Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#511185
224v έγραψε:σε γνωστη μου που μιλουσε στο τηλεφωνο περιπολικο χωρις διακριτικα την σταματησε και της τα πηρε όλα... για 3 μηνες… προστιμο δεν εβαλε!!! προσοχή λοιπον… σε οχήματα παραλλαγης..

Παρα πολυ καλα της εκαναν! Μακαρι και σε αλλους τετοια συμπεριφορα. Και σε ακρανοτους, χωρις ζωνες ασφαλειας, χωρις ασφαλεια, χωρις ΚΤΕΟ.

Μπορουν επιτελους να κοβουν κωλους???
Άβαταρ μέλους
By mirage
#511199
gianik έγραψε:
mirage έγραψε:
224v έγραψε:σε γνωστη μου που μιλουσε στο τηλεφωνο περιπολικο χωρις διακριτικα την σταματησε και της τα πηρε όλα... για 3 μηνες… προστιμο δεν εβαλε!!! προσοχή λοιπον… σε οχήματα παραλλαγης..
Κρίμα. Επρεπε να της ριξει και ενα πρόστιμο για να εμπεδώσει να μην μιλά στο τηλεφωνο.
Μπράβο στους αστυνομικούς λοιπόν.



το πρόστιμο θα έρθει μέσω της ΔΟΥ... :iconcool:
Τέλεια!
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#511201
Νίκος Παππάς έγραψε:Μπορουν επιτελους να κοβουν κωλους???

Τελικά είναι θέμα αδιαφορίας, φόβου, άγνοιας, που δεν το κάνουν; Φοβούνται τη λαϊκή εξέγερση; Φοβούνται μη χαλάσει το image της χώρας (--> #bateskyloialeste); Λίγο απ' όλα; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#511202 Αν κοιταξεις το αρχικο ποστ γραφει προσοχή στα ασφαλίτικα και οχι καλα να παθει που οδηγουσε μιλωντας στο κινητό.
Τα υπολοιπα ειναι απλα...
Άβαταρ μέλους
By DAP
#511204 Γιατι κυριε ντινο μας εκεινα τα αντιρανταρ και οι πληροφοριες για καμερες και μπλοκα στον ιδιο παρονομαστη δεν ειναι;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#511214
Scotch έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Μπορουν επιτελους να κοβουν κωλους???

Τελικά είναι θέμα αδιαφορίας, φόβου, άγνοιας, που δεν το κάνουν; Φοβούνται τη λαϊκή εξέγερση; Φοβούνται μη χαλάσει το image της χώρας (--> #bateskyloialeste); Λίγο απ' όλα; :hmmm:

Υποθετω συνδυασμος ελλειψης προσωπικου, με ωχαδερφισμο και φυσικα λαθος εντολες απο την ηγεσια. Δεν μπορει να δινεις εντολη γραψτε ζωνες η ΚΤΕΟ, η δακτυλιο και να περνουν απο μπροστα σου τα ΑΠΙΘΑΝΑ αλλα να μην γραφεις γιατι οι εντολες λενε αλλα.
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#511221 Παντως μιας και αναφερθηκαν τα ρανταρ, μονο στην Ελλαδα παιζει να προσπαθουν να τα κρυψουν..Στην Αγγλια ειναι ευδιακριτα με κιτρινες λωριδες και τοποθετουνται (τουλαχιστον τοτε που ζουσα εγω εκει) σε σημεια οπου στατιστικα ειχαν αρκετα ατυχηματα ή σε σημεια υψηλης επικινδυνοτητας. Το ζητουμενο ηταν να κοψεις ταχυτητα (κατι που εκαναν ολοι) στο σημειο εκεινο κι οχι να σε γραψουν..

Για το τηλεφωνο πραγματικα δεν εχω λογια...παρατηρω συνεχως και σε καινουρια αυτοκινητα που εχουν σιγουρα BT, οδηγους με το τηλεφωνο στο χερι. Δεν μπορω να καταλαβω τι σκατα εχουν στο μυαλο τους, αλλα απο την αλλη υπαρχουν ακομα ανθρωποι που δεν φορανε ζωνη, παιδακια χωρις καθισματα, πανω σε μηχανες χωρις κρανη...οποτε τι να λεμε..
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#511231
224v έγραψε:σε γνωστη μου που μιλουσε στο τηλεφωνο περιπολικο χωρις διακριτικα την σταματησε και της τα πηρε όλα... για 3 μηνες… προστιμο δεν εβαλε!!! προσοχή λοιπον… σε οχήματα παραλλαγης..

