Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By mmarkom
#455110 Ακριβώς, και εγώ έχω κλείσει γκαράζ για 5' αφήνοντας σημείωμα με το τηλέφωνό μου. Η φάση ήταν έχω χρέπι αυτοκίνητο , το παρκάρω οπου και οπως να ναι χωρις να με ενδιαφερει. Άνετα ελεγες οτι ηταν κλεμμενο που το παρατησαν
Άβαταρ μέλους
By markvag
#455211
dekouk έγραψε:Σε αντίστοιχη περίπτωση ένας φίλος με τζιπ εργαλείο κεντραρε έναν κορμό στον προφυλακτηρα του με το κέντρο της ρόδας του άλλου και τον έσπρωξε φιλικά πάντα...

< Note >


Επειδή τέτοιους παπάρες αντιμετωπίζω πολύ συχνά στα κολώστενα που μένω, όνειρό μου είναι η απόκτηση ενός Niva. Σε έκλεισε ο παπάρας και δεν έχει τηλέφωνο ή οτιδήποτε άλλο;;; Στα @@ σου, απλά περνάς από πάνω! :twisted:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#455229 Πέραν της πλάκας, κοντά/δίπλα στο σπίτι σου --> δύσκολες τέτοιες μαγκιές. Δεν ξέρεις με ποιον θα μπλέξεις... έχουμε και παιδιά.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#455270
Scotch έγραψε:Πέραν της πλάκας, κοντά/δίπλα στο σπίτι σου --> δύσκολες τέτοιες μαγκιές. Δεν ξέρεις με ποιον θα μπλέξεις... έχουμε και παιδιά.


Προφανώς, δεν είμαι κάφρος...



Αλλά... :twisted:






Καλά, δεν συζητάω το γεγονός να έχω κάτι έκτακτο (πχ να πρέπει να πάω ΤΩΡΑ νοσοκομείο με κανένα παιδί) και να μ' έχει κλείσει κανένα γίδι... δεν χρειάζομαι Niva, με την μπεμπέκα θα περάσω από πάνω του και μόλις γυρίσω θα του σπάσω και το κεφάλι μ' ένα ροπόκλειδο 20 κιλών που έχουμε στη δουλειά... :s_mad
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#455276
markvag έγραψε:Καλά, δεν συζητάω το γεγονός να έχω κάτι έκτακτο (πχ να πρέπει να πάω ΤΩΡΑ νοσοκομείο με κανένα παιδί) και να μ' έχει κλείσει κανένα γίδι... δεν χρειάζομαι Niva, με την μπεμπέκα θα περάσω από πάνω του και μόλις γυρίσω θα του σπάσω και το κεφάλι μ' ένα ροπόκλειδο 20 κιλών που έχουμε στη δουλειά... :s_mad

Εννοείται :rtfm:

Η αλήθεια είναι ότι είναι τρομερά εκνευριστικό να σε κλείνει με το έτσι θέλω ο άλλος. Παράδειγμα το πρωί, χαμός έξω από το σχολείο. Κάποιοι ψάχνουν/περιμένουν 1-2 λεπτά να βρουν θέση (ώστε να μην ενοχλούν), κάποιοι άλλοι απλά σε κλείνουν και έρχονται μετά από 5-10 λεπτά και "καθαρίζουν" μ' ένα συγγνώμη (ή μ' ένα "τι να κάνω ρε μεγάλε, αφού δεν έβρισκα θέση;") --> ξυπνάνε τον Kacey μέσα σου... :x
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#455300
markvag έγραψε:
Scotch έγραψε:Πέραν της πλάκας, κοντά/δίπλα στο σπίτι σου --> δύσκολες τέτοιες μαγκιές. Δεν ξέρεις με ποιον θα μπλέξεις... έχουμε και παιδιά.


Προφανώς, δεν είμαι κάφρος...



Αλλά... :twisted:


... έχω προμηθευτεί ένα τενεκέ υγρά φρένων και είμαι καλός στο σημάδι από το μπαλκόνι! :lol:
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#456441 Οι ποδηλάτες που εμφανίζονται στον βίντεο αποφάσισαν, λόγω Κυριακής, να χρησιμοποιήσουν τον αυτοκινητόδρομο για την προπόνησή τους (πέραν των δυάδων που σχημάτιζαν κατά διαστήματα).



Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#456446 Είναι να απορείς ώρες-ώρες με το τι απερισκεψία υπάρχει εκεί έξω. Τα ποδήλατα κινούνται αργά και δεν μπορούν να προκαλέσουν σοβαρό ατύχημα. Δύο τινά τα απειλούν: η επιλογή επικίνδυνων δρόμων (όπως εδώ καλή ώρα, δεν καταπιάνομαι καν με το παράνομο του θέματος που προφανώς ισχύει) και η κακή ορατότητα. Θέλει μέρα-νύχτα ρούχα φωσφοριζέ (high visibility για τους κατοίκους της Κάτω Ραχούλας) και φώτα μπρος-πίσω. Και την ημέρα; Βεβαίως! Και μάλιστα ειδικά για ημέρα, με πολύ συγκεντρωμένη δέσμη και ακανόνιστο ρυθμό, ώστε να προσελκύσει την προσοχή του οδηγού.

ΥΓ. Το κοινοποίησα και σε ποδηλατικό φόρουμ, μπας και σώσουμε κανένα χριστιανό.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#459624 Προσοχή στην Λ.Μαραθώνος που οι κάμερες δεν αστειεύονται, μου ήρθε αυτές τις ημέρες ραβασάκι από τον Ιούλιο που με έτσουξε κυριολεκτικά.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#459923 Στα γνωστά σημεία προφανώς. Δεν έβαλαν άλλες. Ίσα ίσα που αφαίρεσαν μία που υπήρχε μετά το Πικέρμι.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#459926
Scotch έγραψε:Ωχ... σε ποιο σημείο και για τι ταχύτητες μιλάμε; Και ποιο το πρόστιμο φυσικά...

< >


Μετά την παλλήνη σαββάτο 20.22 29/7/2017 με όριο 50 χλμ το ραντάρ έγραψε 112 χλμ και το πρόστιμο 350€ και 2 μήνες αφαίρεση διπλώματος, εντός 10 εργάσιμων ημερών 50% έκπτωση.

Εννοείτε ότι οι δρόμοι ήταν άδειοι, οδηγούσε ο μεγάλος γιός πηγαίνοντας εκτάκτως να αντικαταστήση συνάδελφο του security που αδιαθέτησε, σε εμάς ο μποναμάς ο χριστουγεννιάτικος ήρθε νωρίτερα.