Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#791883 Με άνθρωπο ο οποίος μπαίνει σε τέτοιο κόπο για να καβατζώσει θέση για το αμάξι του (εμένα πιο πολύ θα με χαλούσε που οι μηχανές μου θα τρώγανε βροχές παρά να έχω καβατζωμένη θέση για αμάξι χρονολογίας/αξίας 206) δεν θα βγάλεις άκρη, κερδισμένος δεν θα βγεις και θα τσακωθείς και τζάμπα

Εάν βέβαια θέλει κάποιος να παίξει το παιχνίδι του, βρίσκεις 1-2 φίλους με μηχανάκια που δεν τους πολυνοιάζει η κατάσταση τους, τα παρκάρεις ανάμεσα στο Varadero και στο KLE και μετά περιμένεις να δεις πως θα εξελιχθεί η φάση όταν θα έρθει να παρκάρει το 206.

Αλλά τύποι σαν και αυτόν ποντάρουν στην λογική τη δική μου, ότι ποιος θα κάτσει να ασχοληθεί κτλ κτλ
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#791886
Scotch έγραψε:Τρέμω στην ιδέα να περάσει κάποιος και να τις ρίξει (κατά λάθος).
Η να είναι απρόσεκτος σε παρκάρισμα με το σμαρτακι του...;)

Max Verstappen
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#791888
Geo f1 έγραψε:
Scotch έγραψε:Τρέμω στην ιδέα να περάσει κάποιος και να τις ρίξει (κατά λάθος).
Η να είναι απρόσεκτος σε παρκάρισμα με το σμαρτακι του...;)

Αυτός με το smartάκι δεν χρειάζεται να τις ρίξει. Μπορεί να παρκάρει ανάμεσά τους. Τι πιθανότητες όμως δίνουμε αμέσως μετά: 1) να κατέβει ο κάτοχος των μηχανών και να του ζητήσει τα ρέστα/πουλήσει τσαμπουκά, 2) συμβεί κάποιο ατύχημα στο smartάκι, 3) να μη συμβεί τίποτα μιας και όλα είναι προβλεπé βάσει κοκ; :roll:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#791894
Scotch έγραψε:
Geo f1 έγραψε:
Scotch έγραψε:Τρέμω στην ιδέα να περάσει κάποιος και να τις ρίξει (κατά λάθος).
Η να είναι απρόσεκτος σε παρκάρισμα με το σμαρτακι του...;)

Αυτός με το smartάκι δεν χρειάζεται να τις ρίξει. Μπορεί να παρκάρει ανάμεσά τους. Τι πιθανότητες όμως δίνουμε αμέσως μετά: 1) να κατέβει ο κάτοχος των μηχανών και να του ζητήσει τα ρέστα/πουλήσει τσαμπουκά, 2) συμβεί κάποιο ατύχημα στο smartάκι, 3) να μη συμβεί τίποτα μιας και όλα είναι προβλεπé βάσει κοκ; :roll:


Υποθέτω δεν θα σε ενοχλήσει το ατύχημα.
Όπως δεν σε ενόχλησε όταν ήταν να το πάθει η μηχανή. :roll:

Αντίθετα για μένα καλά θα κάνει οτιδήποτε χωράει νόμιμα ενδιάμεσα να παρκάρει.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#791935 Aν το κανε στη γειτονια μου και δεν ειχαμε παρκινγκ θα τις εβρισκε καθε μερα ξαπλα.. τοσο απλα.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#791956 Δεν είναι παράβαση αλλά ρωτάω ώστε να το βρει όποιος το ψάχνει. Είναι εδώ και ένα μήνα +, παρκαρισμένο ένα μηχανάκι έτσι κάθετα. Το βράδυ ο δρόμος αδειάζει από παρκαρισμενα, τη μέρα γεμίζει αλλά δεν ενοχλεί. Ίσως είναι κλεμμένο, έχει νούμερο κρυμμένο κάτω από το πίσω φτερό, που το αναφέρω ώστε να βρεθεί ο ιδιοκτήτης??

.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#791965
NickTG έγραψε:Είπαμε.
Εφαρμογή ΚΟΚ μόνο όπου και όποτε μας βολεύει! :metalo:
Έχει κολλήσει η βελόνα με τον ΚΟΚ; Είπαμε πως δεν είναι ηθικά σωστό αυτό που κάνει. Εσένα δηλαδή σε βρίσκει σύμφωνο η τακτική αυτή;

< >
Άβαταρ μέλους
By edmond
#791966 Αν κάποιος μένει σε άπλα περιοχή, ίσως και να μην τον έχει ακουμπήσει ποτέ το θέμα.
Στην θεωρία όλοι καλά τα λέμε, στην πράξη χωλαίνει το θέμα.
Το να ρίξεις την μηχανή κάτω, δεν νομίζω πως είναι σωστό πάντως. Θα πρέπει να "μπλεχτείς" με άλλα μηχανάκια, ζμαρτάκι κλπ. και όπως είναι αναμενόμενο μάλλον κανείς δεν θ' ασχοληθεί και όλα πόπα.
Το θράσσος πάντως του τύπου και λογιών τέτοιων, δεν περνά απαρατήρητο.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#791967 Σαφώς και δεν είναι σωστό να ρίξεις κάτω μηχανή, όπως και το να κάνεις οποιαδήποτε ζημιά στην περιουσία του άλλου. Εγώ δεν θα το έκανα ποτέ, αλλά σίγουρα κάποια στιγμή θα βρεθεί κάποιος θερμόαιμος και θα το κάνει (το ατύχημα που λέγαμε).

< >