Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#608088 Είναι γνωστό ότι ο Μάρκος προτιμάει Niva αλλά νομίζω και αυτό θα τον βολεψει(η φωτογραφία είναι από το Μονοδένδρι τέλη Μαρτίου)Εικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#608254
kostis20 έγραψε:Απλά ώρες ώρες απορώ...
Ποιοι είναι όλοι αυτοί οι ηλίθιοι?

< A3003 >
Οι μέσοι Έλληνες...

< Note 6 >
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#609124 Γυρισμός από Αθηνών Λαμίας βραδάκι Κυριακής με αρκετή κίνηση .Οι μαλάκες άπειροι ως συνήθως...Η αριστερή λωρίδα τίγκα ,η μεσαία μέτρια και η δεξιά σχεδόν άδεια...
Μέσα στο χαμό από ζώα τα πρωτεία ανήκουν στο βλάκα με το Karoq που μου κόλλαγε στο πόντο από πίσω ,για να προσπεράσει ενώ μπροστά μου είχε τεράστια ουρά από αυτοκίνητα την οποία και έβλεπε...Απορώ τι σκεφτόταν το βλήμα :hmmm:
Το μεγάλο βραβείο |λογοκρισία| βέβαια το παίρνει το ζώο με το ασημί Insignia liftback πρώτης γενιάς και κόκκινες πινακίδες ΕΕΕ-2***.Τι δεν έκανε ο τύπος...Προσπεράσματα από δεξιά ,σφήνες κόλλαγε στο πόντο από πίσω (Εγω αναψα φώτα ομίχλης) ,άλλαζε συνεχώς λωρίδα χωρίς φλας ...Μέχρι και το χαρτάκι από τα διόδια πέταξε κάτω το ζώο...Και όλα αυτα με πολύ κίνηση...
Επίσης να παρατηρήσω πόσο πιο εχθρική συμπεριφορά έχουν οι οδηγοί ,ιδιαίτερα γερμανικών SUV πχ Karoq ,Kodiaq ,Q2 ,Q3 απένατι στο 500X ,σε σχέση με το Α5... :dizzy:
Έδωσα πόνο χθες ... :lol: Επί τη ευκαιρία πάει πολύ καλά το 500ακι...Απο Δελφούς για Αράχωβα γάζωνε .(Εκεί πέτυχα το Q2.. :s_devil )
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#609130
kostis20 έγραψε:Γυρισμός από Αθηνών Λαμίας βραδάκι Κυριακής με αρκετή κίνηση .Οι μαλάκες άπειροι ως συνήθως...Η αριστερή λωρίδα τίγκα ,η μεσαία μέτρια και η δεξιά σχεδόν άδεια...
Μέσα στο χαμό από ζώα τα πρωτεία ανήκουν στο βλάκα με το Karoq που μου κόλλαγε στο πόντο από πίσω ,για να προσπεράσει ενώ μπροστά μου είχε τεράστια ουρά από αυτοκίνητα την οποία και έβλεπε...Απορώ τι σκεφτόταν το βλήμα :hmmm:


Υποθετω οτι σκεφτοταν τροπους (σωστους ή αγανακτωντας λανθασμενους οπως και εκανε) για το πως να σε κανει να κανεις επιτελους δεξια για να περασει, ως οφειλες, εφ οσον σου εδειχνε οτι ηθελε να κινηθει πιο γρηγορα απο σενα. Το ποσα αυτοκινητα ειχες μπροστα σου ειναι αδιαφορο, εφ οσον εσυ δεν εδειχνες προθεση ή διαθεση να τα προσπερασεις! :)
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#609134
Y.V έγραψε:
kostis20 έγραψε:Γυρισμός από Αθηνών Λαμίας βραδάκι Κυριακής με αρκετή κίνηση .Οι μαλάκες άπειροι ως συνήθως...Η αριστερή λωρίδα τίγκα ,η μεσαία μέτρια και η δεξιά σχεδόν άδεια...
Μέσα στο χαμό από ζώα τα πρωτεία ανήκουν στο βλάκα με το Karoq που μου κόλλαγε στο πόντο από πίσω ,για να προσπεράσει ενώ μπροστά μου είχε τεράστια ουρά από αυτοκίνητα την οποία και έβλεπε...Απορώ τι σκεφτόταν το βλήμα :hmmm:


