που θα φρικαρω με χοντραδα που εκανε αλλο οχημα, τελικα βλεπω οτι οδηγει γυναικα. Και με δεδομενο οτι οι αντρες οδηγοι ειναι πολυ περισσοτεροι απο τις γυναικες, καταλαβαινουμε ποσο αισχρα οδηγουν...
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#559062
Tsardas έγραψε:Ο μαλαξ της ημεραςΕικόνα

< Note >
2 μικρά απο πίσω θέλει ή 1 διαγώνια να τον κλείσει επ αοριστον μπας και βάλει μυαλό.

< >