Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#533562 Κι εμάς μας πληροφόρησαν οι "ντόπιοι" για τους αυξημένους ελέγχους, κάτι που παρατηρήσαμε και ιδίοις όμμασι.

Ποσο θα κρατησει ειναι το θεμα

+οο
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#533591 οντως η αστυνομευση ειναι πιο εντονη στη Κρητη.Αυτη την αισθηση εχω και εγω που την επισκεπτομαι 7-8 φορες το χρονο.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#533606 Προσωπικα δεν την ενοιωσα, την αστυνομευση, ουτε ειδα στημενους η κρυμενους. επισης δεν διακινδυνευσα σε καμερες, εκοβα όταν τις εβλεπα. γενικα μου αρεσε εκει η κατασταση στους δρομους… Πηγαινω επι 15+ χρονια εκει και ηταν απίστευτοι παλαια…..
Άβαταρ μέλους
By rafi
#533657 Οι μηχανακηδες φορανε χρονια κρανος εδω Χανια γιατι ολοι ειχανε φαει στο παρελθον πολλες κλησεις. Η κατασταση στους δρομους βελτιωνεται αλλα δεν παυει να ειναι τραγικη. Επισης στην εθνικη και γενικοτερα σπανια εχει κινητο ρανταρ η μπλοκο σε υπουλα σημεια για να σε γραψουν. Τουλαχιστον στα Χανια αλλα νομιζω και Ρεθυμνο.

.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#534412 Μάλλον |λογοκρισία| και φαίνεται ανίατη περίπτωση...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#534445 για κάτι τέτοιες περιπτώσεις, τώρα που έχω ελεύθερο χρόνο , σκέφτομαι να αρχίσω να επισκέπτομαι μερικές μακρινές πόλεις τα βράδια και μαζί να κουβαλάω ένα ρόπαλο του μπέϊζμπολ. :twisted:
μπορεί κι ένα αθώο :twisted: μπαστουνάκι, μεταλλικό όμως.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#534456
cabala10 έγραψε:πρωτη φορα ειδα οχημα ΚΕΚ εξω σε δρομο......


Α, ξανακυκλοφόρησε; Γιατί από μαρτυρίες έχω την εντύπωση ότι ήμουν ο μόνος που την έφαγε καμιά 12-13 χρόνια πριν. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Govus
#534457
funkyreverend έγραψε:
cabala10 έγραψε:πρωτη φορα ειδα οχημα ΚΕΚ εξω σε δρομο......


Α, ξανακυκλοφόρησε; Γιατί από μαρτυρίες έχω την εντύπωση ότι ήμουν ο μόνος που την έφαγε καμιά 12-13 χρόνια πριν. :lol:


Πρέπει να τους είχα πετύχει κι εγώ έξω από τον σταθμό ΗΣΑΠ του Φαλήρου, πριν καμμιά 10ετία :hmmm: .
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#534750 Σήμερα το πρωί (7:00) στη λεωφόρο Βουλιαγμένης, με σχετικά αραιή κίνηση.
Κινούνταν στην αριστερή ασθενοφόρο με ανοικτούς τους φάρους.
Όλοι έκαναν δεξιά και άφηναν να περάσει έως ότου έφτασε σε ένα λευκό οκτάβια ο οποίος απλά δεν το κούναγε, ακόμα και όταν μετά απο λίγο άνοιξε και τη σειρήνα.
Ο οδηγός του ασθενοφόρου δεν μπορούσε να πάει δεξιά γιατί ήταν χειρότερα απο αυτοκίνητα και κρατούσε περίπου 5 μέτρα απόσταση απο το οκταβια, δεν κόλλαγε.

Όλο αυτό το σκηνικό για συνεχίστηκε για ένα λεπτό μέχρι που ένα άστρα ανάβει αλάρμ, μπαίνει κολλητά πίσω απο το οκτάβια και αρχίζει να κορνάρει και να παίζει φώτα :lol: :lol:
Μόνο έτσι πήγε δεξιά ο άλλος και έπεσε η μούτζα σύννεφο....
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#535533 Συνήθως βάζουν σειρήνα όταν πρόκειται για επείγον :hmmm:
Έχω δει πολλές φορές να πηγαίνουν ΧΑΛΑΡΑ απλώς με αναμμένους φάρους οπότε και κανείς δεν κάνει στην άκρη.