Υποθετω οτι σκεφτοταν τροπους (σωστους ή αγανακτωντας λανθασμενους οπως και εκανε) για το πως να σε κανει να κανεις επιτελους δεξια για να περασει, εφ οσον ηθελε να κινηθει πιο γρηγορα απο σενα. Το ποσα αυτοκινητα ειχες μπροστα σου ειναι αδιαφορο, εφ οσον εσυ δεν εδειχνες προθεση ή διαθεση να τα προσπερασεις! :)

:dizzy: :dizzy: Και εγω ήθελα να πάω γρηγορότερα αλλά δε γινόταν .Είχε πολύ κίνηση και το ένα αυτοκίνητο ήταν το ένα πίσω από το άλλο για χιλιόμετρα...
Και εγω να έκανα επιτέλους :hmmm: δεξιά είχε και άλλο αμάξι μπροστά κι μετά και άλλο και άλλο... :lol:
Υπάρχει και ένα πράγμα που το λένε κίνηση στους δρόμους.
Επίσης αν ήθελε τόσο επειγόντως να προσπεράσει εμένα προσωπικά ας έβγαζε φλας.
Α όταν έκανα ,επιτέλους να μη ξεχνιόμαστε ,δεξιά για να μη με τρακάρει ο |λογοκρισία| ,μπήκα ακριβώς απο πίσω του και πηγαιναμε ετσι για καμια 10αρια χιλιομετρα.Δεν έκανε δεξιά για να τον περάσω ...Περίεργο... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#609136 λίγο φρενάκι θέλει και ηρεμούν αρκεί να μην ενεργοποιηθεί κάνα brake assist :protest: (άχρηστα ηλεκτρονικά βοηθήματα)
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#609141
kostis20 έγραψε: :dizzy: :dizzy: Και εγω ήθελα να πάω γρηγορότερα αλλά δε γινόταν .Είχε πολύ κίνηση και το ένα αυτοκίνητο ήταν το ένα πίσω από το άλλο για χιλιόμετρα...
Και εγω να έκανα επιτέλους :hmmm: δεξιά είχε και άλλο αμάξι μπροστά κι μετά και άλλο και άλλο... :lol:
Υπάρχει και ένα πράγμα που το λένε κίνηση στους δρόμους.
Επίσης αν ήθελε τόσο επειγόντως να προσπεράσει εμένα προσωπικά ας έβγαζε φλας.
Α όταν έκανα ,επιτέλους να μη ξεχνιόμαστε ,δεξιά για να μη με τρακάρει ο |λογοκρισία| ,μπήκα ακριβώς απο πίσω του και πηγαιναμε ετσι για καμια 10αρια χιλιομετρα.Δεν έκανε δεξιά για να τον περάσω ...Περίεργο... :hmmm:

Υπαρχουν πολλα ζωα Κωστη. Καποια νομιζουν οτι επειδη εχουν μαθει να ταξιδευουν με 150+ μπορουν να το κανουν ολες τις μερες, εχει δεν εχει κινηση. Τι να κανεις, οσο μπορει κανεις.
Μπορουν να το παρουν αποφαση οτι καποιες μερες εχει κινηση και θα πανε με τους πολλους, η να φυγουν αργοτερα, νωριτερα, αλλη μερα, κλπ
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#609142
Νίκος Παππάς έγραψε:Υπαρχουν πολλα ζωα Κωστη. Καποια νομιζουν οτι επειδη εχουν μαθει να ταξιδευουν με 150+ μπορουν να το κανουν ολες τις μερες, εχει δεν εχει κινηση. Τι να κανεις, οσο μπορει κανεις.
Μπορουν να το παρουν αποφαση οτι καποιες μερες εχει κινηση και θα πανε με τους πολλους, η να φυγουν αργοτερα, νωριτερα, αλλη μερα, κλπ


