Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#453538 Σήμερα, σ' αυτό το σημείο.
Ε ρε Kacey που χρειάζονται μερικοί... :rant:
(μπροστινή και πίσω κάμερα.... μακάρι να ήξερα πώς να παίζουν ταυτόχρονα, η μία μέσα στην άλλη, όπως βλέπω σε κάτι βιντεάκια που κυκλοφορούν)
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#453588 Κάπου στην Αγ. Βαρβάρας έχω πετύχει 2-3 φορές μια μάνα που βάζει τα μικρά παιδιά της πάνω σε μηχανή cross. Και τρικάβαλο και ΑΚΡΑΝΩΤΑ :x
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#453626 Ζώα στους δρόμους 3

Ζώα στους δρόμους 2 (τραγούδι :lol: )
Άβαταρ μέλους
By Serf
#454893 Μεγάλα "ζώα" οι επιβάτες του πιο κάτω αυτοκινήτου που έκλεισαν την είσοδο του parking για 35' και περίμενα σα μ@λ@κ@ς για να πάω στη δουλειά μου:

Εικόνα

Ρωσίδα (ή παραπλήσιας καταγωγής, βλ. Ουκρανία, κτλ) 45-50 ετών με τον "παππού" (καμιά 60άρα-65άρα max) που προσέχει ήταν οι ένοχοι. Η δικαιολογία της ότι τέτοια ώρα δεν περίμεναν ότι κάποιος θα έφευγε (09:55 μπήκα στο αμάξι για να φύγω) και ότι είχαν πάει στο γιατρό :dizzy: Άκουσαν το μπινελίκι/βρισίδι τους, μόνο ο παππούς ψέλλισε συγγνώμη. Η άλλη τίποτα. Το επίσης κορυφαίο ήταν ότι ο παππούς ναι μεν περπατούσε υποβασταζόμενος, οδηγούσε δε ο ίδιος :vava:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#454907 Στα 10' κάλεσα το 100 αλλά δεν είχε εμφανιστεί μέχρι να φύγουν (στα 35'). Στο ενδιάμεσο πήρα και 2ο τηλέφωνο για να "πιέσω" τα πράγματα :-)
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#454912 Κλασικά...
Και τη γλιτώνει ο παπάρας.
Μου το είχε κανει και μένα ένας που διπλοπαρκαρε δίπλα μου. Δεν τον πρόλαβε το 100.
Τον "παρακάλεσα" για να περιμένει βέβαια αλλά έφυγε....
Πήρα μετα για να τους πω να μην έρθουν τζάμπα....

< >
Άβαταρ μέλους
By DAP
#454957 Και ετσι η δικαιολογια " Αργησαμε γιατι πηγαμε στου διαολου τη μανα και δεν βρηκαμε κανενα εκει γιατι φυγανε χωρις να μας ειδοποιησουν." ειναι αληθινη και ποιον να βρισεις τοτε........
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#454987
Serf έγραψε:Μεγάλα "ζώα" οι επιβάτες του πιο κάτω αυτοκινήτου που έκλεισαν την είσοδο του parking για 35' και περίμενα σα μ@λ@κ@ς για να πάω στη δουλειά μου:

Εικόνα

Ρωσίδα (ή παραπλήσιας καταγωγής, βλ. Ουκρανία, κτλ) 45-50 ετών με τον "παππού" (καμιά 60άρα-65άρα max) που προσέχει ήταν οι ένοχοι. Η δικαιολογία της ότι τέτοια ώρα δεν περίμεναν ότι κάποιος θα έφευγε (09:55 μπήκα στο αμάξι για να φύγω) και ότι είχαν πάει στο γιατρό :dizzy: Άκουσαν το μπινελίκι/βρισίδι τους, μόνο ο παππούς ψέλλισε συγγνώμη. Η άλλη τίποτα. Το επίσης κορυφαίο ήταν ότι ο παππούς ναι μεν περπατούσε υποβασταζόμενος, οδηγούσε δε ο ίδιος :vava:
Σε αντίστοιχη περίπτωση ένας φίλος με τζιπ εργαλείο κεντραρε έναν κορμό στον προφυλακτηρα του με το κέντρο της ρόδας του άλλου και τον έσπρωξε φιλικά πάντα...

< Note >
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#455057
dekouk έγραψε:
Serf έγραψε:Μεγάλα "ζώα" οι επιβάτες του πιο κάτω αυτοκινήτου που έκλεισαν την είσοδο του parking για 35' και περίμενα σα μ@λ@κ@ς για να πάω στη δουλειά μου:

Εικόνα

Ρωσίδα (ή παραπλήσιας καταγωγής, βλ. Ουκρανία, κτλ) 45-50 ετών με τον "παππού" (καμιά 60άρα-65άρα max) που προσέχει ήταν οι ένοχοι. Η δικαιολογία της ότι τέτοια ώρα δεν περίμεναν ότι κάποιος θα έφευγε (09:55 μπήκα στο αμάξι για να φύγω) και ότι είχαν πάει στο γιατρό :dizzy: Άκουσαν το μπινελίκι/βρισίδι τους, μόνο ο παππούς ψέλλισε συγγνώμη. Η άλλη τίποτα. Το επίσης κορυφαίο ήταν ότι ο παππούς ναι μεν περπατούσε υποβασταζόμενος, οδηγούσε δε ο ίδιος :vava:
Σε αντίστοιχη περίπτωση ένας φίλος με τζιπ εργαλείο κεντραρε έναν κορμό στον προφυλακτηρα του με το κέντρο της ρόδας του άλλου και τον έσπρωξε φιλικά πάντα...

< Note >


Θειος μου , παλιότερα, απλά έσπασε το τζάμι, έλυσε χειρόφρενο και έσπρωξε το αμάξι.
Άβαταρ μέλους
By mmarkom
#455075 Φαντάρος πριν 15 χρόνια βγαινω εξοδουχος απο ΓΕΣ, πάω να παρω τη Μπαρκέτα από το παρκινγκ στο ΜΕΤΡΟ Κατεχακη και
ένα Γκολφ με έχει κλείσει. Δινω διορια 5' και κοτρωνα προσγειωνεται στο παραθυρο του οδηγου, σπρωχνω οσο χρειαζεται το αμαξι και αναχωρω κυριος. Η αστυνομια που καλεσα μου ειπε πως δεν μπορει να επεμβει γιατι το παρκινγκ ειναι αρμοδιοτητα του ΜΕΤΡΟ και δεν μπορουν να επεμβουν. Ευτυχώς, γιατι ακομα θα περιμενα
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#455100 Πόσο κτήνος πρέπει να σαι για να μην αφήσεις τουλάχιστον ένα χαρτί με το τηλ σου;
Εγώ έχω ένα χαρτί με το κινητό γραμμένο και το βάζω αν τύχει ποτέ (εξαιρετικά σπάνια, 2 φορές τα τελευταία 10 χρόνια) κλείσω κανέναν. Γιατί ντάξει άνθρωπος είσαι μπορεί να σε πιάσει καμιά διάρροια και να μην προλαβαίνεις ούτε να κλειδώσεις που λέει ο λόγος.