Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Serf
#545884 Εν συντομία ότι σε όλο το μήκος μεταξύ Γέρακα και διασταύρωσης Ραφήνας τρέχουν επί του δρόμου και στα δύο ρεύματα. Και ότι κινδυνεύουμε να μπλέξουμε σε δυστύχημα από το πουθενά.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Serf
#549044 Πόσο μ@λ@κ@ς μπορεί να είναι κάποιος ώστε σε μια περιοχή με άπλετο χώρο όπως στις φωτογραφίες να παρκάρεις πάνω στο πεζοδρόμιο;;;

ΕικόναΕικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Govus
#551309 Πώς θα χειριζόσασταν νέο μαγαζάτορα της γειτονιάς σας, αποδεδειγμένα ζώο, που έχει στρογγυλοκαθήσει τον κώλο του πάνω στο φανάρι του αυτοκινήτου σας και μιλάει με τις ώρες στο κινητό :roll: ...;
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#551310 Το αποδεδειγμένα ζώο είναι άσχετο με τη φάση. Δε σου κάνει τίποτα κακό. Αν σε ενοχλεί τόσο πολύ, του το ζητάς ευγενικά.
Άβαταρ μέλους
By Govus
#551313 Δεν είναι άσχετο... Επανειλημμένα βάζει ένα γελοίο διαφημιστικό μπάνερ πάνω στο δρόμο, έξω από το μαγαζί του (σε γειτονιά που δεν βρίσκεις να παρκάρεις ποτέ) και το κάνει μετά από ευγενείς συστάσεις...
Εγώ δεν το έχω κάνει ποτέ π.χ. και ειδικά τώρα που τα φτερά έχουν μικρύνει και τα κρύσταλλα των φαναριών έχουν μεγαλώσει, μου φαίνεται μέγιστη χοντράδα να το κάνει κανείς :oops: .
Άβαταρ μέλους
By markvag
#551442 Πέρα από ευγενική σύσταση, τι άλλο να κάνεις;;; :s_dunno

Εδώ εγώ δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τον κάθε ηλίθιο που παρκάρει στη μέση του δρόμου και η αστυνομία ούτε καν κλήση δίνει :vava: ... Τι πας να βγάλεις άκρη τώρα στην μπανανία...
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#551447
markvag έγραψε:Πέρα από ευγενική σύσταση, τι άλλο να κάνεις;;; :s_dunno

Εδώ εγώ δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τον κάθε ηλίθιο που παρκάρει στη μέση του δρόμου και η αστυνομία ούτε καν κλήση δίνει :vava: ... Τι πας να βγάλεις άκρη τώρα στην μπανανία...
Αυτό με την κλήση, δεν ξέρω πως γίνεται. Προσωπικά πριν κανένα μήνα, που έμενα στη ζούγκλα της "σχολής τυφλών", πήρα τηλέφωνο στην τροχαία έδωσα στοιχεία μου και πινακίδα του μλκα. Και ήρθαν σε 10 λεπτά και έγραφαν. Δυστυχώς μαζί με αυτόν, και όποιον άλλον ήταν παράνομα παρκαρισμένος. Ο τύπος έκλεισε σε γωνία τη διάβαση για τα καρότσια...
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#551454
Serf έγραψε:Πόσο μ@λ@κ@ς μπορεί να είναι κάποιος ώστε σε μια περιοχή με άπλετο χώρο όπως στις φωτογραφίες να παρκάρεις πάνω στο πεζοδρόμιο;;;

Τόσο μαλακας;
Εικόνα

Ειναι δυστυχως μεταδοτικό.. :rant:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#551478
Zeus έγραψε:
Serf έγραψε:Πόσο μ@λ@κ@ς μπορεί να είναι κάποιος ώστε σε μια περιοχή με άπλετο χώρο όπως στις φωτογραφίες να παρκάρεις πάνω στο πεζοδρόμιο;;;

Τόσο μαλακας;
Ειναι δυστυχως μεταδοτικό.. :rant:


Απλα ελπιζω να πηρες κανενα τηλεφωνο την αστυνομια φιλε (αν τραβηξες εσυ τη φωτο και δεν τη βρηκες στο net). Μιλαμε για αισχος. Δεκαδες σημεια να παρκαρει και το ζωο εκλεισε το πεζοδρομιο και τη διαβαση αναπηρων :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#551482 Εχω παρει αρκετες φορες, αλλα δεν εχει ερθει ποτε κανενας...του εχει επισης γινει και παρατηρηση, αλλα η δικαιολογια του ειναι οτι μια φορα καποιο περαστικο οχημα του εσπασε τον καθρεφτη.. 'Οποτε το πετυχαινω παντως (βαζει το μινι ή ενα σμαρτ) πηγαινοντας την μικρη στο σχολειο, φροντιζω να μην ειμαι ιδιαιτερα προσεκτικος με την τσαντα της..
Άβαταρ μέλους
By markvag
#551559
kyr80 έγραψε:
markvag έγραψε:Πέρα από ευγενική σύσταση, τι άλλο να κάνεις;;; :s_dunno