Το ποσο γρηγορα θελει να κινηθει ο καθενας ειναι δικο του θεμα. Εσυ οφειλεις να κανεις δεξια να περασει.
Το οτι εντασσομαστε στον ρυθμο των μπροστινων και δημιουργουμε κομβοϊ, δεν δημαινει οτι αν ερθει πισω μας καποιος που θελει να κινηθει γρηγοροτερα δεν πρεπει να κανουμε στην ακρη «γιατι εχει κι αλλα αυτοκινητα μπροστα»

kostis20 έγραψε:Η αριστερή λωρίδα τίγκα ,η μεσαία μέτρια και η δεξιά σχεδόν άδεια...


Επειδη σας αρεσει και χρησιμοποιητε τον χαρακτηρισμο, λαθος ζωα ονοματιζετε!
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#609144 Δικό του θέμα :dizzy: θα ήταν άμα δεν κινούνταν σε δημόσιο δρόμο ,με όρια ταχύτητας , κανόνες και χιλιάδες άλλα αυτοκίνητα να κινούνται.
Απο τη στιγμή λοιπόν που δε κινείται σε ιδιωτικό δρόμο και το Καροκ του δεν μπορεί να υπερπηδά τα χιλιάδες άλλα αυτοκίνητα, έχει υποχρέωση να σεβαστεί τη κυκλοφορία ,χωρίς να γίνετε επικίνδυνος για τους άλλους.
Αν εσυ πιστεύεις οτι είναι εντάξει να κολλάς πίσω από το μπροστινό σου στο πόντο και να βάζεις δεκάδες άλλα άτομα σε κίνδυνο απλά για να βρεθείς μια θέση πιο μπροστά ,ΟΚ :( . :hmmm:
Πες ποια είναι και τα ζώα :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#609145 Μην βαζεις λογια που δεν ειπα! Ειπα οτι κακως κολλησε! :rtfm:
Τελευταία επεξεργασία από Y.V και 14 Οκτ 2019, 12:27, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By DAP
#609148
Y.V έγραψε:
Το ποσο γρηγορα θελει να κινηθει ο καθενας ειναι δικο του θεμα. Εσυ οφειλεις να κανεις δεξια να περασει.
Το οτι εντασσομαστε στον ρυθμο των μπροστινων και δημιουργουμε κομβοϊ, δεν δημαινει οτι αν ερθει πισω μας καποιος που θελει να κινηθει γρηγοροτερα δεν πρεπει να κανουμε στην ακρη «γιατι εχει κι αλλα αυτοκινητα μπροστα»


Γιατι να κανω εγω στην ακρη και να μην αλλαξει λωριδα εκεινος;Και απο που το "οφειλω" μιας και ειμαι μερος απο σειρα αυτοκινητων που ΟΛΟΙ παμε με την ιδια ταχυτητα και ο χωρος που κερδιζει ειναι ΜΟΝΟ ο χωρος που ημουν προηγουμενως εγω και τιποτα παραπανω.....Αν ημουν μονος ενταξει να κανω δεξια και να τον αφησω αλλα φευ τωρα ειναι μερικες δεκαδες αυτοκινητα μπροστα που οφειλουν κατ'εσε να κανουν ΟΛΟΙ στην ακρη.....Εεεε οχι.....
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#609150 Το ξαναβαζω γιατι ισως δεν το προσεξατε...

kostis20 έγραψε:Η αριστερή λωρίδα τίγκα ,η μεσαία μέτρια και η δεξιά σχεδόν άδεια...