Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#858758
elvet έγραψε:
dimviii έγραψε:Εικόνα

Νέα πατέντα του Δήμου Θεσσαλονίκης για σήμανση κυκλικών κόμβων


Νομίζω πως βγαίνει λίγο πιο ακριβά από μία πινακίδα, αλλά κρίνοντας από τα δημόσια έργα στην πόλη και το πόσο εκτροχιάζεται το κόστος τους, μπορεί και όχι. :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#858870
dimviii έγραψε:Εικόνα


Αντί για τη τροχαία, μήπως πρέπει να επιληφθεί η Εφορεία Νεωτέρων Μνημείων του ΥΠΠΟ;

Εικόνα

:rtfm:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#862353
Zorz έγραψε:
dimviii έγραψε:Εικόνα


Αντί για τη τροχαία, μήπως πρέπει να επιληφθεί η Εφορεία Νεωτέρων Μνημείων του ΥΠΠΟ;

Εικόνα

:rtfm:


Εικόνα


Πατινάζ:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#862356 Υπερβολικά θετικό camber (και στη μία πλευρά μονάχα) ή μόλις επιστρέφει από Millbrook; :hmmm:

ΥΓ: 8 μήνες MOT ακόμα... :ninja:
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#862390
Serf έγραψε:...Εικόνα

.


Σε αυτή τη φωτό θα κουοτάρω το παρακάτω

viewtopic.php?p=859127#p859127

Μόνο και μόνο για την εισαγωγή με τα φωτοβολταϊκά

Διότι η εικόνα από πάνω είναι ο μέσος Έλληνας που αποκτά ηλεκτρικό
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#862450 Serf τι παράβαση βλέπουμε εδώ; Παίρνει ξένο ρεύμα ή ότι έχει απλώσει καλώδιο στο δρόμο που αν δεν το δει κανείς μπορεί να σκοντάψει; Γιατί έχω φάει σαβούρες από ανισορροπα ή γλιστρερα πλακάκια...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#862453 Νομίζω, διορθώστε με αν είμαι υπερβολικός, πως η ωραία εικόνα, φιλικότητα προς τον χρήστη και γενικότερη χρηστικότητα του μέσου Ελ πεζοδρομίου, δεν θα βελτιωθεί ιδιαίτερα με το άπλωμα χύμα καλωδίων ανά 5 μέτρα...

Βέβαια, αν είναι κανείς ορθοπεδικός, έχει λόγους να χαίρεται και να επενδύσει σε ένα πιο λαμπρό και οικονομικά ισχυρότερο μέλλον! :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#862456 Αυτό το πεζοδρόμιο που βλέπουμε ΔΕΝ είναι το τυπικό μέσο ελληνικό πεζοδρόμιο.

Στο μέσο ελληνικό πεζοδρόμιο θα χρειαστεί να κατέβεις στο δρόμο τουλάχιστον 3 φορές για να διασχίσεις ένα οικοδομικό τετράγωνο γιατί θα πετύχεις κολόνα ΔΕΗ, δέντρο και παρκαρισμένο πάνω στο δρόμο.

Στο μέσο ελληνικό πεζοδρόμιο πρέπει να κοιτάς και κάτω χαμηλά και μπροστά σου. Έτσι όταν έχεις φτάσει στο τέλος του δρόμου είσαι ήδη ζαλισμένος :dizzy: :lol:

Στην παραπάνω φωτό λοιπόν υπερτερεί που είναι ένα πλατύ κι ευρύχωρο πεζοδρόμιο παρά η καλούμπα που έχει αμολήσει.

Μην τα θέλουμε κι όλα άψογα :shifty:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#862457 Μέχρι να φας την σαβουρντα και από απλωμένο καλώδιο και να το βάλεις και αυτο στην λιστα σου.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#862459
Dimitris_P έγραψε:Αυτό το πεζοδρόμιο που βλέπουμε ΔΕΝ είναι το τυπικό μέσο ελληνικό πεζοδρόμιο.

Στο μέσο ελληνικό πεζοδρόμιο θα χρειαστεί να κατέβεις στο δρόμο τουλάχιστον 3 φορές για να διασχίσεις ένα οικοδομικό τετράγωνο γιατί θα πετύχεις κολόνα ΔΕΗ, δέντρο και παρκαρισμένο πάνω στο δρόμο.

Στο μέσο ελληνικό πεζοδρόμιο πρέπει να κοιτάς και κάτω χαμηλά και μπροστά σου. Έτσι όταν έχεις φτάσει στο τέλος του δρόμου είσαι ήδη ζαλισμένος :dizzy: :lol:

Στην παραπάνω φωτό λοιπόν υπερτερεί που είναι ένα πλατύ κι ευρύχωρο πεζοδρόμιο παρά η καλούμπα που έχει αμολήσει.

Μην τα θέλουμε κι όλα άψογα :shifty:


Τι διαβάζουμε... :s_whiteflag :s_whiteflag :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#862460 Την Αθηναϊκή, τουλάχιστον, πραγματικότητα. Δεν ξέρω τι γίνεται εκεί. Και σταμάτα την ειρωνεία σε παρακαλώ.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#862463
Dimitris_P έγραψε:Serf τι παράβαση βλέπουμε εδώ; Παίρνει ξένο ρεύμα ή ότι έχει απλώσει καλώδιο στο δρόμο που αν δεν το δει κανείς μπορεί να σκοντάψει; Γιατί έχω φάει σαβούρες από ανισορροπα ή γλιστρερα πλακάκια...

Και το δεμένο με αλυσίδα τρέιλερ στο στύλο του σήματος .
Άβαταρ μέλους
By edmond
#862466 Η φάση με τις πινακίδες (η μια ορθογώνια πλάτη και η άλλη που είναι δεμένο το τρέιλερ) μου κάνει για οριοθετημένη θέση αναπήρου. Αλλιώς μου μυρίζει καβατζωτική όλου του χώρου από τον βολβάκια.
Και btw νταξ, μην τρελαθούμε, έχει αμολήσει καλούμπα λες και είναι μέσα στην αυλή του. Αυτός ο σταρχιδισμός με κάνει να σκέφτομαι τα παραπάνω.