Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By g8777
#857887 Από την ουρά των 476 εκατομμυρίων χιλιομέτρων πίσω σου πρόλαβε να περάσει κανείς;


@ machvag

Σταμάτα πια.


ΣΤΑΜΆΤΑ ΠΙΑ ΜΩΡΗ

:help: :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#857889
markvag έγραψε:Σήμερα το πρωί. Σε μία από τις πιο κεντρικές διασταυρώσεις της Δράμας, πηγαίνοντας για τη δουλειά, σταματάω στη διάβαση (δεν έχει φανάρι), γιατί ξεκίνησαν να περάσουν από το αντίθετο ρεύμα δύο αιθέριες υπάρξεις κάπου 65 Μαΐων.

Επαναλαμβάνω, διάβαση, οι κυρίες κινούνται ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΔΙΑΒΑΣΗ. Το αμοιβαδοειδές με το μαύρο Mazda 3 sedan από πίσω μου όμως δεν μπορούσε να περιμένει και μόλις οι κυρίες έφτασαν μπροστά μου βγήκε στο αντίθετο ρεύμα (επαναλαμβάνω, μιλάμε για κεντρική διασταύρωση της πόλης, οπότε μπορεί να έστριβε κάποιος εκεί που βγήκε η αμοιβάδα ή να πετάγονταν κάποιος από δεξιά από ανάμεσα στα αμάξια να περάσει, μιας και εγώ είχα σταματήσει!), έσφαξε τη διάβαση και πέρασε μπροστά μου φεύγοντας...

Δεν ξέρω αν είδε ή αν έδωσε σημασία στις γυναίκες που περνούσαν το δρόμο, απλά κάποια στιγμή έφυγε λες και τον κυνηγούσαν...

Εντωμεταξύ ΣΤΟ ΙΔΙΟ σημείο έχω δει λίγο καιρό πιο πριν και ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ με μηχανάκι (χωρίς αναμένο φάρο ή σειρήνα) να κάνει ακριβώς το ίδιο και να μην πατάει πεζούς για απειροελάχιστο! Και αυτό το βλήμα θα έρθει αύριο να με ελέγξει αν έχω κάρτα καυσαερίων πχ... :rant:


Γ@ΜΩ ΤΗ Μ@Λ@ΚΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΔΕΡΝΕΙ! :rant: :rant: :rant: :rant:


ΥΓ: Μιλάμε για αυτό το σημείο και εγώ είμαι ακριβώς εκεί που είναι ο γαλάζιος σκαραβαίος στην εικόνα:

Εικόνα

Δεν υπαρχει σωτηρια Μαρκοβαγκε μου. Σημερα το πρωι Πετρου Ραλλη και Πειραιως στο φαναρι ασθενοφορο που εγραφε police επανω εκανε αναστροφη για Νικαια ενω εχει ενα απαγορευτικο ΝΑ , με το συμπαθειο. Χωρις φαρους, σειρηνες κλπ

Ετσι απλα γιατι του ηρθε θα καρφωνομουν απο πισω του, ευτυχως εχει φρεναρες το Panda

Οταν αυτοι που πρεπει να τηρουν τον ΚΟΚ δεν το κανουν, δεν υπαρχει ελπιδα για τους υπολοιπους

Του ειπα να παει να συνουσιαστει απο το ανοιχτο παραθυρο και σταματησε για να ζητησει και τα ρεστα. Φυσικα και δεν ασχοληθηκα παραπανω
Άβαταρ μέλους
By g8777
#857892 Καλά το ξεκίνησες,το χάλασες στο τέλος όμως ( σαν το Lost).

Χάθηκε ένα, "κατέβηκα,ξεριζωσα ενα φοίνικα του Μεγάλου Περιπάτου, πολτοποιησα λαμαρίνες, σάρκα και υγρά μπαταρίας σε ένα ( σαν το Crash :shifty: ),τιθασευσα την δύναμη του ήλιου ( σαν τον Dr Manhattan στο Watchmen :shifty: :shifty: :shifty: ) , τους άφησα να ζήσουν (γιατί χρειάζομαι το σώμα τους όπως η Βασίλισσα στο Alien :shifty: :shifty: ), έφυγα ".