Εδώ εγώ δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τον κάθε ηλίθιο που παρκάρει στη μέση του δρόμου και η αστυνομία ούτε καν κλήση δίνει :vava: ... Τι πας να βγάλεις άκρη τώρα στην μπανανία...
Αυτό με την κλήση, δεν ξέρω πως γίνεται. Προσωπικά πριν κανένα μήνα, που έμενα στη ζούγκλα της "σχολής τυφλών", πήρα τηλέφωνο στην τροχαία έδωσα στοιχεία μου και πινακίδα του μλκα. Και ήρθαν σε 10 λεπτά και έγραφαν. Δυστυχώς μαζί με αυτόν, και όποιον άλλον ήταν παράνομα παρκαρισμένος. Ο τύπος έκλεισε σε γωνία τη διάβαση για τα καρότσια...


Πολύ εύκολα. 'Ερχονται και φεύγουν... :lol: Ή έρχονται μετά από καμιά ώρα που οι τύποι έχουν φύγει... :vava:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#551560
Zeus έγραψε:πηγαινοντας την μικρη στο σχολειο, φροντιζω να μην ειμαι ιδιαιτερα προσεκτικος με την τσαντα της..

Μα καλά, τι το θέλουν το κατσαβίδι στο σχολείο; Και γιατί προεξέχει από την τσάντα; :lol:
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#551574
markvag έγραψε:
kyr80 έγραψε:
markvag έγραψε:Πέρα από ευγενική σύσταση, τι άλλο να κάνεις;;; :s_dunno

Εδώ εγώ δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τον κάθε ηλίθιο που παρκάρει στη μέση του δρόμου και η αστυνομία ούτε καν κλήση δίνει :vava: ... Τι πας να βγάλεις άκρη τώρα στην μπανανία...
Αυτό με την κλήση, δεν ξέρω πως γίνεται. Προσωπικά πριν κανένα μήνα, που έμενα στη ζούγκλα της "σχολής τυφλών", πήρα τηλέφωνο στην τροχαία έδωσα στοιχεία μου και πινακίδα του μλκα. Και ήρθαν σε 10 λεπτά και έγραφαν. Δυστυχώς μαζί με αυτόν, και όποιον άλλον ήταν παράνομα παρκαρισμένος. Ο τύπος έκλεισε σε γωνία τη διάβαση για τα καρότσια...


Πολύ εύκολα. 'Ερχονται και φεύγουν... :lol: Ή έρχονται μετά από καμιά ώρα που οι τύποι έχουν φύγει... :vava:


Εμένα ξεκWλιασε όλους τους παρκαρισμένους σε γωνίες και διαβάσεις. Και όλους τους διπλοπαρκαρισμένους….
Δεν άλλαξε κάτι βέβαια. Την άλλη μέρα το ίδιο χάλι.
Βέβαια εδώ το φταίξιμο είναι διπλό. Από τη μία υπάρχουν αρκετά παρκινγκ στην περιοχή με διαθέσιμες θέσεις. κόστος που ρώτησα 70€ το μήνα. Τα οποία είναι πολύ λιγότερα από αυτά που δίνεις σε καύσιμο, όταν γυρνάς με τις ώρες για να βρεις να παρκάρεις. Άρα; φταίει ο κάτοχος του ΙΧ. Αλλά εγώ που ζήτησα για 1 μήνα, δε μου έδινε κανείς. Άρα φταίνε και οι ιδιοκτήτες των πάρκινγκ. Να μην έχεις θέση το καταλαβαίνω. Να έχεις και να μη δίνεις;;;

Το χειρότερο ήταν βράδυ Κυριακής(την άλλη μέρα λαϊκή). 1 ώρα και 15 λεπτά, για να το πετάξω τελικά στο Μακεδονία Palace....
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#551802 Εικόνα
Εικόνα

Και το ακομα πιο σπαστικο ηταν το θρασος της, οπου με απαθεια μου λεει ε, 5 λεπτα θα κανω... :rant:
Πηρα τροχαια, μια ευγενεστατη κοπελα μου ειπε να παρω το 100 για να ανοιξει καρτελα, πηρα εδωσα και πινακιδα, αλλα μαλλον δεν την προλαβαν γιατι εφυγε...

giannik δωσε μου ενα μπλοκακι ρε! Θα αυξηθουν και τα εσοδα κατακορυφα!!