Πως σε σταματάει περιπολικό χωρίς διακριτικά; Βγάζουν καρούμπαλο στον ουρανό όπως στις ταινίες; :hmmm: Σοβαρά ρωτάω.
Γιατί εμένα αν μου κάνει νόημα να σταματήσω κάποιος χωρίς στολή ή αυτοκίνητο χωρίς διακριτικά της αστυνομίας προφανώς και θα το γράψω στα @@ μου.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#511237
Bayern7 έγραψε:
224v έγραψε:σε γνωστη μου που μιλουσε στο τηλεφωνο περιπολικο χωρις διακριτικα την σταματησε και της τα πηρε όλα... για 3 μηνες… προστιμο δεν εβαλε!!! προσοχή λοιπον… σε οχήματα παραλλαγης..

Πως σε σταματάει περιπολικό χωρίς διακριτικά; Βγάζουν καρούμπαλο στον ουρανό όπως στις ταινίες; :hmmm: Σοβαρά ρωτάω.
Γιατί εμένα αν μου κάνει νόημα να σταματήσω κάποιος χωρίς στολή ή αυτοκίνητο χωρίς διακριτικά της αστυνομίας προφανώς και θα το γράψω στα @@ μου.





Εχεις 2 επιλογες :


1)
Εικόνα





2)
Εικόνα

Διαλεξε... :lol:












Υ.γ
Οπως το ειπες ,καρουμπαλο κ ιου ιου... :s_yes
Άβαταρ μέλους
By 224v
#511256
mirage έγραψε:Αν κοιταξεις το αρχικο ποστ γραφει προσοχή στα ασφαλίτικα και οχι καλα να παθει που οδηγουσε μιλωντας στο κινητό.
Τα υπολοιπα ειναι απλα...

στο αρχικο ποστ γραφω περιπολικο χωρις διακριτικα… όχι "Ασφαλιτικο", και δεν εκανα κριση, ανεφερα το γεγονός και μονο για να ενημερωσω ότι πλεον πρεπει να το εχουν υπ' οψιν τους οι φιλοι εδώ μεσα και οι οικογενειες τους... Οποιος καταλαβε, καταλαβε….
Άβαταρ μέλους
By mirage
#511263 Ασφαλιτικο=περιπολικο χωρις διακριτικα στην καθομιλουμενη
Επισης εννοείς να εχουν υποψιν τους να μην μιλανε στο κινητο γιατί πλέον υπάρχουν και υποχθόνια περιπολικά που κόβουν κωλους στους παρανομούντες; Πριν δλδ ηταν ολα καλά και μπορουσαμε να μιλαμε στα κινητα μας ενώ οδηγουσαμε; Δεν ξερω με προβληματιζει το υφος και αυτου και του προηγουμενο ποστ σου.
Άβαταρ μέλους
ByManousos
#511265
Νίκος Παππάς έγραψε:
Scotch έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Μπορουν επιτελους να κοβουν κωλους???

Τελικά είναι θέμα αδιαφορίας, φόβου, άγνοιας, που δεν το κάνουν; Φοβούνται τη λαϊκή εξέγερση; Φοβούνται μη χαλάσει το image της χώρας (--> #bateskyloialeste); Λίγο απ' όλα; :hmmm:

Υποθετω συνδυασμος ελλειψης προσωπικου, με ωχαδερφισμο και φυσικα λαθος εντολες απο την ηγεσια. Δεν μπορει να δινεις εντολη γραψτε ζωνες η ΚΤΕΟ, η δακτυλιο και να περνουν απο μπροστα σου τα ΑΠΙΘΑΝΑ αλλα να μην γραφεις γιατι οι εντολες λενε αλλα.

Μάλλον είναι εντολές. Άλλοτε γράφουν για κράνος, άλλοτε σταματούν φορτηγά, άλλοτε για ασφάλεια.
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#511284 Ναι εντολές οκ αλλά εκείνη τη στιγμή περνάει π.χ. παπακι με τρια άτομα πάνω ακράνωτα και το ένα παιδί. Τον αφήνουν γιατί έχουν εντολές σήμερα γράφουμε μόνο ζώνη;;;