Τώρα έτσι όπως είναι δεν πρόκειται να σε πιστέψει ΚΑ ΝΕ ΝΑΣ. :adminpower:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#857896 διάβασες όμως για στενάκι και αστυνομία

Ακόμα κι αν είχα κάποιν πίσω μου τόσο θα πήγαινα διότι τόσο επέτρεπαν οι συνθήκες.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#857902
g8777 έγραψε:
@ machvag

Σταμάτα πια.


ΣΤΑΜΆΤΑ ΠΙΑ ΜΩΡΗ

:help: :s_whiteflag


Ζητώ ταπεινά συγνώμη

:s_cry :s_cry

:s_cry :s_cry

Αφού όμως το ξέρω ότι κατά βάθος γουστάρεις :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#857910
PaNick67 έγραψε:[ Πετρου Ραλλη και Πειραιως στο φαναρι ασθενοφορο που εγραφε police επανω εκανε αναστροφη για Νικαια ενω εχει ενα απαγορευτικο ΝΑ, με το συμπαθειο.

Πριν κάμποσα χρόνια, αργά βράδυ Σαββατόβραδου, κάνει την αναστροφή αυτή μια Gallardo για τα παρακείμενα μπουζούκια. Δεν τον έπαιρνε όμως η αναστροφή μονοκοπανιά και έτσι έπρεπε να κάνει μια όπισθεν. Έλα όμως που η όπισθεν δεν έμπαινε, μάλλον πρόβλημα στα ηλεκτροηδραϋλικά του σαζμάν(λαϊκό γκρούπ :shifty: ) και ο τύπος έχει ανοίξει την πόρτα(την γνωστή κάθετη των lambo) και με το ένα χέρι στρίβει το τιμόνι και με το άλλο ζμπρώχνει προς τα πίσω, ρίχνοντας παράλληλα άφθονα πουστριλίκια μεταξύ των οποίων κατάφερα να...μεταφράσω "το γαμήδι, πόσες φορές μου το έχει κάνει", "τι να κάνω ρε παιδιά με το μπουρδέλο που έχω μπλέξει" και άλλα χαρωπά.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#857989 Κόντρες στην Αθηνών – Σουνίου: Έπιασαν τα 292 χιλιόμετρα και τους «τσάκωσαν» μέσω social media
«Φωτιά» στην άσφαλτο, με ταχύτητες έως 292 χιλιόμετρα την ώρα και κόντρες στην παραλιακή Αθηνών – Σουνίου έβαλαν δύο ασυνείδητοι οδηγοί που έπεσαν στα «δίχτυα» της Τροχαίας Αττικής καθώς βιντεοσκοπούσαν τα… κατορθώματά τους και τα «πόσταραν» στα κοινωνικά δίκτυα..........
https://www.protothema.gr/greece/articl ... mata-tous/

Πέρα απο τα γλαφυρά του ΠΘ ,αμ κάνεις την μαλaκία αμ την διαλαλείς κιόλας.Είσαι τόσο βλάκας που ούτε απαλλαγή λόγω βλaκείας δεν δικαιούσαι.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#858027
Serf έγραψε:Δεν έχουν πετύχει ποτέ βίντεο Γιαννακοπουλου οι online περιπολίες... πόσο άτυχοι...

.

:ninja: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#858033
Serf έγραψε:Δεν έχουν πετύχει ποτέ βίντεο Γιαννακοπουλου οι online περιπολίες... πόσο άτυχοι...

.


Αυτο σκεφτομουν κι εγω, το εθεσες πιο ωραια εσυ
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#858707 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By elvet
#858711
dimviii έγραψε:Εικόνα

Νέα πατέντα του Δήμου Θεσσαλονίκης για σήμανση κυκλικών κόμβων
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#858715 Ασύλληπτο. :dizzy:

Από την άλλη, έφαγε κλήση; Αν όχι θα το ξανακάνει και αυτός και άλλοι.