Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By gianik
#406495
Y.V έγραψε:Στη ΓΑΔΑ για τροχαιες παραβασεις; :hmmm:

Ναι...Προφανώς τον έγραψε η Άμεση Δράση (που εδρεύει στην ΓΑΔΑ) κ όχι η τροχαία..
Άβαταρ μέλους
By gianik
#406496
224v έγραψε:Σε συνεργατη της κορης μου ετυχε το εξης... Οδηγουσε στη Μεσογειων και στο υψος της Κατεχακη, ακουει περιπολικο να του λεει να σταματησει... Μιλουσε στο κινητο.... ομως δεν ηταν μονο αυτο, ειχαν ελεγξει πινακιδες και ειδαν οτι ηταν ανασφαλιστο, ( το οχημα ηταν του πατερα του παιδιου, και ο ιδιος νομιζε οτι η ασφαλια ηταν Ο.Κ. Τελικα του ριχνουν 500 + 500 επειδη δεν ηταν δικο του!!! Παιζει κατι τετοιο..?? του παιρνουν αδεια διπλωμα και πινακιδες. αν τα πληρωσει ολα του τα δινουν πισω αμμεσα... λεει. κατι δεν μου αρεσει απο την ολη φαση.. εχετε καποια ιδεα??

Ακόμα κ να πληρώσει την κλήση το δίπλωμα ΔΕΝ επιστρέφεται αμέσως λόγω παράβασης κινητού Τ/φ..
Άβαταρ μέλους
By drdino
#406497 Γκουντ. Ρε φούστη μου, 2017, τόσα αμάξια έχουν bluetooth κι αν δεν έχει ένα ακουστικάκι κάνει μερικά ευρώ... Ήμαρτον!
Άβαταρ μέλους
By DAP
#406797 ^^^^
Θεε μου φυλαγε τους συνελληνες ποδηλατες μην τυχον και ζηλεψουν τα "κατορθωματα " των απο πανω ηλιθιων.....
:innocent:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#406862
gianik έγραψε:
Y.V έγραψε:Στη ΓΑΔΑ για τροχαιες παραβασεις; :hmmm:

Ναι...Προφανώς τον έγραψε η Άμεση Δράση (που εδρεύει στην ΓΑΔΑ) κ όχι η τροχαία..


Ναι ετσι, ακριβως. Οπως εγραψα οτι τσεκαραν την πινακιδα στο περιπολικο, και ειδαν οτι ηταν ανασφαλιστο (για 3 μερες... αλλα ετσι ειναι τα πραγματα.)
Άβαταρ μέλους
By elvet
#406882 Η οικογένεια γύφτων (4-5 ήταν) αποφάσισε να πάει (όλοι μαζί) στο προποτζίδικο αν βρει την τύχη της και φυσικά αφησε το αυτοκίνητο όπως φαίνεται...Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Serf
#407928 Παρκάρω όπου λάχει και στα @@@ τι λέτε οι υπόλοιποι! Στην 1η φωτογραφία τρία αμάξια έχουν παρκάρει πάνω στη διασταύρωση (Polo, C3, Octavia) ενώ στη 2η πρόλαβε να έρθει και 4ο!!!

Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#409333 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By antonis78
#409334 Αυτό φαινόμενο το έχω δει στον Πειραιά κατά κόρον. Σε φάση, σήμερα βάζουν τα κολονάκια και αύριο είναι πατημένα.

Μια φορά σκέφτηκα να πάω το βράδυ και να τα γεμίσω τσιμέντο :twisted:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#409399
antonis78 έγραψε:
Μια φορά σκέφτηκα να πάω το βράδυ και να τα γεμίσω τσιμέντο :twisted:


Βάζεις ιδέες! :twisted: :innocent: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#409630 https://www.google.gr/maps/@40.7911279, ... 312!8i6656

Στη συγκεκριμένη διασταύρωση στα αριστερά βρίσκεται πεζόδορομος ο οποίος ανοίγει μόνο τις πρωινές ώρες για να μπαίνουν τα φορτηγά και να αφήνουν τα εμπορεύματα. Σε μια τέτοια περίπτωση έχει προτεραιότητα αυτός που βγαίνει από τον πεζόδρομο ή αυτός που έχει το STOP;